GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Oświata | 
 • 2014 | 
 • Miejskie Przedszkole nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 3 laureatami Festiwalu Sztuki Małego Dziecka | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

MP1 i SP3 laureatami XIV Festiwalu Sztuki Małego Dziecka

Spektakle wystawione przez Miejskie Przedszkole Nr 1 Głownie i Szkołę Podstawową Nr 3 w Głownie po raz kolejny otrzymały tytuły laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Małego Dziecka. Oba przedstawienia można było obejrzeć w dniu 13.06.2014 r. podczas uroczystej Gali Laureatów w Teatrze Lalki i Aktora Pinokio.

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie zaprezentowało improwizację taneczno - ruchową pt. ,,Najlepiej Razem” przygotowaną pod kierunkiem instruktora Pani Agnieszki Waszkiewicz i nauczycielek: Katarzyny Florczak, Izabelli Koteckiej i Moniki Kwestarz. Główne role odegrały: Zuzanna Zatorska - jubilatka i Malena Kotecka - urodzinowy królik. W role przyjaciółek wcieliły się: Amelia Duda, Zuzanna Karczewska, Ada Krakowiak, Aleksandra Kurczak, Nikola Raczyńska, Julia Rakowska, Maja Ryłek, Wiktoria Sargowicka, Zuzanna Sitkiewicz, Hanna Skonieczna, Wiktoria Więcławska, Julia Wróbel, Aldonka Wykrętowicz.

Część prób przedszkolaki odbyły na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie.

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Głownie zaprezentowała spektakl pt. ,,Poszukiwacze przyjaźni w Królestwie RAZEMOGLI”. Sztuka została opracowana pod okiem nauczycielki Pani Alicji Ojrzyńskiej. W rolę poszukiwacza wcielił się Marcin Kutermankiewicz. Role narratorów odegrali: Aleksander Kornacki, Oskar Krogulec, Michał Kuciński i Jakub Roza. Rolę przyjaciela zagrał Szymon Kutermankiewicz, a role mieszkańców Królestwa RAZEMOGLI: Aleksandra Godos, Martyna Gron, Julia Kucińska, Julia Kuśmierkowska, Izabela Ratajczyk, Oliwia Rybka, Michał Kaźmierczak, Maksym Musierowicz.

Głowieńskie palcówki otrzymały tytuły laureatów festiwalu, a dzieci upominki w formie zestawów plastycznych  i folderów. Uzdolnienia artystyczne naszych przedszkolaków i uczniów podziwiali:  Sekretarz Miasta Głowna Pan Jarosław Trojanowski, Wicedyrektor SP3 Pani Anna Zielińska  Dyrektor MP1 Pani Izabella Kotecka oraz dumni ze swych pociech rodzice. Wśród gości zaproszonych na galę byli również przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi i Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę InSEA oraz przedstawiciele gmin, z których pochodziły wyróżnione zespoły.  Oba głowieńskie przedstawienia zebrały gromkie brawa i cieszyły  się dużym zainteresowaniem widzów. 

Do konkursu w kategorii ,,Mała forma sceniczna” zgłoszono 54 prezentacje. Jury przyznało tytuł Laureata 8 placówkom, w tym aż dwóm z Głowna. Galę Laureatów honorowym patronatem objeli: Łódzki Kurator Oświaty oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Naszym utalentowanym artystom serdecznie gratulujemu!

   

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.