GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Oświata | 
 • 2013 | 
 • MP1 na Dniu Przedszkolaka w Manufakturze | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

MP 1 na Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka w Manufakturze

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie wzięły udział w pierwszych ustanowionych w tym roku przez Sejm obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka zorganizowanych 20 września na rynku łódzkiej Manufaktury.
 
Wybór daty i miejsca obchodów ogólnopolskiego święta nie był przypadkowy. Idea organizacji Dnia Przedszkolaka narodziła się bowiem w środowisku dyrektorów łódzkich przedszkoli. Po raz pierwszy uroczystości z okazji tego dnia odbyły się w Łodzi 20 września 2010 r. W ślad za łódzkimi placówkami przedszkolnymi poszły i inne z terenu całej Polski. 
Święto zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.
Z inicjatywą ustanowienia Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka wystąpił w czerwcu tego roku rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Idee tę poparło Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Sejm, który przyjął uchwałę ustanawiającą dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.
 
Podczas przedszkolnej fety na rynku łódzkiej Manufaktury głowieńskie przedszkolaki wzięły udział w zabawach integracyjnych, pląsach  i innych różnorodnych atrakcjach. Były wśród nich zabawy ekologiczne poprowadzone prze pracowników WFOŚiGW w Łodzi, pogadanki nt. zachowania bezpieczeństwa oraz pokazy służb Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej, warsztaty plastyczne, pokazy cyrkowe, występy przedszkolaków, ,,dmuchane place zabaw”, ,,statek piracki”, ,,malowanie twarzy”,  ,,figlobus MPK”, ,,warsztaty instrumentalne” , ,,warsztaty taneczne”, odśpiewanie ,,Hymnu przedszkolaka”  i inne.
Dzieci otrzymały mnóstwo upominków. Głowieńskie przedszkolaki z MP1 przyłączyły się również do bicia rekordu Guinessa w zbiorowej recytacji wiersza  Juliana Tuwima pt. ,,Abecadło”.
 
Po południu wiele atrakcji dla głowieńskich przedszkolaków i dzieci z Przedszkola Integracyjnego ze Zduńskiej Woli przygotowało zaprzyjaźnione Przedszkole Miejskie Nr 208 z Łodzi, m.in.: ,,Przedszkolną dyskotekę” w hali Gwardii oraz liczne zabawy i konkursy poprowadzone przez wodzirejów. Za tę wspaniałą gościnę głowieńskie przedszkolaki i ich opiekunowie podziękowali łodzianom: jabłkami z głowieńskiego sadu, miodem z rodzimej hodowli pszczół oraz kalendarzami i gadżetami promującymi ,,Rodzinną Re-Kreację w Głownie”.
 
Niesamowite wrażenie wywołały setki kolorowych balonów, które otuliły  niebo nad Manufakturą. Wypuściło je blisko 2 tys. dzieci z przedszkoli z Łodzi oraz z 20 innych polskich miast: Poznania, Będzina, Sochaczewa, Konina, Łęczycy, Sieradza, Poddębic, Rawy Mazowieckiej, Konstantynowa Łódzkiego, Zgierza, Kutna, Bukowca, Koluszek, Sękocina, Kalisza, Piotrkowa Trybunalskiego, Głowna, Zduńskiej Woli i Łowicza.
 
Głownianom w tej radosnej zabawie towarzyszyli m.in.: Pan Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka, Pan Jan Kamiński - Kurator Kuratorium Oświaty w Łodzi, Pani Wiesława Zewald Doradca Wojewody Łódzkiego i Burmistrza Głowna oraz Pan Tomasz Łysek - Prezes WFOŚiGW w Łodzi.
 
Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie z niebywałą wprost energią i wdziękiem promowały nasze miasto. Zdjęcia z przedszkolakami  z Głowna , logiem przedszkola oraz transparentem z nazwą Głowna ukazały się w licznych mediach ogólnopolskich oraz na stronach internetowych m.in.: Rzecznika Praw Dziecka, Kuratorium Oświaty w Łodzi, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.