GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

Z ostatniej sesji Rady Miejskiej

Na ostatniej sesji, 30 kwietnia 2014 Rada Miejska w Głownie podjęła uchwały:

- w sprawie wykazu kąpielisk na terenie Gminy Miasta Głowno na rok 2014 (sezon kąpielowy na kąpielisku zlokalizowanym na zalewie Mrożyczka w Głownie obejmuje okres od 15 czerwca 2014 r. do 30 września 2014 r.),

- w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym zabudowanej nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy, oddanej w użytkowanie wieczyste 9połozonej przy ul. Sowińskiego 18B),

- w sprawie zmian w budżecie Miasta Głowna na 2014 rok (polegających na przeznaczeniu kwoty 26 tys. zł na dotacje celowe z zakresu pomocy społecznej),

- w sprawie zmiany Uchwały Nr LIV/390/13 Rady Miejskiej w Głownie z dnia 27 listopada 2013 r. w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Miasta Głowno
z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2014,

oraz w sprawie zmian budżetu miasta Głowna na rok 2014 (polegających na zwiększeniu dochodów i wydatków bieżących o kwotę 233 523,63 zł w związku z otrzymaniem środków z Europejskiego Funduszu Społecznego na dofinansowanie Projektu systemowego „Aktywna integracja w mieście Głowno” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W trakcie sesji Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek ujawnił powody, dla których 16 kwietnia 2014 r. zdecydował się opublikować List Otwarty w związku z publikacją w kwietniowym wydaniu „Echa Głowna” materiału prasowego autorstwa Pani Magdaleny Szajder, który w sposób nierzetelny i oderwany od przepisów obowiązującego prawa w tym zakresie, przekazał informacje na temat wycinki drzewostanu pod budowaną w Głownie galerie handlową. 

Burmistrz powtórzył, iż zdaje sobie sprawę, że choć są mieszkańcy niezgadzający się z Jego decyzjami i są tacy, którzy je aprobują, to jednak jedni i drudzy mają prawo oczekiwać od burmistrza uczciwości i dbałości o sprawy miasta. Zarzut Pani Szajder jakoby miasto miało utracić 385 tys. zł w zamian za nasadzenia drzew jest całkowicie bezpodstawny. Sprawę tą reguluje jasno ustawa o ochronie przyrody. Burmistrz Grzegorz Janeczek podczas sesji przekazał więc do zapoznania się radnej Magdalenie Szajder (autorce artykułu oraz jednocześnie red. naczelnej „Echa Głowna”), jak również radnemu Krzysztofowi Laszkiewiczowi, kserokopie ustawy o ochronie przyrody, która tego typu proces – m.in. w zakresie wydawania zezwoleń na wycinkę drzew i jej skutków - reguluje.

Pod koniec sesji – już pod nieobecność Burmistrza Grzegorza Janeczka, który udał się do Łodzi na obchody 10-lecia wejścia Polski do UE – temat publikacji autorstwa Pani Magdaleny Szajder powrócił. Wiceburmistrz Grzegorz Urbanik nawiązał do stanowiska Pani Magdaleny Szajder zaprezentowanego podczas poprzedzającego sesję posiedzenia komisji gospodarki i budżetu. Radna Szajder twierdziła, że informacje, które zamieściła w materiale prasowym otrzymała ze Starostwa.

W kontekście takiego właśnie stanowiska radnej Szajder, wiceburmistrz chciał podczas sesji ujawnić treść odpowiedzi, jakich w korespondencji mailowej Starostwo Powiatowe w Zgierzu faktycznie udzieliło Pani Magdalenie Szajder występującej do tej instytucji jako red. naczelna „Echa Głowna”. Zamiar ten spotkał się z natychmiastowym sprzeciwem radnej Szajder, która twierdziła, że jej korespondencja - nawet w publicznej sprawie – nie może być upubliczniana na sesji. Radna Szajder złożyła wniosek formalny o zamknięcie sesji. Wniosek ten 4 głosami poparcia, przy 3 głosach sprzeciwu i 4 głosach wstrzymujących został przyjęty, co skutkować musiało wcześniejszym zamknięciem obrad Rady Miejskiej w Głownie przez jej przewodniczącego, Pana Grzegorza Szkupa.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.