GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2019 | 
 • Święto Głowna 2019 | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Święto Głowna 2019

Varius Manx i Kasia Stankiewicz byli gwiazdą wieczoru podczas Święta Głowna 2019. Na scenie wystąpił też zespół TOP GIRLS oraz formacja Extazy. Na mieszkańców oraz gości z regionu czekało ponadto wiele atrakcji: rodzinny Eko-Piknik, liczni wystawcy, wesołe miasteczko oraz konkursy i zabawy dla każdej grupy wiekowej.

Tegoroczne Święto Głowna rozpoczęło się o godz. 14.00 Eko-Piknikiem. W edukacyjnej zabawie inspirowanej ekologią uczestniczyły całe rodziny. Popularnością dzieci cieszyły się m.in. warsztaty, podczas których wyrabiano eko-biżuterię, eko-ubrania czy nawet eko-instumenty muzyczne. Wiele emocji wzbudzały także doskonale zsynchronizowane z muzyką występy animatorów. Zanim na scenie wystąpił pierwszy zespół, wielu mieszkańców oglądało stoiska partnerów imprezy, gdzie czekały na nich liczne atrakcje. Można było np. odwiedzić studio plenerowe Radia Victoria, zachwycić się twórczością podopiecznych stowarzyszenia „Niezapominajka”, zapisać się do klubu Karate Kyokushin Nintai, czy na studia w Wyższej Szkole Kosmetyki i Nauk o Zdrowiu. Zainteresowani mogli także zrobić sobie zabawne zdjęcie w przygotowanej przez Alior Bank foto-budce, porozmawiać o zwierzętach z członkami Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „ARKADIA” a nawet skorzystać z bezpłatnej przejażdżki najnowszymi motocyklami BMW, które zaprezentowała firma Liberty Motorcycles z Łodzi. Głownianie oraz goście tłumnie korzystali także z atrakcji, jakie  oferowało wesołe miasteczko.


O godz. 18.30 rozpoczęła się oczekiwane przez wszystkich koncerty. Jako pierwsze na scenie pojawiło się trio TOP GIRLS. Artystki dały pełen humoru koncert, podczas którego doskonale bawiły się całe rodziny. O godz. 20.00 rozpoczął się występ gwiazdy wieczoru – zespołu Varius Manx, który w tym roku obchodzi 30.lecie twórczości artystycznej. W skład grupy wróciła popularna wokalistka Kasia Stankiewicz, której głos przez niemal dwie godziny elektryzował tłumy, jakie wypełniły tereny rekreacyjne nad Zalewem Mrożyczka. Varius Manx zagrał swoje największe przeboje: „Zanim zrozumiesz”, „Piosenkę księżycową”, „Ruchome piaski”, czy „Orła cień”. Głownianie w podziękowaniu odśpiewali zespołowi gromkie 100 lat. Po przerwie na scenie pojawiła się formacja Extazy, która ponownie rozruszała uczestników Święta Głowna. Imprezę zakończyła dyskoteka z DJ.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.