SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
SIERPIEŃ – Święto Miasta
Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
Treść strony
Miejskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej
Uroczystą Mszą Świętą w kościele św. Jakuba w Głownie rozpoczęły się miejskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Główne uroczystości odbyły się w Parku im. Armii Krajowej, gdzie poszczególne delegacje złożyły wieńce pod pomnikami poświęconymi Obrońcom Ojczyzny.
Przed oficjalnymi uroczystościami zostały złożone kwiaty i zapalone znicze przy grobach polskich żołnierzy oraz miejscach upamiętniających poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej. Główne uroczystości rozpoczęła Msza Święta za Ojczyznę, a po jej zakończeniu uformował się pochód, który przy akompaniamencie orkiestry OSP Głowno przeszedł do Parku im. Armii Krajowej. W okolicznościowym przemówieniu Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek przywołał przykład Obrony Wizny – Polskich Termopil, jako inspirację wskazującą nie tylko na wielkie bohaterstwo polskich żołnierzy, ale także na siłę obowiązku, jaki wypełnili. Na konieczność nieustannego dbania o wolność wskazywał natomiast w swoim przemówieniu Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak. Kulminacyjnym punktem uroczystości było składanie wieńców pod Pomnikiem Bojowników w latach 1939-1945 i pod głazem pamiątkowym poświęconym Obrońcom Ojczyzny w 100. rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920.
W uroczystościach uczestniczyła także Edyta Strumian – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, reprezentacja władz powiatu zgierskiego z członkiem zarządu Wojciechem Brzeskim na czele, delegacja Rady Miejskiej w Głownie z przewodniczącym Grzegorzem Szkupem, gminy Głowno z przewodniczącym Rady Gminy Jarosławem Chałubcem, a także przedstawiciele instytucji, organizacji społecznych, stowarzyszeń, służb mundurowych, miejskich jednostek organizacyjnych, zakładów pracy, placówek oświatowych i innych instytucji oraz harcerze ZHP i ZHR.