GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2019 | 
 • Ogłoszenie naboru wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę dotychczsowego żródła ciepła na kocioł gazowy | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Ogłoszenie naboru wniosków o udzielenie dostacji celowej na wymianę dotychczasowego żródła ciepła na kocioł gazowy

Informujemy, że z dniem 4 maja 2019 roku weszła w życie uchwała nr VII/68/19 Rady Miejskiej w Głownie z dnia 27 marca 2019 roku w sprawie „Przyjęcia regulaminu udzielania dotacji celowej z budżetu Gminy Miasta Głowno na wymianę dotychczasowego źródła ciepła na kocioł gazowy”.

Od dziś (6 maja 2019 r.) do 30 września 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Głownie będą więc przyjmowane wnioski od mieszkańców o udzielenie wspomnianej dotacji celowej.
Dotacje celowe ze środków Gminy Miasta Głowno będą udzielane na pokrycie kosztów przedsięwzięcia inwestycyjnego polegającego na wymianie dotychczasowego źródła ciepła na nowe źródła ciepła, tj. wymianę nieekologicznych kotłów i pieców węglowych w budynkach mieszkalnych zlokalizowanych na terenie Gminy Miasta Głowno na kotły gazowe zasilane gazem ziemnym.

Dotacja na realizację ww. przedsięwzięcia może być udzielona osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej i rolniczej. Dotacja będzie udzielana w kwocie 1000,00 zł.

Intencją samorządu jest również objęcie prawem do uzyskania dotacji producentów rolnych i przedsiębiorców. Wymaga to jednak przeprowadzenia konsultacji zapisów uchwały z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi a także Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po tym okresie może nastąpić nowelizacja ww. uchwały Rady Miejskiej w Głownie.

Program jest wieloletni, a wnioski które zostaną złożone w terminie, a nie będą mogły zostać zrealizowane z uwagi na wyczerpanie środków w budżecie, będą rozpatrywane w roku następnym.

Pierwotnym zamiarem samorządu było dofinansowanie 50 proc. kosztów podłączenia z sieci gazowniczej w ulicy do granicy działki, jednakże wielu mieszkańców podpisało już umowy z dostawcą gazu – wobec czego nie mogliby skorzystać z dofinansowania. Zmiana na dopłatę do kotła gazowego umożliwi skorzystanie z dofinansowania tym osobom.

Formularze wniosków są dostępne w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Głownie, ul. Norblina 1, 95-015 Głowno, I piętro, pok. Nr 18.
Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Głownie w godzinach pracy urzędu od 8.00 do 16.00.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.