GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • 2013 | 
 • Rodzinny Piknik Profilaktyczny - blisko 200 osób "dachowało" | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Rodzinny Piknik Profilaktyczny - blisko 200 osób "dachowało"

W sobotę, 6 lipca 2013 r. na terenie rekreacyjnym przy ul. Zgierskiej 8/10 nad zalewem Mrożyczka w Głownie odbył się Rodzinny Piknik Profilaktyczny z Zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Profilaktyki Przeciwalkoholowej pod hasłem „Rodzinnie, trzeźwo, bezpiecznie”. W ciągu niespełna 5 godzin tylko z symulatora dachowania skorzystało blisko 200 osób.
 
Ideą sobotniego pikniku w Głownie była szeroko pojęta profilaktyka z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i profilaktyka przeciwalkoholowa w najbardziej atrakcyjnej, bo połączonej z dobrą zabawą, humorem i atrakcjami dla całych rodzin formie.

Uczestnicy pikniku mieli niecodzienną okazję skorzystania z symulatora dachowania, symulatora zderzeń i symulatora jazdy samochodem ciężarowym. O wrażeniach, jakie towarzyszyły im podczas tych wyjątkowych prób nie sposób mówić. To trzeba było przeżyć. Emocje najlepiej odzwierciedlały wykonane tuż po tych próbach pomiary ciśnienia krwi, którym można było się poddać przy stanowisku NZOZ Remedium. - U każdego, kto "odwiedził" symulator dachowania lub symulator zderzeń odnotowaliśmy podwyższone ciśnienie. Adrenalina zadziałała. - usłyszeliśmy od obsługujących punkt medyczny NZOZ Remedium. 
 
Kierowcy mieli okazję sprawdzić swe umiejętności jazdy, precyzję i refleks podczas testów jazdy na trolejach oraz w trakcie tzw. testu Stewarta. Rywalizacja konkursowa na symulatorze jazdy samochodem ciężarowym i autobusem wyłoniła zaś Mistrza Kierownicy. Każdy kto tylko chciał mógł - już poza konkursem - także zasiąść za symulatorem ciężarówki, za kierownicą ciągnika marki Ursus, a podczas testowania alkogogli doświadczyć jak bardzo alkohol  ogranicza prawidłową orientację, reakcję i wreszcie refleks kierowcy.
Dzieci i młodzież sprawdzały  umiejętności jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego, a przy stanowisku Policji - doświadczały m.in. "zdejmowania" odcisków palców. Można tu było również przymierzyć elementy policyjnego umundurowania, jak również zasiąść na policyjnym motorze lub w policyjnym radiowozie. 
 
Dzięki strażakom z JRG Stryków uczestnicy pikniku wzięli udział w pokazie ratownictwa drogowego. Strażacy zaprezentowali, w jaki sposób przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego wydostać poszkodowanego zakleszczonego w aucie oraz w jaki sposób zabezpieczyć poszkodowanego do czasu przybycia karetki pogotowia.
Głowieński piknik odwiedziła na swych imponujących maszynach grupa motocyklistów m.in. z Łowicza i Głowna.
 
Uczestnicy imprezy byli obdarowywani gadżetami poprawiającymi widoczność na drodze, gadżetami promującymi rodzinne, wzmacniające więzi spędzanie wolnego czasu w ramach Rodzinnej Re-Kreacji  oraz pączkami ufundowanymi przez piekarnię Rogalik. 
Na najmłodszych czekała strefa z animatorami oraz bańkowaniem, malowaniem twarzy i zabawami z klaunem i szczudlarzem.

Nagrody dla zwycięzców konkursów rozgrywanych podczas pikniku przygotowali m.in. sponsorzy – lokalne firmy: dealer marki URSUS w Głownie - firma AGRO-MOTORS Sp. z o.o., Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów z ul. Norblina 1, PPHU Kiper s.c. oraz Piekarnia Rogalik.
Imprezę poprowadziła prezenterka programu motoryzacyjnego MotoStyle, ratownik medyczny i motocyklistka Joanna Madej oraz Marcin Chomitowski reprezentujący Centrum Edukacji Zawodowej Cargo oraz Sympro Events.

Patronat medialny nad piknikiem objęli: Ogólnopolski Portal SpaceIn.pl, Radio Victoria, Wieści z Głowna i Strykowa, Lowiczanin.info, Internetowe Centrum Miasta eglowno.pl. Partnerami akcji byli: Policja, PSP, Fundacja A Widzisz! oraz Stowarzyszenie na drodze.
 
Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji pikniku, jak również wszystkim jego uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy. Wypoczywajmy rodzinnie, trzeźwo i bezpiecznie!
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.