GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2013 | 
 • Sytuacja stabilizuje się, ale alarm powodziowy nadal obowiązuje | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Sytuacja stabilizuje się, ale alarm powodziowy nadal obowiązuje

Choć sytuacja stabilizuje się, a utrzymujące się od kilku godzin stany wód w głowieńskich zbiornikach wodnych napawają optymizmem , to jednak alarm powodziowy nadal w naszym mieście obowiązuje.
 
Nadal - aż do odwołania - utrzymywany jest również całodobowy monitoring stanu wody w zbiornikach oraz całodobowy dyżur Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Przez całą noc poziom wody w głowieńskich zbiornikach sprawdzany był co pół godziny. W czwartek, 6 czerwca 2013 r. o godz. 8.20  poziom wody w zbiorniku Mrożyczka wynosił "-20 cm" tj. 20 cm poniżej normalnego poziomu piętrzenia i tym samym w stosunku do najwyższego odnotowanego na tym zbiorniku stanu ("-15 cm") obniżył się o 5 cm.
 
O godz. 8.20 poziom wody w zbiorniku na Hucie Józefów wynosił "-23 cm" tj. 23 cm poniżej normalnego poziomu piętrzenia i tym samym w stosunku do najwyższego odnotowanego na nim stanu ("-17cm") obniżył się o 6 cm.
 
Z informacji uzyskanych od właścicieli i służb nadzorujących stan zbiorników wodnych położonych w górnym biegu Mrogi powyżej Głowna wynika, że tam sytuacja też po woli wraca do normy. Na zbiorniku Bogdanka ponownie przywrócono stawidła, które podniesione zostały w dniu wczorajszym, zaś na zbiorniku w Kołacinie stan wody obniżył się o 15 cm. Pod kontrolą pozostaje również napływ wody w rejonie młyna w Dmosinie.
Do normalnego stanu piętrzenia powróciła również woda na zbiorniku Piła w Głownie.
 
Stan wody w rzece Brzuśni w stosunku do dnia wczorajszego obniżył się o około 40 cm. 
 
Niezależnie od tych napawających optymizmem informacji stan alarmu powodziowego jest nadal utrzymywany z uwagi na nadal niepokojące prognozy i przewidywane opady deszczu. Tak będzie aż do odwołania, dlatego mieszkańcy terenów potencjalnie narażonych na podtopienia winni nadal zachowywać czujność i śledzić na bieżąco podawane przez nas komunikaty.
Nadal utrzymywane będzie prewencyjne zabezpieczenie w postaci wału przeciwpowodziowego oraz rowu odprowadzającego ewentualny nadmiar wody w rejonie ul. Łąkowej i Robotniczej. Dlatego też ten rejon ten wyłączony jest z ruchu aż do odwołania.

W najbardziej krytycznym momencie przedwczorajszych opadów nawalnych w ciągu zaledwie 40 minut na Głowno spadło ok. 70l wody/m2.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.