GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

Miejski Ośrodek Kultury

Kontakt:
Miejski Ośrodek Kultury w Głownie
95-015 Głowno
ul. Kopernika  45
tel./fax. 42/719-11-43,
e-mail: mokglowno@mok.glowno.pl
www.mokglowno.webnode.com


Dyrektor: Grzegorz Sławiński

Miejski Ośródek Kultury w Głownie prowadzi swą działalność od sierpnia 1989 roku. Rozpoczynał ją od współpracy ze świetlicami ówczesnych głowieńskich zakładów pracy tj. PPUT "WUTECH", Spółdzielni Pracy im. Wł. Bytomskiej oraz z Klubem Fabrycznym WZMot Nr 3. Nie posiadał wówczas własnej bazy lokalowej.

W swej obecnej siedzibie przy ul. Kopernika 45 MOK rozpoczął działalność w roku 1991. Budynek ten został przejęty od byłych Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych Nr 3.

Na działalność ośrodka składają się cykliczne, rozwijające zainteresowania i pasje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych np. plastyczne, taneczne, wokalne i muzyczne prowadzone w trakcie roku szkolnego, jak i imprezy, które na stałe już wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta.

W roku 2017 swą działalność zainaugurował Zespół Śpiewaczy "Głownianki", który tworzą głowieńskie seniorki.

Zespół Taneczny GOLD. Swą działalność zespół ten rozppoczął w  roku 2003. Jego instruktorem jest Pani Agnieszka Waszkiewicz. Zespół podzielony jest na kilka grup wiekowych. Dzieci rozpoczynają w nim naukę tańca w wieku 6 lat. Nauka obejmuje róznorakie techniki - od tańca ludowego elementów baletu klasycznego, po disco i jazz.

Zajecia plastyczne. Dzieci i młodzież mogą w ośrodku rozwijac swe zainteresowania i talenty plastyczne podczas zajęć prowadzonych przez plastyka Szymona Adamczewskiego.

Studio Piosenki. Umiejętności i talenty wokalne podopieczni MOK doskonalą pod czujnym okiem instruktorki Kariny Sędkowskiej - Staszewskiej, która przy głowieńskim ośrodku prowadzi od kilku już lat Studio Piosenki.

Mała Galeria. Od dwudziestu lat galeria prezentuje wystawy indywidualne i zbiorowe artystów fotografików, malarzy, grafików, rzeźbiarzy, rysowników a także rzemiosło artystyczne czy zbiory kolekcji pokonkursowych i poplenerowych z różnych dziedzin sztuki i plastyki. Zapraszamy artystów oraz wszystkich miłośników sztuki. Mała Galeria czynna jest od pn-pt w godzinach 12.00 - 19.00.

MOK współpracuje z placówkami oświatowymi organizując m.in. prezentacje kulturalne, festiwale, przeglądy teatralne, konkursy recytatorskie. Ośrodek jest również organizatorem cyklicznych imprez o charakterze ponadlokalnym, wśród nich cyklu imprez wakacyjnych w ramach Rodzinnej Re-Kreacji.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.