GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2016 | 
 • 9 edycja Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni 2016” za nami | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

9 edycja Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni 2016” za nami

W sobotę, 10 września 2016 r. Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zorganizował 9 już edycją Artystycznych Spotkań Seniorów „Czar Jesieni 2016”. Imprezę otworzyli patroni Czaru Burmistrz Głowna Pan Grzegorz Janeczek i Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego Pan Wojciech Brzeski.  

Do Głowna przyjechali utalentowani seniorzy z całego województwa łódzkiego. Głowno również miało swoją reprezentację, która wypadła bardzo dobrze. II miejsce w kategorii zespołów otrzymał chór Związku Nauczycielstwa Polskiego Słoneczny Krąg, a jego solistce Annie Solarek przyznano wyróżnienie. Zespół Głownianki z MOK Głowno, który rozpoczął swoją działalność w maju tego roku został wyróżniony a duet z tego zespołu Krystyna Szreter i Grażyna Kulczak wyśpiewały trzecie miejsce.    

W tym roku pogoda dopisała, cała impreza odbyła się w ogrodzie MOK a przesłuchania trwały niemal siedem godzin. Zaprezentowało się 28 zespołów, 16 solistów, 4 duety oraz 9 gawędziarzy. Wpłynęło też 9 wierszy na konkurs literacki.

W tegorocznej edycji uczestnicy wykonywali utwory o dowolnej tematyce, w przypadku zespołów można było zaśpiewać dwie piosenki, natomiast soliści, duety i gawędziarze prezentowali się w tylko jednym utworze. W przypadku kabaretów czas był wydłużony  do 15 minut. 

Cały konkurs oceniało jury w składzie: Aleksandra Guni muzyk-flecistka, jurorka  wcześniejszych edycji naszych Spotkań, Mirosław Niewiadomski śpiewak- tenor oraz  Piotr Sędkowski aktor i muzyk.

Najlepszymi zespołami tegorocznej edycji Czaru Jesieni zdobywając równorzędne pierwsze miejsca okazały się: zespół Leśnianki z Brójec i zespół Brzezinianki z Brzezin oraz kabaret Rydz z Łasku. Instruktorzy tych zespołów zostali uznani za najlepszych instruktorów naszych Spotkań a są to Mirosław Rychlewski, Grzegorz Jędrzejczak oraz Zofia Bulzacka. Drugie również równorzędne miejsca zajęły chóry: chór Słoneczny Krąg z Głowna i Chór Camerata ze Rzgowa, a także zespół Jarzębinki z Pabianic. Trzy trzecie miejsca przyznano zespołom: Szewcowianki z Bedlna, Linkwiacy z Rawy Mazowieckiej oraz zespołowi Klubu Seniora Radość z Łowicza. Ponadto jurorzy przyznali aż 9 wyróżnień, które przypadły zespołom: ”Złota Jesień” z Koluszek, Wrzos ze Zdun, Daszynianki z Daszyny, Wesołe Pleckowianki z Bedlna, Bukowianki i Stefanów oba zespoły z Brójec, Złota Jesień z Pabianic, Głownianki z Głowna i chór Młodzi Duchem z Krośniewic.

W kategorii solistów najlepszą okazała się Helena Stępniak z Bedlna, która zaśpiewała piosenkę "Hej, chłopaki", miejsce drugie i trzecie w tej kategorii przypadło solistkom z Pabianic Gabrieli Gruszka i Krystynie Duliba. Jury wyróżniło w tej kategorii 5 solistów: Danutę Guzek z Głuchowa, Annę Solarek z Głowna, Jadwigę Bajer z Pabianic, Monikę Król z Rawy Mazowieckiej oraz Zbigniewa Zbicińskiego z Plichtowa.

Podczas Czaru Jesieni zaprezentowane zostały cztery duety i wszystkie jurorzy nagrodzili. Pierwsze miejsce przyznano Teresie Jeziorskiej i Weronice Bogdan za piosenkę "Radosny śpiew" a drugie Halinie Olewińskiej i Agnieszce Jaszczyk za utwór "Kiejby jo wiedziała". Oba duety są z Brójec. Trzecie miejsce otrzymał duet z Głowna Krystyna Szreter i Grażyna Kulczak za utwór "Hawaj", wyróżnienie  przypadło Krystynie Kowalskiej i Halinie Wasilewskiej z Kutna. 

Gawęda „Jak się czuje” okazała się najlepszą gawędą „Czaru Jesieni”, którą wykonała Krystyna Stabryła z Łowicza,  drugie miejsce przypadło Marii Kubiś Hoffman z Pabianic natomiast trzecie otrzymał Tadeusz Karcz z Koluszek. Wyróżniono również gawędę w wykonaniu Stanisławy Jóżwik z Brzezin. Choć gawędy z Głowna w wykonaniu Karola Gabary i Stanisława Leśniewskiego nie zostały wyróżnione bardzo podobały się  widzom.

Od wielu lat Artystycznym Spotkaniom Seniorów „Czar Jesieni” towarzyszy dodatkowo konkurs literacki „Piórem Seniora”. W tym roku tematyka wierszy była dowolna. Na konkurs napłynęło  9  wierszy  min. z Nowej Huty, Wieliczki, Kutna, Łowicza, Pabianic czy Głowna. Wszystkie prace literackie oceniła polonistka, dyplomowany nauczyciel języka polskiego Pani Małgorzata Kapuścińska. W tym konkursie autorką najlepszego wiersza ”Czar Jesieni” okazała się Anna Paliszewska z Wieliczki zdobywając pierwsze miejsce. Drugie zostało przyznane Jadwidze Marii Pawłowskiej z Nowych Zdun za wiersz "O, polska mowo nie daj się” a trzecie Zofii Walczak z Pabianic, która napisała wiersz „Polskie piosenki”. Dodatkowo jurorka wyróżniła jeszcze trzy wiersze Mieczysława Cichockiego z Orłowa-Bedlno, który jest autorem wiersza „Pamiętamy”, Krystynę Kowalską z Kutna za wiersz”Łzy” oraz głownianina Karola Gabarę za wiersz „Czar Jesieni”. Wszystkie te wiersze znajdują się na tablicy w holu MOK.

Już na początku imprezy został ogłoszony konkurs na najbardziej  rozbawiony zespół. Choć było upalnie zespoły ruszyły do wspólnej zabawy. Najbardziej rozbawionymi zespołami okazały się Wesołe Pleckowianki z Bedlna i Finezja z Kutna, które rozpoczęły tańce jako pierwsze. Zespól Wesołe Pleckowianki z Bedlna otrzymał tort, który sponsorowała firma Keksik z Głowna, natomiast zespół Finezja z Kutna sok sponsorowany przez Wiatrowy Sad z Kałęczewa. 

Wszyscy uczestnicy 9 Czaru Jesieni mieli słodki poczęstunek. MOK dziękuje za słodkości firmie Keksik, Cukierni Marcel z Głowna oraz za pyszne soki z Wiatrowego Sadu z Kałęczewa.

Nagrodzone zespoły otrzymały nagrody rzeczowe, gadżety Rodzinnej Re-Kreacji oraz Starostwa Powiatowego w Zgierzu,  dyplomy i pamiątkowe puchary a instruktorzy podziękowania. Każdy zespół za swój występ otrzymał również pamiątkowy puchar i dyplom. Puchary za miejsca na podium oraz za wyróżnienie otrzymali też soliści, duety, gawędziarze oraz laureaci konkursu literackiego. Pozostałym wykonawcom i autorom podziękowano również dyplomami. Dyplomy wręczono także instruktorom.

Patronat medialny nad „Czarem Jesieni” objęli: TVP Łódź, Wieści z Głowna i Strykowa, Nowy Łowiczanin, E-Głowno, Radio Victoria oraz ogólnopolski miesięcznik „Głos Seniora", który wspierany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych  na lata 2014-2020 a wydawany w Krakowie.

Źródło: MOK Głowno

Obszerna fotogaleria TUTAJ
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.