20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
  • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
    To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
  • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
    MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
  • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
    MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
    Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
  • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
    CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
    W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
  • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
    GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
    zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!

Treść strony

II Młodzieżowa Liga Mistrzów do lat 21

6 czerwca  2015 r. na boisku "Orlik" przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Głownie odbyła się II Młodzieżowa Liga Mistrzów do lat 21 zorganizowana przez Młodzieżową Radę Miejską. W turnieju wzięło udział 8 zespołów z Głowna, Zdun, Łowicza, Łodzi, Bełchowa,  które zostały podzielone na dwie grupy.

W pierwszej zmierzyli się siatkarze: Kurczaków z Rożna, Korabki Łowicz, Klubu Sportowego Karasica oraz HZLJ. W drugiej rywalizowali zawodnicy: Jeny The Baton, JLB Zabrzeźni, Klasycznej Siódemki oraz Turbo Groszków. W pierwszej grupie równych sobie nie mieli gracze Kurczaków z Rożna, którzy wygrali swoje wszystkie pojedynki po 2:0. Awans do fazy pucharowej wywalczyli siatkarze Korabki Łowicz, którzy pokonali po 2:0 zawodników z Karasicy oraz HZLJ. Trzecie miejsce w grupie zajęli zawodnicy Klubu Sportowego, którzy pokonali HZLJ 2:1. W drugiej grupie również swoje wszystkie pojedynki wygrali gracze Jeny the Baton. Z drugiego miejsca do walki o mistrzostwo II Młodzieżowej Ligi Mistrzów weszli siatkarze Klasycznej Siódemki. Na najniższym stopniu podium w grupie uplasowała się najmłodsza drużyna turnieju Turbo Groszków, którzy po tie-break'u pokonali JLB Zabrzeźnię 2:1(15:11, 16:19,10:8). W pierwszym meczu półfinałowym gracze Korabki Łowicz pokonali głowieńską drużynę Jeny the Baton 2:0(15:12,15:13). W drugim spotkaniu zmierzyli się zwycięzcy pierwszej grupy Kurczaki z Rożna oraz siatkarze Klasycznej Siódemki. W tym spotkaniu Kurczaki w pierwszym secie rozbiły Klasyków 15:5 a w drugim 15:12. Warto zaznaczyć, że Ci drudzy grali w meczu półfinałowym jak i o trzecie miejsce o jednego zawodnika mniej. Mecz o trzecie miejsce rozgrali przegrani siatkarze meczów półfinałowych: Jeny the Baton oraz Klasycznej Siódemki. Po ciężkim i fenomenalnej końcowej grze zawodników "Siódemki" pokonali oni ,,Batonów" 2:1(16:18,17:15,15:13). Mecz finałowy to
spotkanie drużyn, które wcześniej zmierzyły się w grupie. Zawodnicy łowickiej Korabki zmierzyli się z głowieńskimi Kurczakami z Rożna. Podobnie jak w meczu o trzecie miejsce losy spotkania odwróciły się. "Kurczaki", które łatwo wygrały w grupie 2:0 tym razem musiały uznać wyższość kolegów z Łowicza, którzy tym razem pokonali ich 2:0(15:12,17:15).

Nagrodę Przewodniczącej Rady Miejskiej w Głownie Pani Magdaleny Szajder dla Najlepszego Zawodnika turnieju otrzymał Jakub Zagórowicz z Korabki Łowicz. Nagrodę Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej Michała Wójcika dla Najlepiej Atakującego Zawodnika  otrzymał Piotr Kosielski z Kurczaków z Rożna. Nagrodę Radnego Rady Miejskiej Pana Grzegorza Szkupa  dla Najlepiej Zagrywającego Zawodnika otrzymał ubiegłoroczny Najlepszy Zawodnik Turnieju Dawid Pawlak. Nagrodę Prezesa TKKF ,,Expandor" Pana Eligiusza Zielińskiego dla Najlepiej Przyjmującego Zawodnika otrzymał Hubert Antczak z Klasycznej Siódemki.

Nagrody ufundowała Gmina Mista Głowna reprezentowana przez Bumristrza Głowna Grzegorza Janeczka. Mecze sądziował zawodnik BKS Bratoszewice Damian Śliwkiewicz.