GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2016 | 
 • II edycja "Kolej na kobiety" za nami - oj działo się! | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

II edycja „Kolej na kobiety” na dworcu PKP za nami – oj działo się!

To był prawdziwy nie tylko beauty, ale Fashion Express. Z niecodziennej i mamy nadzieję – pełnej radosnych, pozytywnych wrażeń – podróży do świata mody, wizażu, kosmetologii, zdrowego stylu życia, psychologii i piękna pod różnymi postaciami, 13 marca 2016 r. w ramach II edycji projektu „Kolej na kobiety” w Głownie, skorzystały prawdziwe tłumy nie tylko mieszkanek Głowna, ale także mieszkanek pobliskiego Zgierza, Łodzi i Pabianic. Wielu paniom towarzyszyli panowie. Do naszego „pociągu” wsiadły też całego rodziny. 

Już od godziny 12.00, a więc o dwie godziny wcześniej niż przed rokiem panie mogły skorzystać m.in. z pielęgnacji i stylizacji paznokci. Stanowiska takie były dwa. Na jednym z nich pracowała nieprzerwanie Pani Agata Deka, która współtworzyła projekt "Kolej na kobiety" także rok temu.

Drugie stanowisko z zakresu stylizacji i pielęgnacji paznokci oraz obsługę stanowiska makijażu zapewnił Zespół Szkół i Placówek Kwalifikacji Zawodowych w Zgierzu, który po raz pierwszy dołączył do grona współtworzących projekt "Kolej na kobiety". Dzięki tej współpracy panie skorzystać mogły z zabiegów pielęgnacyjnych dłoni i makijażu twarzy. Przedstawiciele szkoły częstowali "witamikami" w postaci jabłek. Placówka zachęcała również do całkowicie bezpłatnego doskonalenia zawodowego i kształcenia w 32 zawodach, które ma w swej ofercie.

Drugi rok z rzędu przy projekcie "Kolej na kobiety" współpracowała z nami także firma Mary Kay, dzięki którym panie mogły skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych oraz makijażu twarzy. Firma ta służyła także radami dotyczącymi prawidłowej pielęgnacji skóry podczas specjalnego spotkania pokazowego z uczestniczkami tegorocznej akcji.

W tym roku dworzec PKP w Głownie pełen był nie tylko pań, ale i dzieci. Fantastyczną zabawę zapewniła im również całkowicie nieodpłatnie Pani Karolina Gawrysiak, która specjalnie na tę okazję wcieliła się w Myszkę Minnie. W kąciku dla dzieci można było nie tylko pomalować buźkę, ale również wcielić się w bajkową postać korzystając z „bajkowej garderoby”. Dzieci brały również udział w warsztatach plastycznych tematycznie związanych z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

Projekt „Kolej na kobiety” stał się również okazją do zapoznania jego uczestników z twórczością artystyczną i działalnością Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie oraz Stowarzyszenia Niezapominajka w Głownie.

Nasze tegoroczne wydarzenie wzbogaciło spotkanie z Panią Anną Günther - Grzelak, dietetykiem, która zachęcała do zdrowego żywienia i skutecznego odchudzania opartego na prawidłowo dobranej diecie. Uczestniczki tego spotkania mogły naocznie przekonać się o wynikach jednej z pacjentek Pani Anny, która od listopada ubiegłego roku schudła dzięki zmianie nawyków żywieniowych 19 kg.

Do naszego tegorocznego projektu dołączyła równie z Kwiaciarnia Molakinia, która ufundowała bukiety i kompozycje  kwiatowe dla ekspertów biorących udział w „Kolej na kobiety” oraz żonkile dla jego uczestniczek.

Tegoroczny projekt "Kolej na kobiety" współtworzył również Pan Jakub Kosielski, ekspert w dziedzinie masażu i fizjoterapii.

O tym, jak znaleźć czas na pracę z pasją przekonywała uczestniczki projektu psycholog i trener motywacyjny Pani Izabela Kobierecka.

Po raz kolejny liczyć mogliśmy również na współpracę z Łódzką Koleją Aglomeracyjną, która przekazała nagrody konkursowe w postaci gadżetów promocyjnych.

Trzy pokazy mody

Zupełną nowością tegorocznej edycji "Kolej na kobiety" były trzy pokazy mody. Jednym z nich był pokaz odzieży firmy LENTAL z Głowna. W roli modelek wystąpiły fantastyczne mieszkanki Głowna, Łodzi, Pabianic i Zgierza.

Wisienką na torcie był profesjonalny pokaz mody z kolekcją uznanej projektantki Marii Wiatrowskiej - laureatki Złotej Nitki, uczestniczki Fashion TV w Warszawie, Fashion Philosophy - Fashion Week Poland. Jej kolekcje dwukrotnie prezentowane były na pokazach podczas Manufaktura Fashion Week (2008 i 2009r.). Projektantka ta jest jurorką konkursów modowych (Złota Nitka, Łódź Miastem Talentów). Pokaz w Głownie z profesjonalnymi modelkami był ogromnym wyróżnieniem dla Głowna.

Drugim pokazem, w którym wystąpiły mieszkanki Głowna, Zgierza, Pabianic i Łodzi był pokaz odzieży firmy FASONERIA.

Nie zabrakło konkursów dla pań i panów, w których wygrać było można:

-bon o wartości 200 złotych na zakup bielizny głowieńskiej firmy Alles (firma ta ufundowała trzy takie bony oraz nagrodę dla supermodelki pokazu, którą był bon wartości 150 zł na zakup bielizny tej firmy, a także karty rabatowe dla uczestniczek tegorocznej akcji),

-dwuosobowe vouchery na podwieczorek w Cafe Rozdzielnia (kawiarnia ta ufundowała trzy takie zaproszenia),

- bony o wartości 150 zł ufundowane przez firmę ITALOOPTICA na zakup okularów. Firma ITALOOPTICA współpracowała z nami również przy pierwszej edycji "Kolej na kobiety”, a w tej tegorocznej wypożyczyła również okulary do okazów mody.

Modelki biorące udział w pokazach wystąpiły również w swetrach, sukienkach i kominach wykonanych przez Panią Ewę Jasińską, właścicielkę firmy Szydełkowo oraz w biżuterii, którą zapewniła firma Magpie prowadząca swój sklep w Centrum Handlowym w Głownie. Firma ta ufundowała także dwa bony wartości po 200 złotych na zakupy w sklepie dla uczestników II edycji akcji "Kolej na kobiety" .

O fryzury do wszystkich pokazów zadbał fantastyczny team B&S Fryzjernia Buczek i Sielecki z Łodzi, który od lat współtworzy największe wydarzenie modowe w Polsce, jakim jest Fashion Week Poland.

Dziękujemy pomysłodawcom i realizatorom całego „zamieszania” czyli Patrycji Mirowskiej i Michałowi Kmieciowi. Organizatorem wydarzenia była Gmina Miasta Głowno reprezentowana przez Burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka. 

Dziękujemy partnerom - współorganizatorom pokazów, sponsorom i fundatorom nagród:

LENTAL (Głowno), FASONERIA (Łódź), Maria Wiatrowska (Łódź), Ewa Jasińska (Głowno), B&S Fryzjernia (Łódź), Italooptica (Głowno), Magpie (Głowno/Warszawa), Mary Kay (Wola Zaradzyńska), Alles (Głowno), Cafe Rozdzielnia (Głowno), Jakub Kosielski, Izabela Kobierecka, Anna Günther – Grzelak.

Dziękujemy:

Kwiaciarni Molakinia, Agacie Deka (stylizacja paznokci), Karolinie Gawrysiak (animacje dla dzieci), Zakupom na zdrowie.pl (babeczki do mini kawiarenki i na backstage), OKSiR Stryków (podesty sceniczne), ŚDS w Głownie, Stowarzyszeniu Niezapominajka.

Scenografię naszego tegorocznego wydarzenia można było zbudować m.in. dzięki pomocy Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Strykowie, który udostępnił podesty do budowy wybiegu oraz dzięki uprzejmości Pani Moniki Wojtczak i jej firmy Dekoracje Okolicznościowe, która użyczyła stelażu do montażu głównego baneru.

Dziękujemy naszym stałym współpracownikom tj. Miejskiemu Ośrodkowi Kultury, Hubertowi Ziarnikowi (nagłośnienie oraz oprawę muzyczno-świetlną wydarzenia), Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu i pracownikom Urzędu Miejskiego.

Dziękujemy wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do realizacji naszego wydarzenia. 

Przeżyjmy to jeszcze raz - obszerna fotogaleria 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.