GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Głownianie w Orszaku Trzech Króli

6 stycznia mieszkańcy Głowna dołączyli do grona ponad 90 miast, w których tego właśnie dnia odbyły się największe uliczne jasełka.
 
Po Mszy św. odprawionej o godz. 12.00 w kościele św. Jakuba Orszak Trzech Króli ruszył ulicą Łowicką w kierunku Placu Wolności. Ze względu na opady śniegu trasę przemarszu skrócono. Pierwotnie miała ona wieść ul. Dworską w kierunku Placu Reymonta i dopiero stamtąd na Plac Wolności.
Niesprzyjająca aura nie wystraszyła głownian. W królewskim orszaku prowadzonym przez Świętą Rodzinę i Trzech Króli obok dorosłych i młodzieży kroczyły dzielnie także kilkuletnie dzieci. W tych wyjątkowych jasełkach udział wziął również Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek.
W Parku Armii Krajowej Trzej Królowie spotkali się z Herodem, a na Placu Wolności pokłonili się Dzieciątku.
Głowieński Orszak zorganizowany został wspólnymi siłami  Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Miejskiego w Głownie przy współpracy Niepublicznego Przedszkola Osinkowo.
Krótka relacja fotograficzna z tego wydarzenia poniżej.

Lista niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczął nabór wniosków o wpis na „Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego”. Wnioski te mogą być składane przez społeczności lokalne, organizacje pozarządowe, instytucje i osoby prywatne.
 
Polska ratyfikowała Konwencję UNESCO w sprawie ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego i rozpoczyna systemowe działania na rzecz promocji i upowszechniania wiedzy o niedocenianych dotychczas elementach naszej tożsamości. Utworzenie Krajowej listy niematerialnego dziedzictwa kulturowego ma na celu zaprezentowanie bogactwa i różnorodności dziedzictwa niematerialnego oraz wyrażenie uznania dla społeczności kultywujących własne tradycje.
Krajową listę prowadzi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapraszamy również do odwiedzenia portalu http://niematerialne.nid.pl, w którym znaleźć można wszelkie informacje dotyczące zagadnień związanych z tematyką dziedzictwa niematerialnego i jego ochrony w Polsce.
 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.