GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Młodzieżowa Rada Miejska zorganizowała Turniej Siatkówki Plażowej

5 września 2014 roku Młodzieżowa Rada Miejska w Głownie na czele z Przewodniczącym Michałem Wójcikiem zorganizowała Turniej Siatkówki Plażowej. Rozgrywkom przyglądali się przedstawiciele władz miejskich w osobach: Burmistrza Głowna Pana Grzegorza Janeczka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Grzegorza Szkupa, Sekretarza Miasta Jarosława Trojanowskiego oraz radnych Rady Miejskiej w Głownie Jana Balcerskiego i Macieja Lisowskiego. W turnieju wzięło udział 27 par siatkarskich w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii chłopców do lat 18 walczyło 15 par. Doskonale poradziła sobie para Nowakowski/Pawlak, która pokonała duet Miskiewicz/Krysztofczyk 21:15. Spotkanie o trzecie miejsce rozegrali przegrani meczów półfinałowych Janicki/Alagierski oraz Antczak/Dąbrowski. W tym spotkaniu kibice mogli zobaczyć bardzo zaciętą i wyrówaną walkę ponieważ znaczną część spotkania prowadzili ci drudzy. Dopiero na kilka punktów przed końcem zaczęli popełniać błedy, które ostatecznie zaowocowały ich przegraną 21:19.

W kategorii dzięwcząt do lat 18 rozegrano mecze systemem ,,każdy z każdym" ponieważ do rozgrywek zgłosiło się tylko pięć par. Pierwsze miejsce zajęła para  z Ozorkowa - Sobór/ Bogdanowicz, która po bardzo zaciętym i interesującym pojedynku pokonała głownianki Koprowską oraz Hemkę. Warto tutaj podkreślić, że głowieńskie zawodniczki pomimo problemów zdrowotnych wyszły na boisko i dały z siebie wszystko. Trzecie miejsce zajęła również para z Głowna Zawadzka/Pudłowska, a czwarte - przypadło Gostyńskiej oraz Sobierajskiej. Na piątym miejscu uplasowały się najmłodsze uczestniczki imprezy.

W kategorii mężczyzn do lat 22 wzięło udział siedem par, którzy grali systemem "brazylijskim" jednego seta do 21. W meczu o pierwsze miejsce zagrały pary z Łowicza oraz Ozorkowa. Po doskonałym widowisku zwycięsko pojedynek ten zakończył się dla duetu Malangiewicz/Pietrzak, który pokonał Główczyńskiego oraz Michalaka 21:16. Mecz o trzecie miejsce na podium rozegrały dwie pary z Głowna - Śliwkiewicz/Kaźmierczak oraz Szadkowski/Kosielski. Pojedynek wygrali Ci pierwsi pokonując Szadkowskiego oraz Kosielskiego 21:15. Każda para, która zajęła miejsca od 1-3 otrzymała pamiątkowe puchary oraz medale ufundowane przez Gminę Miasta Głowno. W organizacji imprezy pomogli również: Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej ,,Expandor" z Prezesem Eligiuszem Zielińskim oraz Panowie Sylwester Jasiński, Bartłomiej Pakowski i Marcin Moszczyń.

Kategoria chłopców do lat 18
1. Nowakowski Jarosław/Pawlak Dawid

2. Krysztofczyk Damian/Miśkiewicz Dominik

3. Janicki Damian/Alagierski Jarosław

4. Antczak Hubert/ Dąbrowski Mateusz

5-6 Rosak Patryk/ Rosak Łukasz

Kaczmarski Witold/Rojewski Marcin

7-8 Koprowski Oskar/ Kukieła Wojtek

Bakalarz Adrian/ Kowalczyk Michał

9-12 Florczak Marcin/ Tomczak Hubert

Lis Mateusz/ Redzisz Marcin

Andrzejewski Nikodem/Bakalarz Kamil

Wójcik Michał/ Damian Wojciechowski

13-15 Rajewski Patryk/ Pakowski Karol

Kuciński Szymon/ Lendzion Krystian

Woźniak Dawid/ Łukasz Zakrzewski

Kategoria dziewcząt do lat 18

1. Sobór Sandra/ Bogdanowicz Natalia

2. Koprowska Aleksandra/ Hemka Dominika

3. Pudłowska Aleksandra/ Zawadzka Magdalena

4. Gostyńska Klaudia/ Sobierajska Paulina

5. Janicka Zuzanna/ Strajch Otylia

Kategoria mężczyzn do lat 22

1. Brian Malangiewicz/ Adam Pietrzak

2. Michał Główczyński/ Mateusz Michalak

3. Damian Śliwkiewicz/ Marcin Stępniewski

4. Piotr Kosielski/ Hubert Szadkowski

5-7 Piotr Kukieła/ Robert Gołąbek

Dorian Mospinek/ Eryk Ignatowski

Mateusz Rubacha/ Mateusz Kuciński

relacja Michał Wójcik

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.