GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
  • Kultura | 
  • 2019 | 
  • XVIII Taneczne Wiktorie Głowno 2019 | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
  • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
    CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
    W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
  • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR  JESIENI”
    WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
    W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
  • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
    GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
    zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
  • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
    PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
    To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
  • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

XVIII Taneczne Wiktorie Głowno 2019

Nominacje, czeki nagrody i wyróżnienia w 18 edycji TANECZNYCH WIKTORII 2019

23 i 24 listopada 2019 r. w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Głownie odbyła się 18. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych i Solistów „Taneczne Wiktorie 2019”. Organizatorem tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, a patronat nad nim objęli tradycyjnie już Burmistrz Głowna i Starosta Powiatu Zgierskiego.

Jubileuszowa edycja Przeglądu przyciągnęła do Głowna zespoły taneczne i tancerzy solistów m.in. z Warszawy, Kutna, Łodzi, Strykowa, Skierniewic, Łasku, Aleksandrowa Łódzkiego, Grodziska Mazowieckiego, Bełchatowa, Rawy Mazowieckiej, Kielc czy Konstantynowa Łódzkiego. Głowno reprezentowało pięć grup zespołu tanecznego GOLD oraz solistki z tego zespołu, który na co dzień trenuje pod okiem choreografki Agnieszki Waszkiewicz.

Uczestników konkursu oceniali: przewodniczący jury Sebastian Białobrzeski/Gdańsk/ tancerz, choreograf, pedagog tańca klasycznego, współczesnego, jazzowego, absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale pedagogiki tańca. Jacek Suchiński/Malbork/ tancerz, instruktor tańca hip hop, house, street dance, choreograf, animator kultury, twórca i organizator Europejskich Dni Tańca w Malborku oraz Piotr Białobrzeski/Gdańsk/ tancerz hip hop. house, LA style, breakdance, pooping, looping, absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, instruktor hip hop .

W całym Przeglądzie „Tanecznych Wiktorii” w kategorii zespół swoje talenty zaprezentowało 57 grup tanecznych rywalizujących w tańcu współczesnym i nowoczesnym w kat. wiekowych: do lat 9, 10-12 lat 13-16 lat oraz powyżej 16 lat. Dodatkowo wystąpiło ponad 80 tancerzy solistów. Pierwszego dnia konkursu odbyły się prezentacje tańca współczesnego, natomiast drugi dzień upłynął w rytmach tańca nowoczesnego.

Przewodniczący jury przywiózł do Głowna prestiżowe nagrody dwa czeki, każdy po 500 euro oraz cztery nominacje do wręczenia najlepszym zespołom w naszym przeglądzie na wyjazd na Międzynarodowy TOP ART FESTIWAL dla dzieci i młodzieży w 2020 r. do jednego z państw Europy do wyboru: Grecji, Włoch, Chorwacji lub Hiszpanii. Zdaniem jurorów na wyjątkowe wyróżnienie nominacjami i czekami zasłużyły zespoły prezentujące najwyższy poziom przeglądu w kategorii tańca współczesnego a były to zespół Agat 7 ze Strykowa oraz za całokształt Kielecki Teatr Tańca, nominacje /bez czeku/ wręczono zespołowi Dance Generation z Andrespola, natomiast w kategorii tańca nowoczesnego nominacje/bez czeków/ odebrały zespoły Flex z Grodziska Mazowieckiego i DNA Rumble z Łodzi.

Sędzia przywiózł również cztery kawałki profesjonalnej podłogi baletowej by uhonorować najlepszych tancerzy tańca współczesnego, których wyróżniono tytułem Osobowość Taneczna Tytuł ten odebrali Inga Kobiec z Brynicy, Julia Talaga i Oliwia Bakalarz, obie z Warszawy oraz Krzysztof Jaros z Kielc. Natomiast Najlepszymi Choreografami pierwszego dnia przeglądu okazały się Anna Kepal z Warszawy, Anna Budnicka z Kielc, Agnieszka Madej ze Skierniewic oraz Agnieszka Waszkiewicz ze Strykowa.

W sobotę, podczas rywalizacji w tańcu współczesnym, w kategorii do lat 9 jurorzy nagrodzili pierwszym miejscem zespół Mini Mirage z Warszawy, drugim Agat Junior ze Strykowa a trzecim Dance Generation z Andrespola. Wybrali też trzy wyróżnienia, które przypadły zespołom z Głowna Gold 3 i Gold 4, oraz ABC z Aleksandrowa Łódzkiego. Prezentacje solowe w tej kategorii wiekowej wygrała Nadia Borczyńska, drugie miejsce przyznano Poli Wichłacz a trzecie Kornelii Czinar z Andrespola. Wyróżnieniami uhonorowano Aleksandrę Gałązkę ze Strykowa oraz dwie tancerki z Andrespola Kornelię Jastrzębowską i Matyldę Fitas.

W kategorii 10-12 lat przyznano ex aequo po dwa miejsca pierwsze, drugie i trzecie. Pierwsze otrzymały zespoły Impuls 5 Kielce i Agat 7 ze Strykowa , drugie miejsca przypadły zespołom DNA Ma z Łodzi i Mirage Junior z Warszawy,natomiast trzecie odebrały zespoły Gold 2 Głowno oraz Dance Generation z Andrespola

Jurorzy przyznali dodatkowo cztery wyróżnienia dla zespołów: Gold 3 z Głowna, Efekt z Brynicy, DNA P1 z Łodzi oraz Steps z Głowna.

Wśród solistów w tej kategorii pierwsze miejsce odebrała Maja Michalak z Łodzi, drugie Amelia Czerwiak z Kielc a trzecie Zuzia Ziółek również z Łodzi. Wyróżnieniami uhonorowano Idę Kozłowską i Michalinę Pawłowską obie z Łodzi, Zofię Korzeniowską, Wiktorię Skórę, Stefanię Dubałę ze Skierniewic oraz Amelię Mindę z Brynicy.

W kategorii wiekowej 13 – 16 lat również przyznano po dwa miejsca na podium. Najlepszymi formacjami okazały się Impuls 2 z Kielc i NSB Art.Statiion ze Skierniewic, drugie miejsca odebrały Agat 5 ze Strykowa oraz Wena z Łasku a trzecie DNA Crazy z Łodzi i Gold 1 z Głowna. Wyróżnieniami nagrodzono zespoły Impuls 4 z Kielc, Teatr Tańca Artland Junior z Warszawy, Move On Junior z Łodzi oraz Agat 6 ze Strykowa. Najlepszymi solistkami w tej kategorii wiekowej okazały się dwie tancerki z Kielc : Hanna Podedworna pierwsze miejsce a Barbara Jung drugie miejsce. Trzecie odebrała Oliwia Bakalarz z Warszawy. Jurorzy przyznali w tej kategorii dziewięć wyróżnień , w tym cztery dla tancerek z Kielc :Dominiki Roman, Natalii Łomińskiej, Marii Kozieł oraz Karoliny Szuflik, dwa wyróżnienia odebrały tancerki ze Strykowa Natalia Mirys i Katarzyna Cichowska, a także Oliwia Marcinczak z Łodzi , Anna Libera ze Skierniewic oraz Wiktoria Baraniak z Warszawy.


W najstarszej kategorii wiekowej tj.powyżej lat 16 najlepszym zespołem okazał się Impuls z Kielc, drugie miejsce zajął zespół Agat 1 ze Strykowa a trzecie Progress z Bełchatowa.

Na wyróżnienia w tej kategorii wiekowej zasłużyły zespoły: Mirage z Warszawy i DNA Miks z Łodzi.

Wśród najstarszych solistek tańczących taniec współczesny najlepszą tancerką okazała się Weronika Ambroziak z Bełchatowa, drugie miejsce przyznano Aleksandrze Jarząbek z Kielc, a trzecie Krzysztofowi Jarosowi również z Kielc, natomiast wyróżnienia odebrały Katarzyna Wsół z Kielc i Małgorzata Daroch z Bełchatowa.

Niedziela, 24 listopada 2019 r. upłynęła pod znakiem prezentacji zespołowych i solowych w tańcu nowoczesnym. W kategorii zespół do lat 9 i 10 -12 lat jury przyznało równorzędne miejsca pierwsze zespołom Happy Feet Junior z Kutna oraz Dynamic Beat z Konstantowa Łódzkiego, drugie miejsce otrzymały Ancymony z Warszawy a trzecie DNA Kids z Łodzi. Wyróżnienia odebrały dwa zespoły z Radomska Bączki i Crazy Dance.

Najlepszymi prezentacjami solowymi w kategorii wiekowej do 9 lat okazały się Lena Stasińska z Kutna pierwsze miejsce, Lena Józefacka z Łodzi drugie miejsce i trzecie Martyna Stańczuk z Kutna. Wyróżnienia odebrały: Maja Nowogórska z Andrespola, Anna Łucka z Kutna i Kornelia Czinar z Andrespola.

Natomiast w kategorii 10-12 lat pierwsze miejsce odebrała tancerka Sandra Gałaj z Kutna, drugie Nadia Burdukiewicz z Łodzi a trzecie Marta Borkowska z Konstantynowa Łódzkiego. Aż jedenaście wyróżnień przypadło: Katarzynie Andrzejewskiej, Alicji Fabiańskiej, Marcelinie Chlebnej oraz Gabrysi Lemieszek – wszystkie z Kutna, oraz tancerkom z Łodzi: Hannie Kotali, Mai Walewskiej, Nicoli Stachowiak, Wiktorii Winkler, Mai Raszyńskiej, Wiktorii Sitek i Oli Pawełczyk.

W starszych kategoriach tj. 13-16 lat i powyżej 16 lat najlepszymi zespołami okazały się DNA Rumble z Łodzi i Flex z Grodziska Mazowieckiego, drugie miejsce odebrał Los Bandidos z Rawy Mazowieckiej a trzecie Fair Play z Kutna. Wyróżnienia odebrały grupy : TG Dance Radomsko i Alibi Kutno.

Wśród najstarszych solistów jurorzy przyznali pierwsze miejsce Karolowi Siech z Łodzi, drugie Julii Matusiak z Kutna a trzecie Wiktorii Adamczyk z Rawy Mazowieckiej.

Drugiego dnia zmagań tanecznych wybrano dwie o Osobowości taneczne tj. Lenę Stasińską z Kutna /kat. do lat 12/ oraz Karola Siecha z Łodzi /kat. 13-16 lat/ oraz dwoje Najlepszych choreografów: Magdalenę Wójcik z Grodziska Mazowieckiego oraz Mirosława Bednarkiewicza z Konstantynowa Łódzkiego.

W całym przeglądzie w kategorii zespół miejsca I, II i III oraz wyróżnienia premiowane były statuetkami. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy zaś instruktorzy/choreografowie - podziękowania.

Nagrodzeni i wyróżnieni soliści otrzymali medale, a wszyscy pamiątkowe dyplomy. Najlepszych choreografów i osobowości tanecznych doceniono statuetkami i dyplomami a także upominkami/gadżetami Gminy Miasta Głowno oraz Powiatu Zgierskiego.

Patronat medialny nad 19. edycją „Tanecznych Wiktorii” objęły TVP 3 Łódź, Wieści z Głowna i Strykowa - Nowy Łowiczanin oraz Radio Victoria.

  • autor: MOK
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

« wstecz

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

  • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.