GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2018 | 
 • Aniołkowe Granie - Podsumowanie akcji charytatywnej na rzecz dzieci z rodzin zastępczych | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Podsumowanie I Edycji Akcji "Aniołkowe Granie w Głownie”.

"Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat,

upominki pełne szczęścia idą  w świat, cały świat.

I na co dzień, i od święta z aniołami za pan brat,

upominki pełne szczęścia idą w świat, cały świat."
                                                                           

Danuta Baczul, Katarzyna Głowik - Jamróz  

 

Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, placówki oświatowe: Miejskie Przedszkola Nr 1, 2 i 3 w Głownie, Niepubliczne Przedszkole Integracyjne Osinkowo, Szkoły Podstawowe Nr 1, 2 i 3 w Głownie, Zespół Szkół Nr 1 w Głownie im. prof. R. A. Cebertowicza, Zespół Szkół Licealno - Gimnazjalnych w Głownie, Zespół Szkół w Popowie Głowieńskim oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głownie - to lista placówek, które włączyły się we współorganizację I Edycji Akcji "Aniołkowe Granie 2018 w Głownie”.

Patronat nad Akcją objął Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek, a została ona zainaugurowana podczas VI Mikołajkowego Pikniku Rodzinego, w grudniu 2017 r. Właśnie w grudniu placówki, które przystapiły do akcji przeprowadz zbiórki darów na rzecz dzieci z: Domu Małego Dziecka w Łodzi, Domu Dziecka w Dąbrówce, Domu Dziecka Nr 3 w Łodzi, Hospicjów Stacjonarnych w Łodzi, Hospicjów Domowych dla dzieci Ziemi Łódzkiej oraz  dla dzieci z rodzin przebywających w pieczy zastępczej na terenie miasta Głowna.

W ramach akcji udało się pozyskać wiele darów m.in.: zabawek, gier dydaktycznych, maskotek, książek, przyborów szkolnych, smakołyków, ubranek,  akcesoriów dla małych dzieci, jak również srodków finansowych  Do akcji dołączyli również Państwo Karolina i Mateusz Glazna przekazując  przybory szkolne i materiały plastyczne, które otrzymali w prezencie ślubnym.

Podsumowaniem "Aniołkowego Grania" w Głownie był Finałowy Koncert zorganizowany 12 stycznia 2018 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie. Poprowadziły go główne koordynatorki lokalne: Urszula Zawadzka - Dyrektor MOK w Głownie oraz Izabella Kotecka - Dyrektor MP Nr w Głownie. Na finale gościli: Katarzyna Głowik - Jamróz - Dyrektor Przedszkola Nr 56 "Niezapominajka” we Wrocławiu, Sylwester Pajęcki - Dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki, Wychowania i Adopcji oraz Danuta Baczul - autorka tekstu do piosenki "Aniołkowa Gra”,  a także Krystyna Wojtczak - Dyrektor Domu Dziecka w Dąbrówce wwraz z jego przedstawicielami oraz Małgorzata Borowska - przedstawiciel Fundacji Gajusz.

Koncert był wzruszający i miał charakter integrujący uczestników. Wzbogacony został prezentacją multimedialną z przebiegu akcji na terenie Gminy  i  Miasta Głowna, opracowaną przez Pana Huberta Ziarnika z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. Przedszkolaki i uczniowie placówek biorących udział w ww. projekcie zaprezentowali umiejętności wokalne, instrumentalne i taneczne. Koncert zakończył się odśpiewaniem przez uczniów szkół podstawowych Nr 1, 2 i 3 z Głowna piosenki z teledysku promującego akcję. Uczniowie wystąpili pod kierownictwem nauczycieli prowadzących chóry szkolne: Katarzyny Balcerskiej i Ewy Kowalskiej. Zwrotki piosenki zaśpiewała Pani Katarzyna Głowik - Jamróz - koordynatorka ogólnopolskiej akcji. Miłym akcentem było spotkanie z Mikołajem, który obdarował dzieci i przedstawicieli placówek, dla których były zbierane dary. Trafiły  one m.in. do Fundacji Gajusz, która przekaże je do Hospicjum Stacjonarnego w Łodzi i Hospicjum Domowego dla Dzieci Ziemi  Łódzkiej, Ośrodka Preadopcyjnego Tuli Luli i Domu Dziecka Nr 3 w Łodzi. Zespół Szkół w Popowie przekazał Fundacji  Gajusz w ramach akcji środki w kwocie 160 zł. 

W czasie uroczystości  placówki i instytucje współorganizujące akcję lokalną otrzymały z rąk Pani Katarzyny Głowik - Jamróz - inicjatorki i organizatorki ogólnopolskiej akcji  "Aniołkowe Granie" - certyfikaty.  Dyrektorzy,  wicedyrektorzy szkół i nauczyciele koordynujący i wspierający organizację  akcji lokalnej, otrzymali imienne podziękowania.
Koordynatorzy Akcji Lokalnej Aniołkowe Granie w Głownie: Urszula Zawadzka - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie, Izabella Kotecka - Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie, Renata Piechut - Machnicka - Kierownik Referatu Promocji i Komunikacji Społecznej UM w Głownie, Bożena Polak - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głownie, Marzena Karwacka - Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Głownie, Beata Janiak - Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Głownie, Agnieszka Łaska - Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Osinkowo w Głownie, Adam Kubiak - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Głownie, Iwona Pełka - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Głownie, Beata Pilarska - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2  w Głownie, Alina Walczak - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie, Anna Zielińska - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głownie, Elżbieta Koślin - Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głownie,  Elżbieta Kołodziej - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1  w Głownie, Sławomir Stopczyński - Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Głownie, Anna Lewandowska - Dyrektor Zespołu Szkół Licealno  -  Gimnazjalnych, Krzysztof Fortuna - Dyrektor Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim, nauczyciele placówek oświatowych: Katarzyna Balcerska, Aneta Chlebna, Grażyna Cieślak, Izabela Czerwiec, Wioletta Dutkiewicz - Mucha, Danuta Fijałkowska, Bożena Florczak, Katarzyna Florczak, Beata Florczyńska, Beata Gaczewska, Joanna Gorzkiewicz, Małgorzata Glapa, Katarzyna Kamińska, Ewa Kowalska, Anna Krzeszewska, Ewa Łaska, Joanna Mazurkiewicz, Marta Miazek, Anna Romańczuk, Magdalena Sadowska, Blanka Wodras, Renata Wiśniewska - Wika, Monika Wojtczak, Katarzyna Wójcikowska. 


Po koncercie goście z Wrocławia spotkali się z Burmistrzem Grzegorzem Janeczkiem. Reprezentanci Ogólnopolskiej Akcji Aniołkowego Grania nie kryli wzruszenia i uznania dla społeczności Głowna, która w tak szerokim zakresie zaangażowaa się w akcję.
Założeniem projektu była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Głównym celem przedsięwzięcia było rozpowszechnianie wśród społeczeństwa idei rodzicielstwa zastępczego. Projekt miał wymiar edukacyjny, mający na celu zaszczepienie chęci pomagania innym, uwrażliwienie na losy dzieci przebywających w Rodzinnych Domach Dziecka, Pogotowiach Rodzinnych, Rodzinach Zastępczych itp. 

Akcja Aniołkowe Granie to miejsce dla Dobrych Aniołów, dla Tych, którym nie jest obojętny los dzieci w pieczy zastępczej. Akcja ma charakter otwarty, a do wsparcia kolejnej edycji mogą przyłączać się kolejne placówki, instytucje, organizacje i stowarzyszenia oraz chętne osoby prywatne, do czego zachęcamy. 

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.