GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Taneczne Wiktorie 2014 za nami - to był prawdziwy taneczny maraton

W sobotę, 8 listopada 2014 r. w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie odbyła się XIII edycja Przeglądu Zespołów Tanecznych "Taneczne Wiktorie 2014".

Organizatorem tej imprezy jest Miejski Ośrodek Kultury, a patronuje jej Burmistrz Głowna. Tegoroczny przegląd zgromadził  ostatecznie  57 grup tanecznych, które zaprezentowały 82 choreografie. Konkurs podzielony był  na 7 kategorii - 2  kategorii tanecznych i 5 kategorii wiekowych. Do Głowna przyjechali tancerze z Poznania, Wrześni, Kielc, Bydgoszczy, Warszawy, Płocka, Skierniewic, Łodzi, Łasku, Góry Kalwarii Kutna i Strykowa. Głowno reprezentował  zespół taneczny GOLD.

Taneczny maraton w Głownie trwał  ponad 9 godzin. Na zakończenie  zatańczyli także sami jurorzy – Staszek i Ernest Korotyńscy. Bracia  Korotyńscy byli uczestnikami 7 edycji  popularnego programu telewizyjnego You can dance. Dzis są choreografami na co dzień związanymi z łódzkimi szkołami tańca. Uczestników konkusru w Głownie oceniali wspólnie  z Kseną Audrey – francuską artystką, choreografem programów tanecznych, w tym 7 educji Sou Can Dance oraz  Moniką  Szymurską-Prokop solistką baletu Teatru Wielkiego w Łodzi, absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi i Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Przyznano 21 nagród  i wyróżnień zespołowych, 4 nagrody za osobowości taneczne, 4 wyróżnienia indywidualne oraz  4 nagrody dla choreografów.

W kategorii do lat 8 najlepszy okazał się zespół Aferka Oczko z Poznania, drugie miejsce  otrzymał zespół GOLD  IV z GŁOWNA a trzecie  Agat V ze Strykowa. Wysoka nagroda  dla tancerzy z Głowna  bardzo cieszy, bo rywalizacja w tej kategorii była bardzo duża – jury wybierało sposród 17 choreografii.

Pierwsze miejsce  w kategorii 9-12 lat  (taniec współczesny)   otrzymał zespół Agat III ze Strykowa, drugie miejsce  New  Bartek  z Góry Kalwarii, a trzecie  - GOLD II z Głowna. Jury  nagrodziło  dodatkowo dwa zespoły wyróżnieniami,  a  otrzymali je  Impuls III z Kielc oraz  Kuźnia Art. Station  ze Skierniewic.

W kategorii wiekowej  9-12 (taniec nowoczesny)  I miejsce wytańczył zespoł Aferka Hiciorki z Poznania. Drugie miejsce - Aferka z Poznania, natomiast trzecie - Czarne Stopy  z Łodzi.

Kategorię 13-16 lat (taniec współczesny) jury oceniło następująco: pierwsze miejsce przyznano  zespołowi Bartek Dance Art. z Góry Kalwarii, drugie DNA Jazz J5 z Łodzi a trzecie Art. Station CM ze Skierniewic. Wyróżnieniem nagrodzono zespół z Warszawy Stop And Go Juniorzy.

W tańcu  nowoczesnym  w tej kategorii wiekowej  pierwsze miejsce  otrzymał zespół Czarne Stopy z Łodzi, drugie Art. Station Dollz ze Skierniewic a trzecie S’Crew Cool School z Łasku.  Wyróżniono  natomiast zespół Vandal’s Art. Station ze Skierniewic.

Najstarsza kategoria wiekowa  powyżej 16 lat w  tańcach współczesnych  należała do zespołów z Bydgoszczy - pierwsze miejsce zajęła Sigma a drugie  Brax , trzecie  zaś otrzymał zespół Studio Tańca Pasja z Łodzi.

Natomiast  w tej samej kategorii wiekowej w kategorii taniec nowoczesny pierwsze miejsce przyznano zespołowi Puls z Wrześni, drugie  otrzymał Fresk Stuff z Kielc a trzecie  Gruby i spółka ze Skierniewic. W tej kategorii  wyróżnienia odebrali tancerze z Shadows-Dance PL  z Łodzi oraz Rewolution z Kutna.

Wśród kilkuset tancerzy  biorących udział w Tanecznych Wiktoriach  indywidualnie nagrodzono ośmiu,  czterem przyznano tytuł OSOBOWOŚĆ TANECZNA, a czterech nagrodzono wyróżnieniami.

Osobowościami Tanecznymi zostali ALEKSANDRA SIEK  z zespołu GOLD Głowno,  Tosia Wróblewska z S’Crew Young Łask, Julianna Walczak z Pulsu z Wrześni oraz  Marcin Spychalski  z zespołu Bartek  Góra  Kalwaria. Natomiast wyróżnienia  odebrali: Gosia Miklaszewska z Art. Station ze Skierniewic, Maria Kozieł  z Kielc, Mateusz Durmach z Czarnych Stóp z Łodzi oraz  Anita Boniszewska ze Stop And Go z Warszawy.

Jurorzy docenili również pracę choreografów, wybrano najlepszych choreografów w tańcach współczesnych, którymi okazali się Agnieszka Waszkiewicz /zespoły Gold i Agat z Głowna i Strykowa/,  oraz  Beata Rewolińska /z zespołu Brax z Bydgoszczy/ natomiast w tańcach nowoczesnych tytuły otrzymali Joanna Sieradzka/z  zespołu Czarne Stopy z Łodzi/ oraz Sebastian Krupa / zespół S’artists  z Łasku/.

Każda grupa taneczna  z Głowna  odjechała z medalem „Grupa taneczna na medal”, dyplomem, podziękowaniami oraz materiałami promocyjnymi miasta Głowna zachęcającymi do Rodzinnej Re-kreacji w naszym mieście. Nagrodzone  i wyróżnione zespoły dodatkowo otrzymały statuetki, a miejsca na podium premiowane były czekami finansowymi. Choreografowie, osobowości taneczne oraz  indywidualne wyróżnienia otrzymali dyplomy i statuetki.

Organizatorem XIII Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego Taneczne Wiktorie  Głowno 2014  był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie przy współpracy Szkoły Podstawowej Nr 2.

Patronami medialnymi imprezy były Wieści z Głowna i Strykowa, Nowy Łowiczanin,  Radio Victoria oraz Ogólnopolski Portal Internetowy  Artyści24.pl Droga do Sławy.

OBSZERNA FOTOGALERIA

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.