GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2019 | 
 • Tydzień Bibliotek – ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy. | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Tydzień Bibliotek – ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy.

W dniach 8-15 maja, od 2004 r. organizowany jest Tydzień Bibliotek – ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy.  W ramach obchodów tego corocznego święta książki Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie we współpracy ze szkołami 2 spotkania autorskie.


   Pierwsze z nich z Kazimierzem Szymeczko odbyło się w dniu 8 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 3, a uczestniczyli w nim uczniowie klas VI i VII.
   Kazimierz Szymeczko jest pisarzem, autorem wielu  książek dla dzieci i młodzieży, m.in. „Historii Polski w opowieściach”, „Wywrotka” , „Kopidoł i  kwiaciareczka”, „Zemsta budzika” . Jest laureatem międzynarodowego konkursu literackiego „Uwierz w siłę wyobraźni”. Jego powieść „Czworo i kości” otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011, a powieść „Tetrus” do nagrody Książka Roku 2015. W 2013 roku został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.
   W czasie spotkania autor opowiadał o swojej twórczości i pasjach.  Oprócz pisania Kazimierz Szymeczko zawodowo opiekuje się osobami niepełnosprawnymi psychicznie i fizycznie, pracuje w oddziale Caritasu.  Wyjawił też młodym ludziom, że jest preppersem, wyjaśniając na czym polega ten nurt.
   Pisarz będący niezwykle otwartym i dowcipnym człowiekiem błyskawicznie nawiązał  kontakt z młodymi ludźmi, którzy z zaangażowaniem i uwagą uczestniczyli w spotkaniu. Uczniowie zasypali autora szeregiem różnorakich, ciekawych  pytań dotyczących zarówno twórczości, jak i innych dziedzin.
    Na koniec spotkania uczniowie podziękowali autorowi za niezwykłe spotkanie, nagradzając go także brawami.
   W dniu 10 maja 2019 r. uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 1 w Głownie spotkali się z Iwoną Całą, ilustratorką książek,  rodowitą łodzianką i architektem z wykształcenia. Ilustracje Iwony Całej możemy podziwiać w książkach znanych autorów Wydawnictwa Literatura: Wandy Chotomskiej, Marcina Brykczyńskiego, Grzegorza Kasdepke, Barbary Gawryluk, Pawła Beręsewicza i innych.  Podczas warsztatów ilustratorskich dzieci nabyły wiedzę, jak powstaje książka, kto jest zaangażowany w proces jej tworzenia. Iwona Cała opowiedziała dzieciom o warsztacie pracy ilustratora i zapoznała z różnymi technikami plastycznymi, zademonstrowała farby, pędzle, kredki, jakich używa w procesie tworzenia ilustracji.  W drugiej części spotkania uczniowie wykonywały ilustracje przestrzenne techniką pop-up, wykorzystując kolorowe kartki papieru, kredki, mazaki, klej. Młodzi artyści używając swojej wyobraźni wyczarowali niezwykłe prace, z których powstanie  wystawa w bibliotece szkolnej.

autor tekstu i zdjęć: MBP w Głownie

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.