GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
  • Kultura | 
  • 2015 | 
  • TANECZNE WIKTORIE 2015 za nami | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
  • SIERPIEŃ – Święto Miasta
    SIERPIEŃ – Święto Miasta
    Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
  • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
    SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
    W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
  • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
    MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
    Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
  • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
    CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
    W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
  • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
    SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
    To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

TANECZNE WIKTORIE 2015 za nami

W sobotę, 14 listopada 2015 r w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Głownie odbył się organizowany już po raz XIV przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie Ogólnopolski Przegląd Taneczny „Taneczne Wiktorie”.

Tegoroczna XIV edycja konkursu do Głowna przyciągnęła zespoły taneczne min. z Bydgoszczy, Pułtuska, Warszawy, Wrześni, Poznania, Jędrzejowa k/Kielc, Kutna, Łasku, Łodzi, Strykowa, Domaniewic, Wodzierad czy Łowicza. Głowno reprezentował zespół taneczny GOLD.

Uczestników konkursu w Głownie oceniali: Ewa Kowalska-Borek – pedagog tańca, tancerka baletowa Teatru Wielkiego w Łodzi, Krzysztof Skolimowski – pedagog tańca i tancerz specjalizujący się w tańcu współczesnym i balecie oraz bracia Staszek i Ernest Korotyńscy – choreografowie łódzkich szkół tańca, uczestnicy 7 edycji popularnego programu telewizyjnego You can dance.

Łącznie wystąpiło 50 grup tanecznych rywalizujących w kategoriach tanecznych: taniec współczesny i nowoczesny oraz wiekowych: do lat 8 , 9-12 lat 13-16 lat oraz powyżej 16 lat.

Jury przyznało 21 nagród oraz 6 wyróżnień. Nagrodziło też wyjątkowych tancerzy statuetkami „Osobowość taneczna” a także uhonorowało najlepszych choreografów zarówno w kategorii tańca nowoczesnego jak i współczesnego.

W kategorii do lat 8 najlepszy okazała się grupa Lemoniada z Poznania, drugie miejsce wytańczył zespół Mała Parada II z Jędrzejowa, a trzecie Kruszyny z Pułtuska. Wyróżnienie otrzymała Grupa GOLD III z Głowna.

Pierwsze miejsce w kategorii 9-12 lat (taniec współczesny) wytańczyła grupa Stop and Go z Warszawy, drugie miejsce Mała Wena z Łasku a trzecie formacja Just Smile z Poznania. W tej kategorii jurorzy przyznali wyróżnienie dla grupy Agat 5 ze Strykowa.

W tańcu nowoczesnym w tej kategorii wiekowej jurorzy pierwsze miejsce przyznali grupie DNA Junior z Łodzi. Drugie miejsce wytańczył zespół Hiciorki z Poznania, natomiast trzecie miejsce zajęła grupa Fair Play z Kutna. Wyróżniono grupę Re-Formacja z Łodzi.

W kategorii wiekowej 13 16 lat (taniec współczesny) najlepsze okazało się Studio Tańca Pasja, drugie grupa Aferka z Łodzi. Jurorzy przyznali ex aequo dwa trzecie miejsca, które otrzymały grupy: Art. Station ze Skierniewic oraz Agat 3 ze Strykowa.

W kategorii 13-16 lat (taniec nowoczesny) pierwsze miejsce otrzymał zespół Alibi z Kutna, drugie S’Crew Cool School z Łasku a trzecie miejsce przypadło grupie Banda z Pułtuska. Wyróżnienie przyznano formacji Vandal’s Art. Station ze Skierniewic.

W najstarszej kategorii wiekowej - powyżej lat 16 (taniec współczesny) pierwsze miejsce przyznano dla Studia Tańca Pasła z Łodzi, drugie miejsce zajęła grupa Agat 5 ze Strykowa, trzecie miejsce wytańczyła formacja DNA Kadra Łowicz.

W tej samej kategorii wiekowej w tańcu nowoczesnym pierwsze miejsce zajęli tancerze grupy Sztrymy Gang z Łodzi, drugie miejsce wytańczył zespół Puls z Wrześni. Jurorzy przyznali także dwa wyróżnienia: dla zespołu Art Station Dollz oraz dla grupy DNA Spina Crew.

Tytuł Najlepszego Choreografa otrzymały: Agnieszka Waszkiewicz (MOK Głowno, OKiR Stryków),Olga Nitkowska-Brejnak (Studio Tańca Swag Pułtusk), Sylwia Majsner (Studio Tańca Pasja Łódź) oraz Izabela Filipiak (Studio Rampa Dance Poznań),

Tytułem Osobowości Tanecznej dla najlepszych tancerek jury nagrodziło: Klaudię Kowalską z zespołu Mała Parada z Jędrzejowa, Julitę Mirys z zespołu Agat ze Strykowa, Zofię Wara -Wąsowską ze Studia Tańca Pasji w Łodzi oraz Antosię Wróblewską z zespołu „S”Artists z Wodzierad.

W całym konkursie miejsca I, II i III premiowane były nagrodami finansowymi dla placówek delegujących zespoły oraz statuetki i gadżety Rodzinnej Re-kreacji oraz MOK. Statuetki otrzymały także zespoły wyróżnione, najlepsi choreografowie i osobowości taneczne, natomiast wszystkie zespoły pamiątkowe medale „Grupa Taneczna na Medal”, dyplomy a instruktorzy/choreografowie podziękowania.

Obszerna galeria tutaj

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

  • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.