GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Oświata | 
 • 2014 | 
 • Uczniowie SP1 pamiętają o JPII | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Uczniowie Jedynki pamiętają o Janie Pawle II

24 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Głownie odbyła się uroczysta akademia z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II - rano dla uczniów, a po południu dla rodziców oraz gości. 

Okolicznościowe przemówienie wygłosił dyrektor szkoły – Adam Kubiak. Głos zabrali  również przewodniczący Rady Miejskiej w Głownie – Grzegorz Szkup oraz ksiądz proboszcz Stanisław Banach.

Zaprezentowany program artystyczny wzbudził żywą reakcję widowni, zachwyt oraz wzruszenie. Jaś Kośka, który wcielił się w rolę Jana Pawła II był bardzo przekonujący. We fragmentach homilii zwrócił się do rodziców, nauczycieli oraz uczniów. Swoją mowę zakończył wymownym zdaniem: „Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który  chce się czegoś nauczyć”. Wszystkim podobała się recytacja fragmentów „Tryptyku rzymskiego”. Szczególnie dynamicznie i dramatycznie przedstawił Albert Waśkiewicz ofiarę Abrahama. Następnie odbyła się inscenizacja pt. „Cztery świece”. Świece symbolizujące pokój, wiarę i miłość po kolei gasły, gdyż cnoty te nie cieszą się popularnością. Spontaniczna i szczera reakcja dziecka przestraszonego ciemnością spowodowała wkroczenie nadziei, która na nowo rozpaliła zgaszone świece. Wszyscy aktorzy spisali się znakomicie.

Program słowny nabrał blasku dzięki pięknej oprawie muzycznej. Widownia doznawała dreszczy, gdy chórzyści śpiewali pieśni: „Litanię z czterema porami roku”, „Strumień”, „Miłość to wierność wyborowi” oraz „Chwalę Ciebie, Panie”.

Na nastrój wpływała wymowna dekoracja. Na czarnych zasłonach w oknach wisiało 7 gołębic oznaczających dary Ducha Świętego. Uwagę zwracało duże drzewo wykonane z około 300 papierowych postaci symbolizujących uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz reprezentację rodziców. W koronie drzewa umieszczono portret Jana Pawła II namalowany przez utalentowaną plastycznie uczennicę – Olę Sygę. Motto uroczystości „Abyśmy byli jedno” zapisano na słońcu. Jego promienie to wartości, według których żył nasz ukochany święty papież – wolność, miłość, odpowiedzialność, wybaczenie  i służba.                                              

Uroczystość przygotowały – Małgorzata Kostrzewa, Ewa Kowalska oraz Mariola Bryk                                  

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.