GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Samorząd | 
 • 2021 | 
 • Komisja Gospodarki i Budżetu pozytywnie o projektach uchwał | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Komisja Gospodarki i Budżetu pozytywnie o projektach uchwał

Projekty uchwał, które znalazły się w porządku obrad XLVIII sesji Rady Miejskiej w Głownie opiniowała dzisiaj Komisja Gospodarki i Budżetu. Wszystkie projekty zostały zaopiniowane pozytywnie. Podczas obrad komisji burmistrz poinformował radnych o unieważnieniu przetargu na odbiór i zagospodarowanie zmieszanych odpadów komunalnych wraz z selektywną ich zbiórką z terenu Gminy Miasta Głowno w 2022 r.
 
Najbliższa sesja Rady Miejskiej w Głownie odbędzie się w dniu 8 września 2021 r. (środa). Wcześniej jednak wszystkie projekty uchwał muszą zostać zaopiniowane przez komisje merytoryczne. Dzisiaj obradowała Komisja Budżetu i Finansów, która zajęła się analizą poszczególnych, zaplanowanych na sesję uchwał. Radni po dyskusji zaopiniowali pozytywnie uchwałę w sprawie przekazania projektu regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Gminy Miasta Głowno do organu regulacyjnego, w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny zabudowanej części nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy na rzecz Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie (w związku z koniecznością unormowania spraw własnościowych związanych z planowanymi pracami remontowymi w MOK i złożeniem wniosku o środki zewnętrze) oraz w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych i socjalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miasta Głowno. Pozytywną opinię komisji uzyskał także ważny projekt uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla zachodniej części obszaru miasta Głowno ograniczonej: linią kolejową Bednary-Łódź Kaliska oraz granicą miasta Głowno.
 
Na koniec obrad burmistrz poinformował radnych, że zdecydował się unieważnić postępowanie przetargowe o udzielenie zamówienia publicznego na odbiór i zagospodarowanie zmieszanych odpadów komunalnych wraz z selektywną ich zbiórką z terenu Gminy Miasta Głowno od dnia 03.01.2022 r. do dnia 31.12.2022 r. Do Urzędu Miejskiego w Głownie wpłynęła tylko jedna oferta firmy Remondis, która usługę tę wyceniła na 9 338 014,80 zł. Burmistrz stwierdził, że w przypadku przyjęcia tej oferty, musiałyby zostać drastycznie podniesione wszystkie podatki komunalne, a zwiększone dochody i tak nie pokryłyby całkowitych kosztów odbioru i zagospodarowania śmieci w mieście. Burmistrz przypomniał też, że na mocy obecnej, obowiązującej do końca tego roku umowy, za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych Gmina Miasta Głowno płaciła 410 400,00 zł miesięcznie (od czerwca tego roku z uwagi na podniesienie ceny przez instalację przyjmującą odpady, dodatkowo 54 614,00 zł, czyli w sumie 464 614,00 zł miesięcznie). W ogłoszonym przetargu założono jednak około 20 proc. wzrost masy odpadów w przyszłym roku. Należy pamiętać, że Miasto na mocy obowiązujących obecnie przepisów będzie płacić od rzeczywistego wywozu ton odpadów, czyli może zapłacić więcej, ale może też ponieść niższe koszty (w zależności od odebranych od mieszkańców śmieci).

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.