GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2019 | 
 • GRAND PRIX i tytuł BEZPIECZNE EKODOZIECIAKI dla „ŚRÓDMIEJSKICH SŁOWIKÓW” z Łodzi. | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

GRAND PRIX i tytuł BEZPIECZNE EKODOZIECIAKI dla „ŚRÓDMIEJSKICH SŁOWIKÓW” z Łodzi

W piątek, 17 maja 2019 r. w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie odbyła się siódma  już edycja Festiwalu Piosenki ”Bezpieczne Ekodzieciaki” nad którym patronat objął Burmistrz Głowna. 

Festiwal od początku organizowany jest ze wsparciem finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głownie. Kolejny też raz partnerami festiwalu  były Powiatowa Komenda Policji  i  Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgierzu, Jednostka  Ratownictwa Gaśniczego w Strykowie  i Powiatowa  Straż Pożarna w Zgierzu  oraz Ecorower Fundacja z Głowna.
Podstawowym celem  imprezy było zwiększenie wiedzy poprzez zabawę  na temat zagrożeń nadużywania  używek: papierosów, alkoholu i podjęcie działań z zakresu profilaktyki uzależnień polegających na uświadomieniu dzieciom zła płynącego z uzależnień dorosłych. Promocja  edukacji ekologicznej i prozdrowotnej – zdrowego i aktywnego  stylu życia, a także  zasad bezpieczeństwa, w tym minn. bezpieczeństwa pożarowego i w ruchu drogowym.
Dziesięć placówek przedszkolnych:  z Łodzi, Piątku ,Domaniewic, Popowa Głowieńskiego, Strykowa i Głowna  wzięło udział w tegorocznej, siódmej już edycji  Festiwalu. Każdą placówkę reprezentowała drużyna pod opieką nauczycielek, która miała swoją nazwę i stroje.                                                                         
Festiwal składał się z trzech konkurencji tj. zaprezentowania profilaktycznej piosenki, konkursu wiedzy oraz  przygotowania plakatu pt. „Nałóg STOP – zdrowie HOP” .
Prezentacje festiwalowe  oceniało jury w składzie:
Aneta Chlebna-przedstawicielka Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Miasta Głowno, Aleksandra Guni- muzyk, dyrektor  Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Głownie. Robert Borowski- młodszy aspirant Profilaktyki Społecznej, Powiatowa Komenda Policji  w  Zgierzu Bartłomiej Tomczuk- kapitan, brygadier, dowódca Jednostki Ratownictwa Gaśniczego w Strykowie -Powiatowa Straż Pożarna  w Zgierzu Szymon Adamczewski- artysta plastyk  Miejski  Ośrodek Kultury w Głownie.

Jury przyznało GRAND PRIX i tytuł BEZPIECZNE EKODZIECIAKI  drużynie „ŚRÓDMIEJSKIE SŁOWIKI” z Przedszkola Miejskiego nr 125 w Łodzi.

Pozostałe drużyny otrzymały tytuły  i wyróżnienia:  
EKOSTRAŻNICY z Miejskiego Przedszkola nr 3 w  Głownie wyróżnienie i tytuł  Mali Ekolodzy, EKO-LUDKI  z Przedszkola Miejskiego 229 w Łodzi wyróżnienie i tytuł Strażnicy Ziemi,                                                  
OGRODNICZKI z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Głownie wyróżnienie i tytuł Eko-Ogrodniczki,                                          
RAKIETA  z  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim wyróżnienie i tytuł  Obrońcy Planety,                  
EKOLUDKI  z Publicznego  Przedszkola w Domaniewicach wyróżnienie  i tytuł  Super Ekoludki,                                                                      
TROPICIELE z Przedszkola Samorządowego w Strykowie wyróżnienie i tytuł Strażnicy Zdrowia,                                          
SZCZĘŚCIARZE z Przedszkola Miejskiego nr 206 w Łodzi wyróżnienie i tytuł  Eko-Szczęściarze,                                      
SŁONECZKA z Gminnego Przedszkola im. Jana Pawła II w Piątku wyróżnienie i tytuł  Słoneczni Ekolodzy,                             
EKO-BAND z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Głownie wyróżnienie i tytuł  Eko-Rock-Mani. 
                                   
W trakcie przesłuchań festiwalowych  policjanci i strażacy  przeprowadzili krótkie pogadanki na temat bezpieczeństwa, natomiast podczas obrad jury dzieci mogły obejrzeć  samochody z wyposażeniem , bojowe wozy  strażackie oraz radiowóz policyjny ustawione  w ogrodzie MOK. Całą imprezę poprowadził  pedagog, animator - Rafał Mikołajewski  z Agencji EduArt w Łodzi.

Wszystkie  drużyny  otrzymały  pamiątkowe statuetki, dyplomy, nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Miasto Głowna ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów  Alkoholowych, gadżety Powiatowej Komendy Policji w Zgierzu oraz Starostwa Powiatowego w Zgierzu oraz gadżety miejskie. Nauczycielom - opiekunom drużyn przygotowano podziękowania.  Natomiast wszystkie  dzieci  z drużyn  otrzymały   pamiątkowe dyplomy i  medale.  
Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejskie Przedszkola nr: 1, 2 i 3 w Głownie, które również przygotowały ciepły poczęstunek dla wszystkich uczestników  festiwalu. Poczęstunek zdrowymi sokami warzywno-owocowymi z Wiatrowego Sadu zapewnił partner festiwalu –Ecorower Fundacja z Głowna.

 

Autor tekstu i zdjęć: MOK Głowno
 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

« wstecz

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.