GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2013 | 
 • Kreatywne Lato Rodzinne zainaugurowane | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Kreatywne Lato Rodzinne zainaugurowane

W czwartek, 1 sierpnia 2013 r. zainaugurowany został cykl plenerowych imprez wakacyjnych nad zalewem Mrożyczka, organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie w ramach akcji "Kreatywne Lato Rodzinne".
 
Długie kolejki dzieci chcących skorzystać z malowania twarzy, warsztatów garncarskich czy nauki chodzenia na szczudłach ustawiły się zanim animatorzy na dobre rozłożyli niezbędne rekwizyty i sprzęty, i zanim impreza rozpoczęła się na dobre. 
A tę w samo południe nad głowieńskim zalewem rozpoczęły popisy wokalne młodych uczestników Studia Piosenki działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury. Jakom pierwsza wystąpiła Malwina Wojciechowska, po niej Marlena Karwacka i Kuba Szcześniak. Były zarówno występy solowe, jak i duety. W programie imprezy znalazł się również plenerowy spektakl teatralny. Aktorzy zaprezentowali dzieciom, ich rodzicom i opiekunom opowieść o Żuczku.  Atrakcje te przyciągnęły nad głowieńską Mrożyczkę nie tylko dzieci  z całego miasta, ale także gości, którzy przyjechali na wypoczynek do Głowna. Skorzystanie  z każdej atrakcji - czy to malowania buzi, czy lepienia wazonika na kole garncarskim, czy też baraszkowania na dmuchanej zjeżdżalni musiało zostać okupione wyczekiwaniem na swą kolej w długim ogonku.
 
Jako, że rok 2013 został ogłoszony Rokiem Tuwima, na imprezie nie zabrakło akcentów związanych z tymi obchodami. Dorośli, wśród nich radna powiatowa p. Zofia Ogórek, czytali wiersz Tuwima pt. „Lokomotywa”, a dzieci tworzyły kredą kolorowe ilustracje na kostce  brukowej. Nie zabrakło integrujących całe pokolenia konkursów sprawnościowych, wśród nich przeciągania  liny. Pod okiem animatora można było spróbować swych sił w wytwarzaniu ogromnych baniek mydlanych, skakaniu na rodzinnej skakance oraz w żonglerce cyrkowej. Ci, którym poszło najlepiej otrzymali w nagrodę lody i daszki przeciwsłoneczne promujące Głowno jako miejsce Rodzinnej Re-Kreacji, a wszyscy - lizaki i balony. Po trzygodzinnej nieprzerwanej zabawie dzieci niechętnie rozstawały się z przygotowanymi dla nich atrakcjami. Rozstanie to jednak nie potrwa długo, bo kolejne  imprezy nad głowieńską Mrożyczką lada chwila.
 
Najbliższa - już w niedzielę, 4 sierpnia od godz. 15.30. Oprócz atrakcji w postaci warsztatów artystycznych (rzeźba, garncarstwo, plecionki ze sznurka, sizalu), spektaklu plenerowego dla dzieci pt. "Piotruś Pan", dmuchanej zjeżdżalni, animacji i konkursów dla najmłodszych, popisów wokalnych podopiecznych Studia Piosenki przy MOK Głowno, w programie imprezy znajdzie się też coś dla starszej widowni. Nad głowieńską Mrożyczka rozbrzmiewać będą tego popołudnia światowe przeboje o miłości w wykonaniu Barbary Twardosz - Droździńskiej. Usłyszymy m.in. piosenki z repertuaru Anny German, Anny Jantar, Violetty Villas, Ireny Jarockiej oraz Danuty Rinn.  
 
Kolejne imprezy w ramach Kreatywnego lata Rodzinnego z MOK Głowno zaplanowano nad głowieńskim zalewem 8 i 15 sierpnia. Ich organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury przy współpracy Miejskiego Zakładu Komunalnego.
Serdecznie zapraszamy!

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.