GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Oświata | 
 • 2013 | 
 • Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Drugie Życie Elektrośmieci" | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Laureeaci Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego "Drugie Życie Elektrośmieci"

Dziesięciu uczniów Zespołu Szkół licealno-Gimnazjalnych w Głownie wraz z opiekunem Panią Martą Polit - Wawrzyn wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym pod hasłem "Drugie Życie Elektrośmieci", organizowanym przez Europejska Platformę Recyklingu, Polską Organizację Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., Batteries Poland Sp. z o.o. oraz Fundację Zielony Horyzont.
 
Konkurs objęty został patronatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Batteries, a także Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym Uniwersytetu Warszawskiego. Był on skierowany do uczniów szkól podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski.
 
Celem konkursu było podniesienie stanu świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz zużytymi bateriami, jak również zwiększenie poziomu zbiórki tego sprzętu.
Konkurs składał się z licznych zadań, które od 15 listopada 2012 r. do 13 kwietnia 2013 r. realizowali uczniowie. Ostatnim jego etapem było zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki elektrośmieci i zużytych baterii w swojej miejscowości. W ramach akcji w Głownie uczniowie ZSL-G zebrali 6.300 kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz 50 kg baterii. Wynik zbiórki przerósł oczekiwania organizatorów.
 
Zespół "Ekozorientowani Głowno" pokonał tym samym 55 zespołów z innych polskich szkół i znalazł się w pierwszej dziesiątce laureatów konkursu. 7 czerwca Ekozorientowani Głowno uczestniczyli w uroczystej gali na Stadionie Narodowym w Warszawie. To nie tylko wygrana uczniów ZSL-G w Głownie, ale wygrana mieszkańców Głowna, którzy wzięli udział w przeprowadzonej przez nich zbiórce elektrośmieci. Uczniowie ZSL-G i ich opiekunowie mają nadzieję, że działania podjęte w ramach konkursu nie zakończą się wraz z nim, ale staną się dla mieszkańców Głowna nieodłącznym elementem życia - życia zgodnego z podstawowymi zasadami ochrony środowiska naturalnego.
 
 
Podziękowanie dla mieszkańców miasta Głowna i okolic
za udział w zbiórce ZSEE
 
W ramach realizowanych przez nasza młodzież trzech ogólnopolskich konkurs,ów ekologicznych - "Drugie Życie Elektrośmieci", "Elektroodpady proste zasady" oraz "Na tropie elektrośmieci", została zorganizowana oraz przeprowadzona na terenie Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii.
Poprzez nasze działania chcieliśmy zwrócić uwagę wszystkich mieszkańców na problem, jakim są elektroodpady i ich negatywny wpływ na naturalne środowisko, a tym samym na każdego z nas. Czy nam się udało? Myślimy, że tak, ponieważ zbiórka przerosła nasze oczekiwania. W ciągu tygodnia udało nam się zebrać ogromną ilość zużytego sprzętu - aż 6300 kg!!!
Jesteśmy dumni z mieszkańców Głowna i okolic, którzy mimo licznych obowiązków, nie zapomnieli o nas, naszej zbiórce i spisali się na medal. A ten podstawowy obowiązek w stosunku do przyrody wypełnili na ocenę celującą.
Cieszy nas fakt, że ludzie rozumieją, iż ochrona przyrody i racjonalne gospodarowanie jej zasobami, ochrona jej walorów jest wielkim wyzwaniem i celem człowieka w XXI w. To tylko od nas zależy, w jakim świecie przyjdzie żyć przyszłym pokoleniom, a o ten świat musimy dbać każdego dnia, my wszyscy, i ci młodzi, i ci starsi, ponieważ każdy człowiek musi czuć pełną odpowiedzialność za naszą planetę. Każdy, nawet najmniejszy krok w stronę ochrony przyrody, nawet ten, który wykonamy na swoim podwórku, jest zarazem wielkim krokiem w kierunku ochrony środowiska. To tylko od nas zależy, czy ten krok wykonamy... My w naszej miejscowości już go wykonaliśmy...
W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Głowna i okolic, uczniom naszej szkoły i ich rodzicom, za ogromne zaangażowanie w nasze działania.
To dzięki państwa pomocy i wsparciu, uczniowie ZSL-G w Głownie zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego. To jest nasza wspólna wygrana, wszyscy jesteśmy zwycięzcami tego konkursu...
 
Serdecznie dziękujemy
Ekozorientowani Głowno
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.