GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Inne | 
 • 2018 | 
 • Aktywna jesień Stowarzyszenia Senior w Głownie | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

Aktywna jesień Stowarzyszenia Senior w Głownie

Każdy poniedziałek września i października to wyjazdy grup 25-30 osobowej na basen do Nowej Gdyni. Uczestnicy korzystają z 30 minutowych ćwiczeń pod kierunkiem instruktora i innych dobrodziejstw relaksujących i rehabilitujących. Wyjazdy te realizowane są w ramach zadania publicznego pt. "Wsparcie osób z niepełnosprawnością oraz osób w wieku emerytalnym" współfinansowane z dotacji Wojewody Łódzkiego. Z tegoż zadania 27 września 80 osób obejrzało film "Kamerdyner" w kinie Fenix w Łowiczu, 4 października 54 osoby Stowarzyszenia uczestniczyły w spektaklu komediowym "Boening, boening" w Teatrze Powszechnym w Łodzi a 9 października 25 osób brało udział w warsztatach plastycznych wykonując prace z dekupażu na szkle.

Natomiast 22 września, 50 osób uczestniczyło w  Wojewódzkich Dniach Seniora całodniowej imprezie w Zgierzu, gdzie w programie imprezy wystąpił nasz chór "Słoneczny Krąg" z wiązanką utworów a jeden z członków chóru zaprezentował dwa monologi satyryczne. Gwiazdą imprezy był Wojciech Gąsowski ze swoim koncertem. Wyjazd ten to realizacja zadania pt. "Czas wolny z Seniorem", dofinansowanego przez Gminę Miasta Głowno.

20 września, 47 osób uczestniczyło w wyjeździe do Lichenia z dwugodzinnym zwiedzaniem z przewodnikiem Konina.

Poza realizacją ww. zadań, od 19 września członkowie Stowarzyszenia Senior uczestniczą w cotygodniowych zajęciach z nauki komputera w grupie podstawowej i zaawansowanej. Zajęcia odbywają się w ZSL-G i trwać będą przez dwa miesiące, a zorganizowane zostały na wniosek Powiatowej Rady Seniorów przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu.

Ponadto członkowie Stowarzyszenia w dniach 14-16 września tegoż roku zwiedzali region łódzki po trasie Głowno - Poddębice-Borysew-Uniejów - Łęczyca-Tum -Głowno z noclegami w "Gościńcu nad Wartą" w Uniejowie. Uczestnicy wyjazdu poznawali produkty turystyczne naszego regionu w ramach realizacji zadania publicznego pt. "Poznajemy swój region" współfinansowanego ze środków dotacji Województwa Łódzkiego.

Więcej zdjęć na profilu fb stowarzyszenia

Autor takstu i zdjęć: Zofia Ogórek

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.