GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2014 | 
 • Turniej piłkarek na Orliku przy SP3 | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

II Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt - Królowa Strzelców zdobyła 11 bramek

W niedzielę, 29 czerwca 2014 roku na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej nr 3 w Głownie rozegrano II Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt.

Imprezę zorganizawała Młodzieżowa Rada Miejska w Głownie z Przewodniczącym Michałem Wójcikiem, który jest jednocześnie kierownikiem głowieńskich drużyn. Rywalizacji na boisku przyglądali się przedstawiciele władz Głowna: Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Szkup, Wiceprzewodnicząca Rady Magdalena Szajder oraz Radny Rady Miejskiej Przemysław Milczarek. Do turniej zgłosiło się pięć drużyn z trzech miejscowości: Głowna, Dmosina (po dwie drużyny) oraz Strykowa. Pierwsze dwa mecze to spotkania derbowe. W pierwszym pojedynku doskonale poradziły sobie zawodniczki Dmosina II pokonując swoje młodsze koleżanki 5:0. Drugie spotkanie rozerały z zawodniczkami z Głowna i po bardzo wyrównanej walce zremisowały 2:2. Kolejny mecz rozegrały zawodniczki Strykowa z Dmosinem I. W tym spotkaniu rewelacyjnie zagrały strykowianki pokonując dmosinianki aż 10:0. Walka Głowna I z Dmosinem II była bardzo emocjonujuąca. Pierwsza połowa zakonczyła się zwycięstwem podopiecznych Damiana Mospinka, które prowadziły 1:0. W dwóch ostatnich minutach meczu Natalia Klimczak doskonale wykorzystała okazję "sam na sam" z bramkarzem strzelając wyrównującego gola. Piąte spotkanie rozegrały zawodniczki drugiej drużyny Głowna ze Strykowem. W tym spotkaniu doskonale poradziły sobie podopieczne Mateusza Kwiatkowskiego, które wygrały 7:0. Po bardzo zaciętej walce w meczu Głowna II z Dmosinem II zwycięsko z boiska zeszły zawodniczki Bartosza Koszelskiego pokonując głowinianki 2:0. Mecz Dmosin I z pierwszą drużyną Głowna pokazał walecznośc młodych zawodniczek z powiatu brzezińskiego, które po ciężkim pojedynku z podopiecznymi Mospinka - pomimo, iż przegranym - strzeliły honorową bramkę. Jej autorką była Sylwia Michalska.

Po kilku rozegranych spotkaniach przyszedł czas na pojedynek, na który czekalo wielu kibiców. Na murawę wyszły zawodniczki Głowno I oraz Strykowa. Po wyrównanej I połowie zakończonej bezbramkowym remisem, w drugiej połowie głowinianki strzeliły strykowiankom dwa gole. Przedostatni pojedynek rozegrała drużyna Nikodema Andrzejewskiego z Dmosinem I. W tym spotkaniu zawodniczki z Głowna pokonały swoje przeciwniczki 12:0. Aż 11 goli w tym meczu zdobyła Dominika Gaczewska. Ostatni pojedynek miał wyłonić zwycięzcę turnieju. Drużyna Strykowa oraz Dmosina II wyszły na boisko bardzo skoncentrowane. W pierwszej połowie dominowały zawodniczki Dmosina czego odzwierciedleniem był wynik 1:0. W końcówce II połowy zawodniczkom ze Strykowa udało się zdobyć wyrównującą bramkę, której autorką była Wiktoria Siuda.

Nagrody Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Głownie dla Najlepszej Zawodniczki Turnieju przyznano Weronice Piestrzeniewicz ze Strykowa, tytuł Najlepszej Bramkarki otrzymała Aleksandrze Garnys z Dmosina II, zaś Królową Strzelców z 11 bramkami na koncie została Dominika Gaczewska, dla której nagrodę ufundowała Radna Młodzieżowej Rady Miejskiej w Głownie, Weronika Lewandowska.

Każda zawodniczka oraz trenerzy otrzymali pamiątkowe medale. Mecze sędziowali: Zbigniew Rojek, Patryk Ignatowski oraz Kamil Szubert. Turniej mógł się odbyć dzięki finansowemu zaangażowaniu Gminy Miasta Głowno oraz sponsorom: Radnym MRM w Głownie oraz Cukierni "Marcel" Pana Marcela Karczewskiego.

Tabela końcowa:

Drużyna         M   PKT    BR

1.Dmosin II    4     8      9:2

2.Głowno I     4     8     10:4

3.Stryków      4     6     18:3

4.Głowno II    4     4     14:11

5.Dmosin I     4     0      1:32

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.