GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
  • Inne | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
  • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
    MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
  • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
    PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
    To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
  • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
    MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
    Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
  • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
    GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
    zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
  • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Prośba do mieszkańców Głowna

Prośba do mieszkańców Głowna o pomoc w ustaleniu stanowisk występowania Barszczu Sosnowskiego i Barszczu Olbrzymiego.

W związku z prowadzoną przez Pracownię Stosowaną Ekologii Roślin Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie akcją pn. ,,Ogólnopolski Spis Powszechny Barszczu Sosnowskiego i Barszczu Olbrzymiego 2012" prosimy mieszkańców Głowna a zwłaszcza rolników o zgłaszanie do Referatu Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Głownie przy ul . Norblina 1, pok. 18, tel. 719-46-08 lub 719-46-04 zauważonych stanowisk ww. roślin ( powierzchnia stanowiska, adres )

Barszcz Sosnowskiego i Barszcz Olbrzymi są roślinami silnie zachwaszczającymi teren, wypierającym z naturalnych stanowisk gatunki rodzime. Opanowały tereny wilgotne, głównie pobliżu cieków wodnych, rowów i wzdłuż koryt rzek, nieużytki rolne oraz ogrody. Wyróżniają się wielkością - mogą dorastać do 5 metrów (2-7 m).

  • -
  • -

UWAGA !!!


Chwasty te mają działanie toksyczne i alergizujące. Kontakt z ich sokiem może wywołać fotodermatozę, rodzaj zapalenia skórnego powstającego wskutek wystawienia na światło słoneczne bądź promieniowanie ultrafioletowe. W takich przypadkach skóra najpierw czerwienieje i zaczyna swędzieć. W ciągu następnych 48 godzin formują się piekące bąble, które pozostawiają purpurowe i czarne blizny, mogące utrzymywać się nawet przez kilka lat.

Przeniesienie najmniejszej ilości soku do oczu może spowodować przejściową lub nawet permanentną ślepotę. Wydzielają parzącą substancję - furo kumarynę, która jest rozpuszczalna w tłuszczach i rozpuszczalnikach organicznych, występuje jako składnik olejków eterycznych, które mogą przenikać przez skórę wywołując efekt fotodynamiczny i prowadząc w konsekwencji do poważnych oparzeń z martwicą skóry włącznie.

Substancja ta może też przedostawać się do jąder komórek nabłonka, gdzie poprzez łączenie się z komórkowym DNA, powodują jego obumieranie. Należy unikać bezpośredniego kontaktu z tymi roślinami. W razie konieczności chronić skórę (najlepszy ubiór to strój z materiałów syntetycznych) i oczy (zakładając okulary). Jeżeli doszło do kontaktu z rośliną, dokładnie umyć skórę wodą z mydłem i unikać ekspozycji podrażnionych miejsc na światło słoneczne przynajmniej przez dwie doby. W przypadku kontaktu soku roślin z oczami przemyć dokładnie wodą i chronić przed światłem (nosić okulary z filtrem chroniącym przed ultrafioletem).

Jeśli doszło do podrażnienia skóry, należy zgłosić się do najbliższego lekarza. Niezbędne jest leczenie hospitalizacyjne

  • -
  • -

Informacja

W związku z pojawiającymi się kontrowersjami dotyczącymi opłaty podatku należnego od współwłaścicieli tej samej nieruchomości przypominamy, że współwłaściciele nieruchomości odpowiadają za opłacenie całego należnego podatku w sposób solidarny.
Solidarna odpowiedzialność wyklucza możliwość rozdzielenia obowiązku podatkowego na poszczególnych podatników. W przypadku odpowiedzialności solidarnej za zobowiązania podatkowe nie ma znaczenia fakt, że jeden ze współwłaścicieli prowadzi działalność gospodarczą, a pozostali jej nie prowadzą.
Obowiązek podatkowy dotyczy więc ich wszystkich, a ewentualne zadłużenie również wszystkich obciąża. W sytuacji, gdy jeden ze współwłaścicieli uiści (wyliczoną przez siebie) część podatku, musi mieć świadomość, że póki pozostała do zapłaty część podatku nie zostanie zapłacona to na koncie nieruchomości wykazane jest zadłużenie, które stanowi podstawę do wystawienia upomnień i naliczania odsetek dla wszystkich współwłaścicieli.
Obowiązek podatkowy współwłaścicieli nieruchomości regulują przepisy ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych - tekst jednolity - Dz. U. z 2010 r. Nr 95, poz. 613 ze zm.
Wierzyciel (organ podatkowy) może żądać całości lub części świadczenia (uiszczenia należnego podatku) od wszystkich dłużników łącznie, od kilku z nich lub od każdego z osobna, a zaspokojenie wierzyciela przez któregokolwiek z dłużników zwalnia pozostałych, przy czym aż do zupełnego zaspokojenia wierzyciela wszyscy dłużnicy solidarni pozostają zobowiązani.
Oznacza to, że organ podatkowy – nawet w przypadku uzyskania części podatku od jednego ze współwłaścicieli nieruchomości jest zobowiązany naliczać odsetki, wysyłać upomnienia do wszystkich współwłaścicieli danej nieruchomości – aż do chwili otrzymania całego należnego mu podatku.

 
  • autor: Urząd Miejski w Głownie

« wstecz

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

  • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.