GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Internet dla seniorów

50 + enter = wejście w cyfrowy świat
 
W mieście i gminie Głowno rusza kolejna edycja bezpłatnych zajęć ze znajomości obsługi komputera i internetu prowadzonych przez głowieńskiego  „Latarnika” Bogumiłę Krawczyk.
 
Latarnik to opiekun i kierunkowskaz.  Jego zadaniem jest pokazanie, jak zrobić pierwszy krok w Internecie.
Inicjatywa realizowana jest przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, i ma na celu podnoszenie kompetencji cyfrowych dorosłych Polaków z pokolenia 50+ w ich lokalnych środowiskach.

Głównym celem zajęć jest zachęcenie osób dorosłych do korzystania z komputera i internetu oraz wskazanie korzyści z tego płynących. Podczas zajęć chętni będą mogli zdobyć podstawowe umiejętności korzystania z internetu oraz będą mogli doświadczyć korzyści płynących z tych umiejętności.  Każdy Polak powinien potrafić korzystać z Internetu, sprzętu komputerowego, telefonów komórkowych i różnych urządzeń teleinformatycznych.
Zajęcia podzielone zostały na 4 etapy, podczas których uczestnicy będą wspinać się po szczeblach wiedzy cyfrowej. Dzięki zajęciom uczestnicy uzyskają wiedzę na temat obsługi  komputera, a także zapoznają się z zasadami działania Internetu, bez którego wiele osób nie potrafi się już obejść. Oczywiście, uczestnicy nauczą się także obsługiwania wyszukiwarek internetowych tak, aby potrafili bez problemu odnaleźć w sieci informacje, które ich interesują. Warto zauważyć, że osoby dorosłe, które nabyły umiejętność surfowania w sieci, chętnie korzystają z portali społecznościowych, na których mogą odnaleźć znajomych z dawnych lat, poznać bratnią duszę czy po prostu z kimś porozmawiać o swoich radościach i smutkach. Ponadto, dużym uznaniem wśród uczestników takich zajęć cieszą się komunikatory internetowe, dzięki którym mogą porozumieć się z bliskimi przebywającymi w najdalszych zakątkach świata. Osoby starsze będą mogły np. korzystać ze stron, na których udzielane są porady na temat zdrowia, diet, pielęgnacji kwiatów, wystroju wnętrz.

Komputer i Internet z pewnością nie są zarezerwowane wyłącznie dla ludzi młodych, bowiem  seniorzy równie chętnie korzystają z dobrodziejstw cywilizacyjnych. To przede  wszystkim kwestia świadomości, motywacji i wiedzy. Zajęcia planowane są jako dwugodzinne spotkania  raz w tygodniu. Podczas zajęć planowana jest 15 minutowa przerwa, w trakcie której uczestnicy będą mieli zapewniony słodki poczęstunek.
Zapisy chętnych uczestników przyjmowane są oraz wszelkie informacje na ten temat udzielane są pod nr tel. 501-671-060

 

 • autor: R.Piechut-Machnicka, B. Krawczyk

SP3 otrzymała krajowy certyfikat

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie otrzymała Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.
 
Uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie odbyło się 8 stycznia 2013 roku w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Wśród 25 szkół, które takie prestiżowe wyróżnienia otrzymały, znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie i jest ona jedyną placówką województwa łódzkiego, która takim tytułem może się pochwalić.
Do tego wyjątkowego wyróżnienia głowieńską Trójkę rekomendowała Centralna Kapituła Krajowego Certyfikatu SzPZ. Certyfikat zaś przyznała Pani Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas. Dyrektor SP3 Maria Furga odebrała dokument z rąk Tadeusza Sławeckiego, sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.
W uroczystości wzięli również udział: wojewódzki koordynator Barbara Tomczyk oraz szkolny koordynator Grażyna Cieślak.
Certyfikat jest wyrazem uznania dla wieloletniej pracy całej społeczności szkolnej SP3 i wielkiego zaangażowania wszystkich pracowników tej szkoły oraz wielu jej przyjaciół na rzecz promowania zdrowego stylu życia.
Obecnie w Polsce jest 91 szkół posiadających Certyfikat Krajowy i dla głowieńskiej szkoły jest to duże wyróżnienie i jednocześnie zobowiązanie do podejmowania dalszych działań w tym kierunku.

Przedszkole nr 1 z tytułem i czekiem

Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie otrzymało nagrodę II stopnia w kategorii Ekoszkoła 2012  w wysokości 2.500 zł przyznaną przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
 
Na gali wręczenia tytułu i symbolicznego czeku, która odbyła się 13 grudnia w Łódzkim Domu Kultury, gratulacje od Marszałka Województwa  Witolda Stępnia osobiście odebrali p.o. Dyrektora MP1 Izabella Kotecka oraz Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek. Towarzyszyły im przedszkolaki.
Nagroda przeznaczona jest  na dalsze podejmowanie przez przedszkole działań na rzecz edukacji ekologicznej dzieci. ,,Ekoszkoła” – to prestiżowy tytuł przyznawany placówkom oświatowym w uznaniu ich dorobku w zakresie  edukacji ekologicznej.  Podczas galowej prezentacji przedszkolaki z Jedynki pormowały Głowno, a ich tanecznej prezentacji pt. Kaczki przyglądali się oprócz Marszałka Województwa również: Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi, Radosław Stępień - Wiceprezydent Miasta Łodzi, Tomasz Łysek - Prezes Zarządu WFOŚiGW w Łodzi, Mariola Frankowska – Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi, a także burmistrzowie i wójtowie nagrodzonych gmin.
Układ taneczny głowieńskie przedszkolaki przygotowały z pomocą Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. Dzieci z Głowna wzbudziły zainteresowanie licznych mediów.
Burmistrz Głowna gratuluje wszystkim, którzy przyczynili się do tak ogromnego sukcesu głowieńskiego przedszkola i jednocześnie dziękuje za doskonałą promocję miasta Głowna.
 
(Zdjęcia z uroczystości wykonała Pani Edyta Kotecka).
 • autor: R.Piechut-Machnicka

Laureaci konkursów GKRPA nagrodzeni

W czwartek, 17 stycznia 2013 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego przy ul. Dworskiej 4 dyplomy i nagrody z rąk Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka oraz Przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Beaty Pilarskiej odebrali laureaci konkursów ogłoszonych przez tę komisję.
 
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w sali obrad Rady Miejskiej. Przypomnijmy, że wszystkie trzy konkursy łączył wspólny cel, którym było promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu wolnego bez nałogów. Cel ten wpisuje się doskonale w rozpoczętą w tym roku kampanię promowania Głowna jako miasta Rodzinnej Re-Kreacji.
 
Pierwszy konkurs był konkursem plastycznym pod hasłem Moje wakacje w Głownie i adresowany był do wychowanków przedszkoli oraz uczniów klas 0-III szkoły podstawowej z terenu miasta Głowna.
I tak, w kategorii przedszkoli I miejsce zajął Maksymilian Szulc z MP1 (opiekunowie: Wioletta Zielińska- Szczepara i Marlena Gładys). Miejsce II przyznano Julii Białek z MP1 (opiekunowie: Mariola Kędzierska i Aleksandra Milczarek), zaś miejsce III – Kacprowi Woźniakowi z MP3 (opiekunowie: Maria Gibała i Joanna Rożniata).

Wyróżnienia zdobyli:
Mikołaj Kotecki z MP1 (opiekunowie Izabella Kotecka i Monika Kwestarz),
Maksymilian Kotecki z MP1 (opiekunowie Izabella Kotecka i Monika Kwestarz),
Antonina Zielińska z MP1 (opiekunowie Mariola Kędzierska i Aleksandra Milczarek)
Oliwier Gładys z MP1 (opiekunowie Mariola Kędzierska i Aleksandra Milczarek)
Mikołaj Grzejszczak z MP1 (opiekunowie Mariola Kędzierska i Aleksandra Milczarek)
Lena Grabowicz z MP3 (opiekunowie Anna Krzeszewska i Małgorzata Wrońszczyk)
Natalia Góralska z MP1 (opiekunowie  Mariola Kędzierska i Aleksandra Milczarek)
Nikola Kaleta z MP1 (opiekunowie  Mariola Kędzierska i Aleksandra Milczarek)
Weronika Żmuda z MP1 (opiekunowie  Mariola Kędzierska i Aleksandra Milczarek)
Zuzanna Pakuła z oddziału „0” przy SP3 (opiekun Natalia Zuchowska)
Łucja Piekarska z MP3 (opiekun Anna Krzeszewska i Małgorzata Wrońszczyk)
Wiktoria Okońska z MP1 (opiekun Monika Kwestarz i Katarzyna Florczak)
Natalia Wawrzyn z MP2 (opiekun Marta Miazek).
 
W kategorii uczniów szkół podstawowych w konkursie plastycznym I miejsce przyznano Weronice Mikoś z SP3 (opiekun Grażyna Cieślak), miejsce II – Filipowi Pakule z SP2 (opiekun Zofia Figurska), zaś miejsce III – Karolowi Kotulskiemu z SP3 (opiekun Grażyna Cieślak). Wyróżnienia przyznano: Marii Krysickiej z SP3 (opiekun Agnieszka Myszkowska), Olafowi Kalisiakowi z SP1 (opiekun Małgorzata Małecka) oraz Partykowi Szunertowi z SP3 (opiekun Agnieszka Myszkowska).
 
Drugi konkurs pod hasłem Głowno w jesiennym obiektywie to konkurs fotograficzny adresowany do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu miasta Głowna.
W kategorii reportaż I miejsce przyznano Filipowi Rożniacie z SP3 (opiekun Grażyna Cieślak), a miejsce II – Ewie Bohdanowicz z SP3 (opiekun Grażyna Cieślak). W kategorii Impresja I miejsce przyznano Weronice Wilk z SP3 (opiekun Grażyna Cieślak), miejsce II – Konradowi Kowalskiemu z SP2 (opiekun Magdalena Majcher, Iwona Kwiatkowska), zaś miejsce III – Wiktorii Krzeszewskiej z SP1. Wyróżnienie przyznano Dawidowi Zarębie z SP3.
W kategorii gimnazjów I miejsce przyznano Natalii Kowalczyk z Gimnazjum Sportowego przy ZSL-G (opiekun Agata Chabera – Młynarczyk), miejsce II – Michalinie Krawczyk z tej samej szkoły, a miejsce III – Weronice Zabielskiej – również z Gimnazjum Sportowego ZSL-G.
 
Trzeci konkurs był adresowany do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, i był konkursem filmowym. Krótki film o Głownie - bo takie hasło nosił miał oddawać nastrój, klimat i atmosferę miasta promującego życie bez nałogów oraz budowanie więzi z miejscem życia i urodzenia. Wyróżnienie w tym konkursie przyznano Adrianowi Kowalczykowi z Gimnazjum Miejskiego w Głownie.
Projekcja filmu jego autorstwa otworzyła konkursową galę. Już niebawem zamieścimy zarówno film, bardziej obszerną fotorelację z uroczystości, jak i galerie nagrodzonych prac. Można je już podziwiać na wystawie w holu Urzędu Miejskiego przy ul. Dworskiej

Ślubowanie "Przedszkolaków z Trójki"

W środę, 23 stycznia w Przedszkolu nr 3 w Głownie odbyło się ślubowanie przedszkolaków dodatkowego oddziału powstałego w ramach unijnego projektu Przedszkolaki z Trójki.

Były popisy wokalne i taneczne podopiecznych tego przedszkola oraz tort z motywami unijnymi.
Przypomnijmy, że dodatkowy oddział przedszkolny dla 25 dzieci w wieku od 3 do 5 lat powstał w Przedszkolu nr 3 w Głownie w wyniku starań, jakie poczynione zostały w połowie roku 2012. Podpisany przez Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka wniosek o dofinansowanie projektu „Przedszkolaki z Trójki został złożony w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi 15 czerwca 2012 r.
12 grudnia 2012 r. Burmistrz Głowna podpisał z Urzędem Marszałkowskim umowę, w ramach której miastu przyznano na roczne funkcjonowanie dodatkowego oddziału przedszkolnego w MP3 dotację w kwocie ponad 372 tys. zł.
Pierwsza transza tejże puli w kwocie ponad 230 tys. zł tj. spłynęła do miejskiego budżetu 28 grudnia 2012 r. Wkład własny Gminy Miasta Głowno wynosi ponad 65 tys. zł.
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.