GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

W 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego

We wtorek, 22 stycznia 2013 r. głownianie uczcili pamięć powstańców styczniowych. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16.30 cichym przemarszem spod Urzędu Miejskiego przy ul. Młynarskiej na Plac Wolności, na którym Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek wspólnie z Przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Szkupem i radnymi Młodzieżowej Rady Miejskiej złożyli wiazankę kwiatów oraz zapalili znicz pod obeliskiem upamietniającym Odzyskanie Niepodległości. Wiązanki kwiatów złożyli tu także przedstawiciele działąjących w Głownie organizacji, instytucji i partii politycznych.
Następnie uczestnicy obchodów przemaszerowali w rejon cypla nad zalewem Mrożyczka (przy parkingu vis a vis Urzędu Miejskiego), gdzie odbyła się niecodzienna lekcja historii. Rozpoczął ją Burmistrz Głowna, który przypomniał kilka istotnych faktów związanych z powstaniem oraz podzielił się kilkoma własnymi na jego temat refleksjami.
Głównym punktem obchodów była plenerowa inscenizacja pt. Ballada o księdzu Brzózce i jego kosynierach  przygotowana przez uczniów Gimnazjum Miejskiego w Głownie oraz Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Głownie pod kierunkiem Pana Macieja Stępnia.
Mimo niesprzyjającej, bo wyjątkowo mroźnej i śnieżnej aury, która raz po raz dawała się we znaki urządzeniom nagłaśniającym, autorzy i wykonawcy inscenizacji stanęli na wysokości zadania przybliżając głownianom w sposób nieszablonowy historię jednego z bohaterów powstania styczniowego. Mróz, padający nieustannie śnieg, odbijające się w śnieżnej pokrywie światła reflektorów i płonące ognisko - to sceneria, której z pewnością nie oddałaby żadna akademia.
Uroczystość zakończyła się degustacją grochówki przygotowanej przez Gimnazjum Miejskie w Głownie.
 
Burmistrz Głowna dziękuje wszystkim osobom, placówkom i instytucjom zaangażowanym w przygotowanie obchodów 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego w Głownie, w szczególności:

- Gimnazjum Miejskiemu im. Jana Pawła II w Głownie,
- Publicznemu Katolickiemu Liceum Ogólnokształcącemu w Głownie,
- MZK, MOK, Urzędowi Miejskiemu, OSP Głowno i Komisariatowi Policji w Głownie.

Dziękuje również wszystkim uczestnikom wtorkowej uroczystości.
 • autor: R. Piechut-Machnicka

Dotacje na zadania z zakresu opieki społecznej

Publikujemy wykaz podmiotów, które uzyskają dotacje celowe z budżetu Miasta Głowna na realizację zadania pożytku  publicznego  z  zakresu  opieki społecznej w 2013r., zgodnie z Ogłoszeniem Burmistrza Głowna z dnia 13 grudnia 2012r. o otwartym konkursie ofert na zlecenie organizacjom pozarządowym w roku 2013 realizacji powyższego  zadania:
 
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Łowickiej  Kolo przy Parafii św. Jakuba w Głownie  -  26 200 zł
Stowarzyszenie POMOC RODZINIE  -   1700 zł
Stowarzyszenie SENIOR  -  1700 zł


 

Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu Równać Szanse 2013 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
 
Celem Programu jest wyrównywanie szans na dobry start w dorosłe życie młodzieży z miejscowości do 20.000 mieszkańców. W Ogólnopolskim Konkursie Grantowym o dotacje do 40 000 zł na projekty trwające 15 miesięcy (pomiędzy 1 lipca 2013 roku a 30 listopada 2014 r.) mogą ubiegać się organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z terenów wiejskich i miast do 20 000 mieszkańców.
Termin składania wniosków upływa 8 marca 2013 roku.
Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego znajdują się na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl W Ogólnopolskim Konkursie Grantowym o dotacje do 40 000 zł na projekty trwające 15 miesięcy mogą się ubiegać organizacje pozarządowe zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji. Działania realizowane w ramach projektu powinny być adresowane do młodzieży gimnazjalnej i ponadgimanzjalnej (13-19 lat) ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców.

 
 • autor: R.Piechut-Machnicka

Zapraszamy jubileuszowe pary

Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Głownie przypomina, iż w roku 2013 przypada 50. rocznica ślubu osób, które zawarły związek małżeński w 1963 r.
 
Pary małżeńskie mieszkające w Głownie, które pragną uczcić ten jubileusz otrzymaniem MEDALU ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE proszone są, o zgłoszenie tego faktu do Urzędu Stanu Cywilnego w Głownie, ul.Dworska 4, pok. nr 2, tel. 42/719-11-29 lub  605-051-660.
Jeżeli ślub zawarty był w innym USC, do zgłoszenia należy dołączyć odpis skrócony aktu małżeństwa.
Zgłoszeń można dokonywać w terminie do 28 lutego 2013 r.
 

Obowiązek usuwania śniegu z dachów

Urząd Miejski w Głownie przypomina właścicielom i zarządcom budynków o obowiązku monitorowania grubości pokrywy śnieżnej i ewentualnego usuwania śniegu i lodu z dachów obiektów budowlanych.
 
Zalegający śnieg i lód na budynkach oraz sople lodu i nawisy śniegowe stwarzają ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno obiektów, jak i przebywajacych w  nich lub w ich pobliżu osób.
Urząd Miejski zwraca się jednocześnie z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na uprzątanie śniegu z chodników bezpośrednio przyległych do administrowanych przez Państwa nieruchomości.
Upadki na śliskiej nawierzchni i spowodowane nimi urazy skutkować mogą roszczeniami osób poszkodowanych pod adresem właścicieli i zarządców budynków odpowiedzialnych za odśnieżanie i posypywanie chodników.
 
Więcej na ten temat na stronie Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.