Przedszkole nr 1, SP3 i Gimnazjum Miejskie zwycięzcami konkursu zbiórki surowców wtórnych
Wyposażenie placu zabaw, telewizory, laptop, ekran multimedialny i wiele innych atrakcyjnych nagród wręczonych zostało w piątek, 21 marca 2014 r. laureatom tegorocznej edycji "Konkursu zbiórki surowców wtórnych", któremu patronuje Burmistrz Głowna.
Uroczystość podsumowująca zbiórkę surowców wtórnych prowadzoną przez gowieńskie placówki oświatowe odbyła się tradycyjnie już w samo południe w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. nagrody i dyplomy wręczył zwycięzcom Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek.
Konkurs ma już długoletnią tradycję. Głównym zadaniem jego uczestników było zebranie jak największej ilości surowców wtórnych, a dokładnie makulatry oraz butelek plastikowych typu PET. Zbierane w poszczególnych szkołach i przedszkolach surowce były odbierane i ważone przez Miejski Zakład Komunalny w Głownie, jak również były one dostarczane bezpośrednio do tego zakładu.
Komisja konkursowa w oparciu o przyjęty w regulaminie wzór wyliczyła wskaźniki, które następnie porównała. Na ostateczny wynik rywalizacji wpływ miała ilość zebranej przez każdą placówkę makulatury i butelek PET w przeliczeniu na jednego ucznia.
W konkursie udział wzięło łącznie 1902 uczniów i przedszkolaków, którzy wspólnie zebrali 38.233,64 kg makulatury oraz 931,68 kg butelek typu PET. A oto zwycięzcy.
Kategoria Przedszkola:
I miejsce - Miejskie Przedszkole Nr 1, które zebrało 7.516 kg makulatury i 287 kg butelek typu PET.
Nagrodą jest: mała architektura - wyposażenie placu zabaw.
Przedszkolaki, które otrzymały indywidualne nagrody książkowe i dyplomy:
1. Julia Wróbel
2. Maria Wróbel
3. Małgorzata Żełubowska
4. Wiktoria Walincka
5. Nikola Cybulska
6. Mikołaj Kotecki
7. Maksymilian Kotecki
8. Adam Wroniecki
9. Karolina Błaszczyk
10. Liwia Dolacińska
11. Nela Wieluniecka
12. Aleksandra Kaźmierczak
13. Antoni Gocek
Koordynacja zbiórki w przedszkolu: Dyrektor MP1 - Pani Izabella Kotecka, Pani Anna Łapacz, Pani Monika Kwestarz i Pan Bogumił Krzeszewski.
II miejsce - Miejskie Przedszkole Nr 3, które zebrało 3.776 kg makulatury i 197 kg butelek typu PET.
Nagrodą jest: mała architektura - wyposażenie placu zabaw
Przedszkolaki, które otrzymały indywidualne nagrody książkowe i dyplomy:
1. Zuzanna Skwierczyńska
2. Igor Wierucki
3. Piotr Zuchora
4. Amelia Melnarowicz
5. Igor Romanowicz
6. Kacper Stufiński
7. Adam Dobrowolski
8. Paweł Kuciński
9. Zofia Marciniak
10. Iwo Jastrzębski
Koordynacja zbiórki w przedszkolu: Pani Małgorzata Góraj.
III miejsce - Miejskie Przedszkole Nr 2, które zebrało 2.015 kg makulatury i 22 kg butelek typu PET.
Nagrodą jest: drukarka laserowa
Przedszkolaki, które otrzymały indywidualne nagrody książkowe i dyplomy:
1. Bartłomiej Jakubowski
2. Dariusz Karpiński
3. Wiktoria Mikołajczyk
4. Hubert Krakowiak
5. Piotr Schlucker
6. Jan Zuchora
7. Zuzanna Kaczmarska
8. Kamil Gocek
9. Kamil Kwiatkowski
10. Krystian Warda
Koordynacja zbiórki w przedszkolu: Pani Anna Paszkowska i Pan Piotr Kopania.
Kategoria Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 3, która zebrała 6.887 kg makulatury i 112 kg butelek typu PET.
Nagrodą jest: telewizor 40” i projektor multimedialny
Uczniowie, którzy otrzymali indywidualne nagrody książkowe i dyplomy:
1. Igor Radzikowski
2. Aleksandra Dróżka
3. Miłosz Mospinek
4. Jakub Zieliński
5. Barbara Krysicka
6. Aleksandra Kucińska
7. Dominika Czerwiec
8. Julia Krzeszewska
9. Hubert Stasiak
10. Marcel Rożniata
11. Ewa Bohdanowicz
12. Michał Kuciński
13. Agata Budna
14. Natalia Tomczak
Koordynator zbiórki w szkole: Pani Dorota Janeczek.
II miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 2, która zebrała 4.378 kg makulatury i 174 kg butelek typu PET.
Nagrodą jest: projektor multimedialny i ekran do projektora
Uczniowie, którzy otrzymali indywidualne nagrody książkowe i dyplomy:
1. Maurycy Chmurski
2. Maria Pakuła
3. Nikodem Olejniczak
4. Zuzanna Sobierajczyk
5. Julia Mikołajczyk
6. Roksana Jagodzińska
7. Martyna Benedykczak
8. Paulina Mroczek
9. Nina Koneczna
10. Adrianna Gawryszczak
Koordynator zbiórki w szkole: Pani Agata Kubiak.
III miejsce - Szkoła Podstawowa Nr 1, która zebrała 3.455 kg makulatury i 68 kg butelek typu PET.
Nagrodą jest: mikrofon bezprzewodowy
Uczniowie, którzy otrzymali indywidualne nagrody książkowe i dyplomy:
1. Magdalena Wróbel
2. Bartłomiej Wróbel
3. Sandra Kuźmińska
4. Daniel Kuźmiński
5. Piotr Lebioda
6. Julia Kucińska
7. Aleksandra Pietrzak
8. Jakub Wesołowski
9. Michał Szcześniak
10. Krystian Góralski
Koordynator zbiórki w szkole: Pani Jolanta Kubiak
Kategoria Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalne:
I miejsce - Gimnazjum Miejskie im. Jana Pawła II, które zebrało 6.435,5 kg makulatury i 46 kg butelek typu PET.
Nagroda jest: projektor multimedialny i laptop
Uczniowie, którzy otrzymali indywidualne nagrody książkowe i dyplomy:
1. Robert Kosiorek
2. Robert Olszanka
3. Arkadiusz Nyczaj
4. Piotr Juszczak
5. Dominik Królikowski
6. Michał Krakowiak
7. Ignacy Szuplewski
8. Daria Szadkowska
9. Karolina Długołęcka
10. Kacper Rożniata
Koordynacja zbiórki w szkole: Pani Agata Wojcieszek, Pani Jolanta Bursiak, Pani Aneta Kałużna.
II miejsce - Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych, który zebrał 2.287,5 kg makulatury i 24 kg butelek typu PET.
Nagrodą jest: projektor multimedialny
Uczniowie, którzy otrzymali indywidualne nagrody książkowe i dyplomy:
1. Damian Maj
2. Eryk Sadowski
3. Oliwia Jagielska
4. Mateusz Kałuża
5. Łukasz Wawrzyn
6. Adrian Zieliński
7. Oskar Olaszczyk
8. Anna Kołodziej
9. Kamila Barańska
10. Natalia Piórkowska
11. Patryk Ogłaska
12. Mateusz Świętosławski
13. Adam Gajewicz
Koordynacja zbiórki w szkole: Pani Małgorzata Rajpold
III miejsce - Zespół Szkół Nr 1 im. Cebertowicza, który zebrał 1.482 kg makulatury
Nagroda jest: telewizor 32”
Uczniowie, którzy otrzymali indywidualne nagrody książkowe i dyplomy:
1. Sebastian Snycerz
2. Łukasz Kołodziej
3. Daniel Wąsik
4. Mateusz Szczepaniak
5. Arkadiusz Oziemski
6. Kamil Kierus
7. Bartłomiej Pytlos
8. Kinga Rajpold
9. Daniel Fraszczyk
10. Jakub Jabłoński
11. Sylwia Miśkiewicz
Koordynacja zbiórki w szkole: Pan Janusz Szekalski