GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2014 | 
 • Informacja dla Mieszkańców Miasta Głowna | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Informacja dla Mieszkańców Miasta Głowna

 
Szanowni Mieszkańcy Głowna
 
Urząd Miejski w Głownie realizując obowiązki wynikające z przestrzegania art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 ze zm.), który wskazuje, że do obowiązków właścicieli nieruchomości należy przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Jednocześnie przypomina o przeprowadzanych kontrolach w sprawie przyłączania nieruchomości do wybudowanej w niżej wymienionych ulicach sieci kanalizacji sanitarnej.
W pierwszej kolejności kontrole obejmują nieruchomości położone przy ulicach: Targowej, Wyszyńskiego, Tuwima, Obrońców Westerplatte, Spacerowej, Zacisze, Mickiewicza, Polnej, Broniewskiego, Św. Barbary, Ułańskiej, Wyzwolenia, Hubala, 11-go Listopada, 18-go Stycznia, Kasprzaka, Dolnej, Sowińskiego, Konarskiego, Spółdzielczej, Wiejskiej, Granicznej.
W przypadku stwierdzenia niewykonania obowiązku przyłączenia nieruchomości do sieci kanalizacji sanitarnej zostanie wydana decyzja nakazująca taki obowiązek, a wykonanie tej decyzji podlega egzekucji w trybie przepisów ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (tj. Dz. U. z 2012 r. poz. 1015).
Jednocześnie informujemy, że w trakcie kontroli właściciele nieruchomości nie podłączonej do istniejącej w pasie ulicy sieci kanalizacji sanitarnej winni okazać: zawartą umowę z firmą posiadającą niezbędne zezwolenia na odbiór ścieków socjalno – bytowych, rachunki/faktury za odbiór ścieków za okres trzech lat.
 
Urząd Miejski w Głownie przypomina, że Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Głownie, ul. A. Struga 3 proponuje właścicielom nieruchomości bardzo korzystną, promocyjną formę przyłączenia ich nieruchomości do sieci kanalizacji sanitarnej – o czym zostaliście Państwo poinformowani przez MZWiK Sp. z o. o. pismami dostarczonymi w pierwszej połowie marca 2014 r.
W ramach promocji MZWiK Sp. z o.o. w Głownie zwalnia Inwestora z opłat za wydanie warunków technicznych na zaprojektowanie przyłącza, bezpłatnie opracowuje i uzgadnia projekt przyłącza. Inwestor oszczędza łącznie kwotę około 500 zł.
Przy budowaniu przyłącza kanalizacji sanitarnej przez MZWiK Sp. z o.o. w Głownie koszty robocizny mogą zostać rozłożone na uzgodnione raty. Szczegółową informację można uzyskać pod nr tel. 42 719 16 39 lub w siedzibie spółki.
Oferta promocyjna cenowo uwarunkowana jest zawarciem umowy na odprowadzenie ścieków w terminie do 31 grudnia 2014 r.
Jednocześnie przypominamy, że przy budowie sieci kanalizacji sanitarnych miasto Głowno korzystało z unijnych środków finansowych. Podstawowym warunkiem dofinansowania inwestycji było osiągnięcie efektu ekologicznego, tj. przyłączenie nieruchomości do nowo wybudowanych sieci kanalizacyjnych. Gmina Miasta Głowno realizuje inwestycje w pasach dróg miejskich, ale niestety nie buduje przyłączy kanalizacji sanitarnych na działkach będących prywatną własnością, obowiązek ten spoczywa na właścicielach poszczególnych posesji. Brak osiągnięcia efektów ekologicznych może zaś w przyszłości skutkować karami finansowymi i koniecznością zwrotu wielomilionowych dotacji.
 
 
 
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.