GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2017 | 
 • VI Mikołajkowy Piknik Rodzinny z "Aniołkowym Graniem" i Motomikołajami | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

VI Mikołajkowy Piknik Rodzinny z ,,Aniołkowym Graniem” i Motomikołajami

W niedzielę, 10 grudnia 2017 r. Plac Wolności w Głownie wypełniony został po brzegi uczestnikami VI już Mikołajkowego Pikniku Rodzinnego pod patronatem Burmistrza Głowna, którego organizatorem była Gmina Miasta Głowno przy współpracy: Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Zakładu Komunalnego, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Zgierzu, JRG w Strykowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Głownie, Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie, Stowarzyszenia Niezapominajka, Grupy Motocyklistów z Głowna „Speed Rebels” którzy specjalnie na tę okazję przygotowali Motomikołajowe niespodzianki oraz przedszkoli, szkół i instytucji, które zaangażowały się w ogólnopolską akcję „Aniołkowe Granie”.

Było rodzinnie, barwnie, wesoło, a za sprawą strażackiego namiotu z symulacją zadymienia podczas pożaru również profilaktycznie. Co do pogody, to chyba lepszej nie można było sobie wymarzyć. 

Spotkanie z Mikołajem, warsztatymikołajkowe, konkursy i zabawy

Wzorem lat ubiegłych częścią pikniku były warsztaty mikołajkowe, zabawy i konkursy oraz spotkanie z Mikołajem, na które głownianie przybyli całymi rodzinami. Najmłodszych Mikołaj obdarował pluszakami, a nieco starszą młodzież i dorosłych kalendarzami na rok 2018 promującymi Rodzinną Re-Kreację w Głownie. Atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia przybliżyła również świąteczna iluminacja oraz kiermasz świątecznych ozdób wykonanych przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Głownie oraz Stowarzyszenie Niezapominajka. Choinki do dekoracji mikołajkowej zagrody pozyskaliśmy dzięki kołu LOP w Głownie i Panu Kazimierzowi Piotrowskiemu. 

"Aniołkowe Granie" także w Głownie


Podczas tegorocznego pikniku zainaugurowana została akcja pod hasłem „Aniołkowe Granie w Głownie”. Wzorem podobnych akcji prowadzonych na terenie całej Polski, w Głownie prowadzona jest zbiórka darów, upominków na rzecz dzieci z domów dziecka oraz dzieci z rodzin zastępczych z województwa łódzkiego i powiatu zgierskiego. Potrwa ona do 22 grudnia 2017 r. Zbiórka darów prowadzona jest w ramach lokalnego sztabu, a tworzą go wszystkie miejskie przedszkola 1, 2 i 3 oraz szkoły podstawowe 1, 2 i 3, Zespół Szkół Licealno - Gimnazjalnych w Głownie, Zespół Szkół Nr 1 w Głownie, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne „Osinkowo”, MOPS w Głownie, MOK Głowno, a także Zespół Szkół w Popowie Głowieńskim. Akcja ma charakter otwarty i mogą przyłączyć się do niej zarówno kolejne placówki, jak i osoby prywatne. Podsumowanie głowieńskiej akcji odbędzie się 12 stycznia 2018 r. w MOK Głowno i będzie miało formę Finałowego Koncertu z udziałem reprezentantów placówek, które się w  nią włączyły. 

Podczas niedzielnego pikniku członkowie Sztabu Lokalnego w Głownie wspólnie z przedszkolakami i z uczniami szkół biorących udział w projekcie, zaśpiewali piosenkę promującą Ogólnopolską Akcję "Aniołkowe Granie", a także zaprosili uczestnikow pikniku do współnego śpiewania kolęd. Śpiewające Dobre Anioły z SP 1, SP2 i SP3 przygotowały panie Ewa Kowalska i Katarzyna Balcerska. 


Motomikołaje na mechanicznych reniferach


Na naszym tegorocznym pikniku pojawili się również głowieńscy Motomikołaje, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali moc niespodzianek i konkursów z nagrodami. Był m.in. konkurs plastyczny, konkurs sprawnościowy z wykorzystaniem opony, konkurs wiedzy o motorach. Można było sobie również wykonać pamiątkowe zdjęcie na mechanicznym reniferze. Chętnych nie brakowało. Wszystko to za sprawą grupy głowieńskich motocyklistów ze Speed Rebels, którym przewodził głownianin Roman Wieluniecki. 

Straż Pożarna i porfilaktyka

 
Wzorem lat ubiegłych przy organizacji pikniku mikołajkowego współpracowaliśmy również ze Strażą Pożarną, i to zarówno tą zawodową reprezentowaną przez KP PSP w Zgierzu oraz JRG w Strykowie, jak i ochotniczą reprezentowaną przez OSP Głowno. Strażacy zdbali o to, by warsztaty mikolajkowe mogły odbyć się w ogrzewanym namiocie, przypomnali o niebezpieczeństwach, jakie czyhają na nas w okresie zimowym m.in. w domach dogrzewanych piecykami elektrycznymi czy gazowymi oraz na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Ponad 300 osób na własnej skórze przekonało się, jak zachowuje się ludzki organizm w sytuacji zadymienia podczas pożaru. Wszystko to dzięki specjalnemu strażackiemu namiotowi z torem przeszkód i symulacją zadymienia podczas pożaru. 

Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek dziękuje wszystkim,
dzięki którym uczestnicy tegorocznego pikniku mogli tak fajnie bawić się rodzinnie w to wyjątkowo pogodne, niedzielne popołudnie i wieczór.   

 

OBSZERNA FOTOGALERIA oraz tutaj

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.