GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2019 | 
 • Podsumowanie II edycji ogólnopolskiej akcji "Aniołkowe granie" | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Podsumowanie II edycji ogólnopolskiej akcji "Aniołkowe granie"

"Niech się łączą dobre serca przez kolejnych wiele lat,

upominki pełne szczęścia idą  w świat, cały świat.

I na co dzień, i od święta z aniołami za pan brat,

upominki pełne szczęścia idą w świat, cały świat."
                                                                           

Danuta Baczul, Katarzyna Głowik - Jamróz

 

 

Wzruszający i integrujący uczestników Koncert Finałowy przygotowany został przez przedszkolaków i uczniów placówek biorących udział w Akcji, a  rozpoczął się piosenką ,,Aniołkowa Gra” w wykonaniu Chóru Szkolnego ,,Wesołe Nutki” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głownie oraz przesłaniem odczytanym przez Koordynatorkę Akcji Panią Izabellę Kotecką:
,, NIENAWIŚCI I HEJTOWI MÓWIMY ZDECYDOWANE NIE !!! Niech przesłanie ,,Radość daj, to takie proste uśmiech dziel (…)” przyświeca nam każdego dnia. Bądźmy dobrzy! Przebaczajmy! Reagujmy na ludzką krzywdę! Odnośmy się do Siebie z szacunkiem, życzliwością, tolerancją i empatią. Pomagajmy Sobie nawzajem. Uśmiechajmy  się  do Siebie codziennie. Bądźmy Zawsze Ludźmi Dobrej Woli!!!

W czasie koncertu urocze Aniołki i Mikołajki z głowieńskich przedszkoli wykonały improwizacje muzyczno - ruchowe.  Koncert instrumentalnie grą na skrzypcach wzbogaciły: Kasandra Broszko, Magdalena Wojtczak i Kamila Rożniata. Muzyczne talenty wokalne zaprezentowali: Natalia Dałek, Joanna Jaborska, Monika Łysio , Sandra Mitek, Julia Rudnicka, Nadia Tomczak,  Mateusz Warzywoda, Eliza Zatorska z akompaniamentem gitarowym. Występy uświetnił Chór ,,Wesołe Nutki”  ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głownie i zespoły ze: Szkoły Podstawowej Nr 1 w Głownie i z Zespołu Szkół Specjalnych w Głownie.  Koncert zakończył się  odśpiewaniem  przez zebranych piosenki ,,Aniołkowa gra”. Partie solowe zaśpiewały: Zosia Pietrzak ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głownie i  Pani  Katarzyna  Głowik - Jamróz Główna Koordynatorka Akcji.
Koncert tradycyjnie już, wzbogaciła prezentacja multimedialna z przebiegu Akcji przeprowadzonej na terenie Miasta Głowna i Gminy Głowno oraz wystawa rzeźby i grafiki dziecięcej z pracowni plastycznej MOK Głowno pt. „Aniołki i anioły”, zainspirowana Akcją „Aniołkowego Grania”. W całe wydarzenie włączyli się wszyscy pracownicy MOK Głowno.
W trakcie koncertu, zebranych odwiedził Mikołaj za którego pośrednictwem przekazano dary dla dzieci z Domów Dziecka w Dąbrówce i w Grotnikach oraz dzieci przebywających w pieczy zastępczej.

W czasie uroczystości  Pan Grzegorz Janeczek Burmistrz Głowna i Pani Katarzyna Głowik - Jamróz Koordynatorka Ogólnopolskiej Akcji ,,Aniołkowe Granie” wręczyli przedstawicielom palcówek, instytucji i firm najbardziej zaangażowany w Akcję podziękowania i certyfikaty.
Koordynatorzy Ogólnopolskiej Akcji ,,Aniołkowe Granie 2019” nie kryli wzruszenia i uznania dla Lokalnych Koordynatorów i Społeczności Miasta Głowna i Gminy Głowno oraz dla przychylności Pana Grzegorza Janeczka Burmistrza Głowna do podejmowanych inicjatyw na rzecz ,,Aniołkowego Grania”. Ewenementem na skalę krajową, jest fakt włączenia się do Akcji wszystkich placówek oświatowych z terenu Miasta Głowna i Gminy Głowno oraz inauguracja Akcji w trakcie Miejskiego Rodzinnego Mikołajkowego Pikniku.    
Założeniem projektu była integracja środowiska lokalnego do podejmowania działań na rzecz dzieci przebywających w pieczy zastępczej. Głównym celem przedsięwzięcia było rozpowszechnianie wśród społeczeństwa idei rodzicielstwa zastępczego. Projekt miał wymiar edukacyjny, mający na celu zaszczepienie chęci pomagania innym, wyrabiania empatii,  uwrażliwienie na losy dzieci przebywających w pieczy zastępczej itp.
Akcja ,,Aniołkowe Granie” to, miejsce dla Dobrych Aniołów, dla Tych, którym nie jest obojętny los dzieci w pieczy zastępczej. Akcja ma charakter otwarty, już dzisiaj zapraszamy  placówki, instytucje, organizacje, stowarzyszenia, firmy i osoby prywatne do wsparcia organizacji III Edycji ,,Aniołkowego Grania w Głownie 2020”.                                                                                                                 
 

 

autor: MP1 Głowno

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

więcej zdjęć tutaj

« wstecz

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.