GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2015 | 
 • W Głownie biegało blisko 700 osób | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Blisko 700 biegaczy na IV Rodzinnym Pikniku Biegowym w Głownie

W niedzielę, 31 maja 2015 r. już po raz czwarty w ramach IV Rodzinnego Pikniku Biegowego Głowno gościło miłośników rodzinnego, wielopokoleniowego biegania. Tym razem frekwencja przerosła oczekiwania. W rywalizacjach biegowych na dystansach od ok. 100 m do 5000 m zmierzyło się blisko 700 biegaczy w różnym wieku.

Przypomnijmy, że wydarzenie to zrodziło się bardzo spontanicznie w roku 2012 w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega, kiedy to z inicjatywy nieformalnego klubu głowieńskich biegaczy zorganizowany został I Majowy Rodzinny Piknik Biegowy. Wydarzenie to odbyło się wówczas przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Młodzieżowej Rady Miejskiej, kilku radnych Rady Miejskiej oraz Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. Piknik przyciągnął wówczas na teren rekreacyjny nad głowieńskim zalewem całe rodziny – łącznie kilkaset osób. Wystartowało wówczas ponad 200 zawodników w wieku od 2 do 54 lat.

W roku 2013 w myśl głównej osi promocji miasta tj. Rodzinnej Re-Kreacji, w ramach której promujemy wielopokoleniowy, aktywny wypoczynek i rekreację łączącą pokolenia, nasze wydarzenie sportowe połączyliśmy z rodzinnym piknikiem będącym Świętem Rodziny. Na starcie stawiło się wtedy blisko 350 zawodników. Impreza ta połączyła pokolenia i na trwałe wpisała się kalendarz imprez cyklicznych w Głownie.

W dotychczasowych trzech edycjach pikniku (w latach 2012, 2013, 2014) wzięło udział niemal 1300 uczestników. Z trasami głowieńskich biegów zmierzyli się m.in. biegacze z Łowicza, Warszawy, Łodzi, Dmosina, Piaseczna, Szczercowa, Piastowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Zdun, Bobrownik, a nawet dalekich Katowic.

Frekwencja tegorocznej edycji przerosła oczekiwania. Wystartowało w niej blisko 700 biegaczy. Najmłodszy - zaledwie ośmiomiesięczny Adaś dzielnie pokonał dystans dla dzieci do lat 3 prowadzony za rączki przez swą mamę.

Organizatorami pikniku była Gmina Miasta Głowno przy współpracy lokalnych biegaczy, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, MOK, MZK, Miejskiego Przedszkola nr 1, spółki miejskiej Remedium, kilku radnych Rady Miejskiej w Głownie, radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej, a także przy udziale i pomocy harcerzy ZHR.

Już po raz kolejny nasz piknik odbył się w ramach akcji POLSKA BIEGA. Patronatem medialnym wydarzenie to objęły: TVP Łódź, Radioarrow-10x10.png Łódź, Radioarrow-10x10.png Victoria, Wieści z Głowna i Strykowa oraz portal Lowiczanin.info, a także Internetowe Centrum Głowna eglowno.pl.

Partnerami i sponsorami naszej imprezy byli: Tłocznia Soków z owoców i warzyw „Wiatrowy Sad” z Kałęczewa, która przekazała dla naszych zawodników 240 butelek soków oraz Cukiernia MARCEL, która ufundowała bony na słodkie nagrody – torty – dla triumfatorów najmłodszej kategorii tj. Przedszkoli, którzy stanęli na podium.

Tegorocznej rywalizacji biegowej towarzyszyły dwa inne przedsięwzięcia. Jednym z nich było podsumowanie projektu ekologicznego pod hasłem „Edukacyjna strefa Ekologiczna ZSL-G” realizowanego przez Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie, a dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W trakcie naszego pikniku uczniowie Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych przybliżyli ideę, założenia i działania podjęte w ramach tego projektu. Zaprezentowali doświadczenia, materiały edukacyjne i wystawy pokonkursowe.

Rodzinne bieganie w Głownie nie jest tylko sportową rywalizacją, ale przede wszystkim doskonałym sposobem na rodzinne, aktywne spędzanie wolnego czasu, na rodzinną, wielopokoleniową rekreację i sport z zachowaniem zasad Fair Play. To sposób na wzmacnianie więzi rodzinnych i propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od nałogów. To dlatego w ramach tegorocznego pikniku włączyliśmy się w ogólnopolską Akcję Profilaktyczną PAT. Była to już trzecia edycja happeningu w ramach programu profilaktyki Komendy Głównej Policji pod hasłem „Profilaktyka a Ty” z symbolicznym „Zrywem Wolnych Serc”, do którego władze miasta, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz przedstawiciele Policji zaprosili tym razem zarówno głownian, jak i osoby z zewnątrz, które przy okazji pikniku biegowego gościły w naszym mieście. Zryw polegał na wspólnym wybijaniu przez 60 sekund rytmu serca – serca wolnego od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka.

Na nasz piknik biegowy wpadła, a dokładnie rzecz ujmując wjechała ponad 100-osobowa grupa kolarzy i cyklistów pod wodzą utytułowanych kolarzy zawodowych - Pana Dariusza Baranowskiego i Pana Cezarego Zamany, którzy przy okazji  objazdu trasy wyścigu Kross Road Tour, który odbędzie się 20 czerwca 2015 r. ze startem i metą w Głownie, zaprosili uczestników naszej biegowej rywalizacji również na  towarzyszący zbliżającemu się wyścigowi kolarskiemu, piknik rodzinny.

A oto wyniki rywalizacji biegowych:

KATEGORIA PRZEDSZKOLA:

Dziewczynki do 3 lat, rocznik 2012 i młodsze (dystans ok. 100m):

I miejsce Liliana Rojek (Głowno), II miejsce Weronika Marzyjanek  (Łódź), III miejsce Hania Radomska (Głowno)

Chłopcy do 3 lat (dystans ok. 100 m):

I miejsce Krzyś Ochocki (Głowno), II miejsce Filip Kobierecki (Głowno), III miejsce Miłosz Raczyński (Rudniczek)

Dziewczynki 4-5 lat, roczniki 2011-2010 (dystans ok. 250 m):

I miejsce Marta Ochocka (Głowno), II miejsce Maja Jóźwiak (Głowno), III miejsce Maja Tkaczyk (Łódź)

Chłopcy 4-5 lat (dystans ok. 250 m):

I miejsce Seweryn Siedlecki (Głowno), II miejsce Alan Owczarek (Głowno), III miejsce Grzegorz Kubica (Głowno)

Dziewczynki 6-7 lat, roczniki 2009-2008 (dystans ok. 250 m)

I miejsce Amelia Kowalska (Głowno), II miejsce Zoja Dudka (Głowno), III miejsce Tosia Michalak (Głowno)

KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE:

Dziewczynki, klasy I-III (ok. 500 m)

I miejsce Michalina Leszkiewicz (Głowno), II miejsce Klaudia Adamczewska (Osiny), III miejsce Jowita Sut (Głowno)

Chłopcy, klasy I-III (ok. 500 m)

I miejsce  Mikołaj Tkaczyk (Łódź), II miejsce Błażej Bednarek (Głowno), III miejsce Kacper Witczak (Głowno)

Dziewczynki, klasy IV-VI (ok. 1000 m)

I miejsce Weronika Kaźmierczak (Głowno), II miejsce Natalia Zatorska (Podole/Szczawin), III miejsce Adrianna Parol (Głowno)

Chłopcy, klasy IV – VI (ok. 1000 m)

I miejsce Miłosz Włodarczyk (Łowicz), II miejsce Tomasz Witczak (Głowno), miejsce III Jan Kazimierski (Zielkowice k. Łowicza)

KATEGORIA GIMNAZJUMarrow-10x10.png, dystans 1300 m:

Dziewczęta:

I miejsce Wiktoria Opasińska (Głowno), II miejsce Julia Macho (Bednary k. Łowicza), III miejsce Joanna Radosz (Łowicz)

Chłopcy:

I miejsce Leonard Siekiera (Popów k. Łowicza), II miejsce Filip Radzicki (Głowno), III miejsce Konrad Panuszewski (Łowicz)

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE, dystans 1300 m:

Dziewczęta:

I miejsce Julia Szymkowicz (Bobrowniki k. Łowicza), II miejsce Olga Zasada (Głowno), III miejsce Natalia Kowalczyk (Głowno)

Chłopcy:

I miejsce Bartosz Sposób (Andrespol), II miejsce Przemysław Kosmowski (Głowno), III miejsce Kacper Sar (Łódź)

KATEGORIA OPEN, dystans 5 km:

Kobiety:

I miejsce Iwona Sut (Głowno), II miejsce Joanna Balcerak-Kolasa (Łódź), III miejsce Agnieszka Kowalczykowska (Łódź)

Mężczyźni:

I miejsce Tomasz Kunikowski (Placencja k. Łowicza), II miejsce Sylwester Marzyjanek (Łódź), III Marcin Nadratowski (Łódź).

Sportowej rywalizacji towarzyszyły atrakcje w postaci  strefy zabaw i konkursów. Piknik biegowy był również okazją do obejrzenia plenerowego treningu grupy Bar Family z Głowna, która uprawia Street Workout. Przypomnijmy, że profesjonalny sprzęt, na którym trenuje grupa zakupiony został przez Gminę Miasta Głowno. W sezonie letnim grupa będzie trenować na nim nad zalewem Mrożyczka. Zapraszamy do oglądania i przyłączania się do tej formy aktywności sportowej.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację IV Rodzinnego Pikniku Biegowego Głowno 2015.  


OBEJRZYJ: OBSZERNA FOTOGALERIA (PONAD 500 ZDJĘĆ)

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.