GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2021 | 
 • Miejskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Miejskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Uroczystą Mszą Świętą w kościele św. Jakuba w Głownie rozpoczęły się miejskie obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Główne uroczystości odbyły się w Parku im. Armii Krajowej, gdzie poszczególne delegacje złożyły wieńce pod pomnikami poświęconymi Obrońcom Ojczyzny.
 
Przed oficjalnymi uroczystościami zostały złożone kwiaty i zapalone znicze przy grobach polskich żołnierzy oraz miejscach upamiętniających poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej. Główne uroczystości rozpoczęła Msza Święta za Ojczyznę, a po jej zakończeniu uformował się pochód, który przy akompaniamencie orkiestry OSP Głowno przeszedł do Parku im. Armii Krajowej. W okolicznościowym przemówieniu Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek przywołał przykład Obrony Wizny – Polskich Termopil, jako inspirację wskazującą nie tylko na wielkie bohaterstwo polskich żołnierzy, ale także na siłę obowiązku, jaki wypełnili. Na konieczność nieustannego dbania o wolność wskazywał natomiast w swoim przemówieniu Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak. Kulminacyjnym punktem uroczystości było składanie wieńców pod Pomnikiem Bojowników w latach 1939-1945 i pod głazem pamiątkowym poświęconym Obrońcom Ojczyzny w 100. rocznicę zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920.
 
W uroczystościach uczestniczyła także Edyta Strumian – radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, reprezentacja władz powiatu zgierskiego z członkiem zarządu Wojciechem Brzeskim na czele, delegacja Rady Miejskiej w Głownie z przewodniczącym Grzegorzem Szkupem, gminy Głowno z przewodniczącym Rady Gminy Jarosławem Chałubcem, a także przedstawiciele instytucji, organizacji społecznych, stowarzyszeń, służb mundurowych, miejskich jednostek organizacyjnych, zakładów pracy, placówek oświatowych i innych instytucji oraz harcerze ZHP i ZHR.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.