GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2015 | 
 • Turniej Samorządowy - brąz dla Głowna | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

Brąz dla Głowna w II Turnieju Samorządowym

11 kwietnia 2015 r. przedstawiciele głowieńskiego Samorządu wzięli udział II Turniej Piłki Siatkowej Samorządowców zorganizowanym w Domaniewicach.

W Turnieju udział wzięli: Samorządowcy z Gminy Domaniewic, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "ASIK" z Domaniewic, Samorządowcy z Gminy Bielawy, drużyna ”OLDBOY” Bielawy oraz Samorządowcy z Miasta Głowna.

Sympatyków siatkówki przywitał Wójt Gminy Domaniewice Paweł Kwiatkowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Domaniewice Ryszardem Ogonowskim. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym.

Pierwszy mecz zespół z Głowna rozegrał z siatkarzami „OLDBOY” Bielawy. Był on bardzo wyrównany. Pierwszy set Samorządowcy z Głowna wygrali po dość trudnej walce. W drugim secie siatkarze z Bielaw popisali się długą serią punktów. Oldboyom udało się odrobić stratę punktową, jednak końcówka meczu okazała sie szczęśliwa dla głownian i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Drugi mecz Samorządowcy z Głowna rozegrali z Samorządem Gminy Bielaw. Odnieśli w nim drugie zwycięstwo z wynikiem 2:0.

Trzeci mecz głownianie rozegrali z Samorządowcami z Domaniewic. Walka była zacięta. Samorządowcy z Głowna ,musieli pogodzic się z pierwszą porażką w turnieju. Przegrali 0:2.

Czwarty mecz, głownainie zagrali z młodymi siatkarzami z Domaniewic z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego "ASIK". Pierwszego seta niewielką przewagą punktową wygrał "ASIK".Drugi set zakonczył sie remisem i - w efekcie -  tie-breakiem. Przy stanie 12:9 dla Głowna, losy spotkania odwróciły się. "ASIK" doprowadził do remisu 14:14 i mimo trzech piłek meczowych dla Głowna w końcówce meczu to zespół z Domaniewic okazał się skuteczniejszy wygrywając trzeciego seta 18:16 i całe spotkanie 2:1. W rezultacie wynik ten dał młodym siatkarzom z Domaniewic II miejsce w Turnieju. Głownianie wywalczyli brąz.

Wyniki:

I - Samorządowcy z Domaniewic

II - Domaniewice II ,,ASIK”

III - Samorządowcy z Głowna

IV - Bielawy ,,OLD-BOY ”

V - Samorządowcy z Bielawy

Kapitanowie drużyn otrzymali pamiątkowe puchary, a zawodnicy okolicznościowe upominki.

Reprezentacja Samorządu Głowna:

Grzegorz Szkup (kapitan)

Przemysław Milczarek

Arkadiusz Kaźmierczak

Andrzej Florczak

Piotr Zych

Eligiusz Zieliński

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.