GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2014 | 
 • Siatkarki Gimnazjum Miejskiego w finale ogólnopolskim | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.

Treść strony

Siatkarki Gimnazjum Miejskiego w finale ogólnopolskim

W dniu 13.06.14 w Burzeninie odbył się Finał Wojewodzki "Gimnazjady 2014" w Siatkówkę Plażową  dziewcząt z udziałem mistrzyń i wiceminstrzyń  szesciu rejonów, wśród nich również siatkarek Gimnazjum Miejskiego w Głownie.

W rozgrywkach finałowych wzięło udział 11 zespołów, a turniej rozegrany został  systemem "brazylijskim" co oznacza, że po dwóch porażkach zespół żegnał się z zawodami.

Siatkarki Gimnazjum Miejskiego pierwsze spotkanie rozegrały z drużyną z Kutna pokonując rywalki 21-15. Kolejnym rywalem głownianek był zespół z Wielunia. Ten mecz był bardzo wyrównany do stanu 10-10. Od tego momentu głownianki uzyskały przewagę osiagając wynik 20-15. Niestety , gdy już wydawało się, że zwycięstwo głownainek to tylko formalność, po serii błędów naszych zawodniczek stan meczu wyniósł 20-20. Grę nerwów lepiej zniosły nasze zawodniczki. Przyszedł czas na ćwierćfinał, w którym przeciwniczkami glownianek były zawodniczki z Bełchatowa. Po bardzo wyrównanej walce, w której nasze zawodniczki w wykazały się dużymi umiejętnościami w obronie i ataku mecz zakończył się wygraną głownianek 21-18. Juz w tym momencie nasze zawodniczki znalazły się w połfinale rozgrywek. Podbudowane trzema zwycięstwami głownainki postanowiły powalczyć o finał. Tym razem ich rywalkami były zawodniczki Gimnazjum nr 16 Łódz (jedne z faworytek turnieju).

Od półfinałów mecze rozgrywane były  do dwóch  wygranych setów. Gimnazjalistki z  Głowna wyszły na boisko bardzo zdeterminowane i nastawione na zwyciestwo i ta postawa znalazła odbicie w ich grze. Po bardzo efektywnych akcjach w ataku Dominiki Hemki i bardzo dobrej grze w obronie Oli Koprowskiej głownianki wygrały pierwszego seta 15-11. W drugim secie półfinału na początku przewagę uzyskały rywalki 0-4, ale głownainki opanowały nerwy i  od tego momentu znów przejęły inicjatywę na boisku wygrywając ostatecznie drugiego seta 15 -12 i cały mecz wynikiem 2-0.

Tym sposobem gimnazjalistki z Głowna wywalczyły miejsce w  wielkim finale województwa. Mecz finałowy nasze siatkarki rozegrały z drużyną ABIS Łódz, która w drodze do finału również nie przegrała żadnego spotkania. Nasze zawodniczki nie wystraszyły się doświadczonych rywalek i zaczęły mecz bardzo efektownie prowadząc po kilku udanych akcjach 8-4, po czym set zaczął się układać korzystnie dla naszej drużyny. Głownianki nie oddały już zwycięstwa do końca seta wygrywając 15-11. W drugim secie nieco rozluźnione siatkarki z Głowna  zaczęły popełniać błędy i w efekcie przegrywały już 0-3. W porę jednak uspokoiły emocje i złapały dobry rytm gry. Zdobywały punkty, które doprowadziły je do zwycięstwa. Wygrały seta 15-10 i cały mecz 2-0, a tym samym i  Mistrzostwa Województwa uzyskując awans do zawodow randi ogólnopolskiej. To bez wątpienia ogromny sukces i powód do dumy. Gratulujemy.

Gimnazjum Miejskie wystapiło w składzie :

DOMINIKA HEMKA

ALEKSANDRA KOPROWSKA

TRENER- SYLWESTER JASIŃSKI

DYREKTOR SZKOŁY -EDYTA STRUMIAN

TABELA KOŃCOWA:

1.GIMNAZJUM MIEJSKIE im. JANA PAWŁA II W GŁOWNIE - AWANS DO FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO

2.ABIS ŁÓDŹ

3.GIMNAZJUM nr16 ŁÓDŹ

4.GIMNAZJUM nr4 BEŁCHATÓW

5-6.GIMNAZJUM KUTNO

      GIMNAZJUM WIELUŃ

7-8.GIMNAZJUM ŁASK

      GIMNAZJUM ŻYCHLIN

9-11.GIMNAZJUM ROZPSZA

       GIMNAQZJUM LUBOWNIA

Mistrzostwa Ogólnopolskie odbędą się w dniach 19-20.06.14  na boiskach przy SP 205 w Łodzi ul. Dąbrówki 1.

 

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.