GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2016 | 
 • Pechowy finał mistrzowskiego sezonu dla Jastrzębowskiego | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Pechowy finał mistrzowskiego sezonu dla Jastrzębowskiego

Kierowca kartingowy z Głowna, Marcel Jastrzębowski po wywalczeniu w tym roku drugiego z rzędu Kartingowego Mistrzostwa Polski w klasie Senior Max, liczył na powtórzenie trzeciego miejsca w tej kategorii w ramach pucharu Rotax Max Challenge Poland. Niestety, finał sezonu na świeżo otwartym Autodromie Słomczyn nie był szczęśliwy dla 16-latka, który zakończył zmagania na czwartej lokacie.

Głównym celem na ostatni tegoroczny weekend wyścigowy pucharu Rotaxa było obronienie trzeciego stopnia podium. Głownianin miał jeszcze matematyczne szanse na drugie miejsce, jednak większym zagrożeniem wydawał się czwarty w punktacji Jakub Greguła, który z powodu kontuzji ominął lipcowe rundy.

Krakowianin od początku nie zamierzał odpuszczać. Najpierw w imponującym stylu wygrał kwalifikacje, a następnie zwyciężył w pierwszym finale. Jastrzębowski początkowo nie mógł dobrze wyczuć przyczepności na Autodromie Słomczyn, kończąc pierwszy wyścig jako czwarty po starcie z piątego miejsca. W kolejnym finale powtórzył P4, a wyścig wygrał Wiktor Welezinski gwarantując sobie zwycięstwo w całym sezonie w kategorii Senior Max. Drugi tym razem Greguła mocno zbliżył się do trzeciej lokaty zajmowanej przez Jastrzębowskiego.

O wszystkim decydowała zatem 12. runda w niedzielę. Niestety, optymizmu nie dodał fakt, że po raz kolejny pole position zgarnął Greguła, a Marcel zamknął 6-osobową stawkę czasówki. W przedfinale kierowcy z Głowna udało się awansować o jedną lokatę, ale już w tym momencie Jastrzębowski spadł na czwarte miejsce w punktacji. Finał nie okazał się jednak formalnością dla świetnie dysponowanego Greguły. Co prawda wygrał go prowadząc od startu do mety, ale Marcel po starcie z piątego pola szybko przebił się na pozycję wicelidera. To zwiastowało emocje do samego końca. Jednak 13. okrążenie finałowego wyścigu okazało się pechowe. Marcel został uderzony w tył i ostatecznie finiszował czwarty.

- Ależ pech! - skwitował Marcel Jastrzębowski. - W finałowym wyścigu jechałem drugi, kiedy dostałem strzała w tył od jednego z rywali. Szkoda tego drugiego miejsca w finale, ale cóż... taki jest karting. Autodrom Słomczyn bardzo mi się spodobał. Jest jeszcze brudny i nierozjeżdżony. Wystarczy, że ktoś zaliczy pobocze i jest ślisko, ponieważ pojawia się piach na nowym asfalcie. To kwestia czasu. Niedługo będzie się tu super ścigało. Słomczyn był ostatnim przystankiem sezonu na polskich torach. Dzięki za rywalizację w tym roku, który uważam za bardzo udany!
 
Mimo braku podium na koniec sezonu, Marcel Jastrzębowski pokazał w przeciągu roku tempo ścisłej czołówki klasy. Zebrane punkty (w tym za 2 wygrane wyścigi) dały mu ostatecznie czwarte miejsce w kategorii Senior Max, ale w szczycie wakacyjnej formy to 16-latek z Głowna ponownie sięgnął po tytuł mistrza Polski w tej klasie. Karierę kierowcy można śledzić na jego fanpage’u na facebooku pod adresem https://www.facebook.com/MarcelJastrzebowskiSpeedManiac.

Autor: Autosport Łódź

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.