GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2014 | 
 • Tour de Powiat 2014 - ruszyła rejestracja on-line | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Tour de Powiat 2014 - I etap w Głownie

W sobotę, 10 maja 2014 r. pierwszym z pięciu etapów - w Głownie - rozpoczęła się trzecia edycja Maratonu Rowerowego po Ziemi Zgierskiej o Puchar Starosty Zgierskiego „Tour de Powiat” 2014. Tegoroczny wyścig liczy 5 etapów, a pierwszy z nich rozegrany został właśnie w Głownie.

Kolejne etapy maratonu to: Zgierz (11 maja), Parzęczew (17 maja), Stryków (18 maja) i Aleksandrów Łódzki (24 maja).

III Maraton Rowerowy Tour de Powiat I etap w  Głownie połączony był z XVII Memoriałem im. Jana Gorzkiewicza.

Wzorem ubiegłego roku trasa I etapu maratonu w Głownie wiodła po obwodzie zamkniętym ulicami: Skokowskiego, Karasicką, Barlickiego i Zabrzeźniańską. Biuro zawodów mieścić się będzie w siedzibie Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. Skokowskiego.

Tak samo, jak przed rokiem etap w Głownie był czymś więcej niż tylko rywalizacją kolarską. W nawiązaniu do głównej osi promocji Głowna jako miasta Rodzinnej Re-Kreacji połączony był on z rodzinnym piknikiem. 

Gościem specjalnym był znany kolarz, mieszkaniec Głowna - Dariusz Baranowski.

Pierwsze dwa etapy III edycji Maratonu Rowerowego o Puchar Starosty Zgierskiego „Tour de Powiat” rozegrano w Głownie i Zgierzu. Pomimo niesprzyjającej aury w obu tych weekendowych rywalizacjach wzieło udział łącznie ponad 300 zawodników (w  samym Głownie ponad 190). Najliczniejsza okazała się grupa przedszkolaków (ok. 80). Najmłodszym uczestnikiem głowieńskiego etapu był Karol Olejniczak, który ma zaledwie 3 lata. W Zgierzu najmłodsza była Joanna Krakowiak. Najstarszymi uczestnikami byli 84-letni Mieczysław Frankowski i Hipolit Łuczak. Oprócz jadących w pojedynkę zawodników nie zabrakło również całych ekip m.in. pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Głownie.  

Zgodnie z hasłem „Rodzinnej Re-kreacji” etap w Głownie połączony był z rodzinnym piknikiem rowerowym. Nie zabrakło klaunów, animatorów oraz gier i zabaw dla najmłodszych co pokazuje, że „Tour de Powiat” to przedewszystkim doskonała forma rodzinnego i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z głowieńskiego etapu Tuor de Powiat 2014.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.