GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Marszałek Województwa z wizytą w Głownie
2013.05.25
Marszałek Województwa z wizytą w Głownie
Kilka godzin trwała piątkowa, 24 maja wizyta Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia w Głownie. Była ona okazją do naocznego sprawdzenia, w jaki sposób Głowno wykorzystało dotychczasowe finansowe wsparcie Unii Europejskiej oraz do rozmów z samorządowcami o strategii województwa łódzkiego i nowym okresie programowania unijnego na lata 2014-20.
Oświadczenie
2013.05.23
W związku z nieprawdziwą, wprowadzającą w błąd informacją opublikowaną w dniu dzisiejszym, 23 maja na portalu eglowno.pl oświadczamy, że piosenkarka JULA nie będzie gwiazdą tegorocznych Dni, a raczej Dnia Głowna. Wpisy informujące o tym na czacie wspomnianego portalu są nieprawdziwe, a strona internetowa, na którą przy tej okazji się powołano, nie jest – jak już ustaliliśmy – oficjalną stroną artystki.
III etap Tour de Powiat za nami - w Głownie rekordowa liczba przedszkolaków
2013.05.19
III etap Tour de Powiat za nami - w Głownie rekordowa liczba przedszkolaków
W sobotę, 18 maja na starcie III etapu Maratonu Rowerowego Tour de Powiat w Głownie stanęło blisko 160 zawodników. Najliczniejsza okazała się kategoria Przedszkolaków, w której w dwóch grupach wystartowało 60 dzieci.W trzech kategoriach rywalizacja w ramach Tour de Powiat połączona została z rywalizacją w ramach XVI Memoriału im. Jana Gorzkiewicza. Etap w Głownie był czymś więcej niż rywalizacją kolarską. W nawiązaniu do głównej osi promocji Głowna jako miasta Rodzinnej Re-Kreacji połączony bowiem został z rodzinnym piknikiem rowerowym.
Zbiórka publiczna na rzecz budowy hospicjum
2013.05.06
Zbiórka publiczna na rzecz budowy hospicjum
W dniach 11, 18, 25 maja Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II przy Parafii NMP Różańcowej w Zgierzu prowadzić będzie m.in. na terenie miasta Głowna zbiórkę publiczną pod nazwą "Pola Nadziei".
Koncert w MOK - przeboje musicalowe, filmowe i ...
2013.05.06
Koncert w MOK - przeboje musicalowe, filmowe i ...
W najbliższą sobotę, 11 maja na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie z repertuarem Andrea Bocellego, Celine Dion, Franka Sinatry, Whitney Houston, Josha Grobana, melodiami filmowymi i musicalowymi wystąpią łódzcy artyści: Romuald Spychalski, Anna Jurczyńska i Adam Wojtasik.
Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Głownie
2013.05.03
Obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Głownie
Przedstawiciele władz samorządowych Głowna, gminy Głowno, radni powiatowi reprezentujący miasto i gminę Głowno, reprezentanci głowieńskich placówek oświatowych, zakładów pracy, lokalnych organizacji i stowarzyszeń, a także goście przyjezdni i mieszkańcy, których nie wystraszyła deszczowa aura wzięli udział w tegorocznych obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Głownie.
Protokół przeglądu gwarancyjnego - przebudowa Placu Wolności
2013.04.30
Protokół przeglądu gwarancyjnego - przebudowa Placu Wolności
W dniu 30.04.2013 r. komisja złożona z przedstawicieli Inwestora tj. Gminy Miasta Głowno, Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, przedstawiciela AMT Holding, Wykonawcy oraz Kierownika Budowy dokonała przeglądu gwarancyjnego robót związanych z realizacją zadania pod nazwą "Przebudowa Placu Wolności w Głownie".
Zostań Zielonym - Happening z udziałem przedszkolaków z MP1
2013.04.25
Zostań Zielonym - Happening z udziałem przedszkolaków z MP1
Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie zostało zaproszone do udziału w łódzkim Happeningu "Zostań Zielonym”, który w ramach obchodów Dnia Ziemi zorganizowany został 22 kwietnia.Nasze przedszkolaki i personel przedszkola wspólnie z przedstawicielami innych placówek oświatowych z terenu województwa łódzkiego przemaszerowali ulicą Piotrkowską w niezwykle barwnym korowodzie zachęcali do ochrony przyrody i ekologicznego stylu życia.
Parkowanie na Placu Wolności już płatne
2013.04.19
Parkowanie na Placu Wolności już płatne
Od piątku, 19 kwietnia kierowcy parkujący swe pojazdy na Placu Wolności w Głownie zobowiązani są do uiszczenia opłaty parkingowej i pobrania biletu z parkomatu. Pierwsza godzina parkowania jest darmowa, ale i w takim przypadku bezpłatny bilet z parkomatu należy pobrać.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.