GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.

Treść strony

Młodzież z Głowna w Estonii

Uczniowie ze Szkoły Podstawowe Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Głownie pod opieką nauczycieli przebywali na przełomie listopada i grudnia w miejscowości Kohtla Järve w Estonii. Wizyta głowieńskiej młodzieży odbyła się w ramach projektu Erasmus+ "Reset Yourself - Be Eco-friendly". W projekcie udział także wzięły szkoły z Grecji, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Litwy. Oprócz zadań wynikających z projektu, uczniowie i nauczyciele promowali m.in. nasze miasto, wręczając swoim partnerom gadżety promocyjne Głowna, opatrzone logotypem „Rodzinnej-Rekreacji”. Dziękujemy.

Uczestnicy projektu wspominają pobyt w Estonii, jako niezwykłe, niezapomniane przeżycie i czas nawiązania międzynarodowych przyjaźni a także okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Na miejscu czekała na nich intensywna praca twórcza i intelektualna, połączona z zabawą. Wszyscy brali czynny udział w warsztatach kreatywnych, ekologicznych oraz plastycznych z wykorzystaniem surowców wtórnych. W trakcie pobytu zwiedzali także Tallin, zamek w Narvie oraz miejscowość Rakvere, gdzie na zamku uczniowie wzięli udział w zabawach rycerskich. Nie obyło się bez pieczenia świątecznych pierników i popołudnia spędzonego z rodzinami, u których dzieci były zakwaterowane. Młodzież miała okazję osłuchać się z językiem angielskim i rosyjskim, a także zastosować swoje umiejętności językowe w praktyce. Wspólny tydzień zaowocował powstaniem emocjonalnych więzi pomiędzy dziećmi i goszczącymi ich rodzinami. Przed uczestnikami końcowy etap projektu, realizacja zadań w szkole – przygotowanie kart do kalendarza i krótkiego filmu instruktażowego

Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie: Julia Wróbel, Agnieszka Baleja, Magdalena Sibielak, Dawid Legęć i Maksym Kwiatkowski.
Nauczyciele: Aneta Kowalczyk (koordynatorka projektu, nauczycielka języka angielskiego), Iwona Kucharczyk (nauczycielka języka rosyjskiego) i Adam Kubiak - dyrektor SP nr 1.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.