GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2013 | 
 • Ekofestiwal przyciągnął przedszkolaki z całego regionu | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Ekofestiwal przyciągnął przedszkolaki z regionu

Kilkanaście kolorowych drużyn przedszkolnych 17 kwietnia 2013 r. wzięło udział w I edycji Festiwalu Piosenki "Rozśpiewane Ekoprzedszkolaki" zorganizowanym pod patronatem Burmistrza Głowna w głowieńskim Miejskim Ośrodku Kultury.

Impreza odbyła się w ramach Ogólnopolskiego Programu Przedszkolnej Edukacji Antynikotynowej "Czyste Powietrze Wokół Nas" oraz w ramach działań z zakresu profilaktyki antyalkoholowej. W festiwalu udział wzięły: Miejskie Przedszkole Nr 149 w Łodzi z Zespołem "Tygryski" w utworze "Wkrótce wiosna", Miejskie Przedszkole nr 3 w Głownie z Zespołem "Leśne Wróżki" i piosenką "Nowe pokolenie", Przedszkole Miejskie Nr 234 w Łodzi z Zespołem "Eko-Nutki" i piosenką "Z ekologią za pan brat", Miejskie Przedszkole nr 2 w Głownie z Zespołem "Zdrowulki z Dwójki" z piosenką "Żyjmy zdrowo", Przedszkole przy Szkole Podstawowej w Domaniewicach z Zespołem "Przyjaciółki" z piosenką "Owocowy Blues", Gminne Przedszkole z Piątku z Zespołem "Zielone Malinki" i piosenką "Papierosom precz", Przedszkole Samorządowe w Strykowie z Zespołem "Indianie" w piosence "Olimpiada w Jarzynowie", Przedszkole Miejskie Nr 229 w Łodzi z Zespołem "Rybki" w piosence "Nasionko", Przedszkole Miejskie Nr 89 w Łodzi z Zespołem "Dino Band" w piosence "Na szlaku", Miejskie Przedszkole Nr 1 w Głownie z Zespołem "Ekolinki z Jedynki" w piosence "Tęcza" oraz Miejskie Przedszkole Nr 97 w Łodzi z Zespołem "Dziecięcy Sad" w piosence "Eko Skrzat".

Prezentacje wokalne przeplatały się z konkursami - zagadkami dotyczącymi profilaktyki uzależnień. Występy dzieci oceniło jury, w skład którego weszły: pani Sylwia Strugińska-Wochnowska - artystka Teatru Muzycznego w Łodzi oraz instruktorka ŁDK oraz pani Beata Pilarska - Radna Rady Miejskiej w Głownie i jednocześnie Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Jurorzy wspólnie z Burmistrzem Grzegorzem Janeczkiem nagrodzili uczestników festiwalu  pamiątkowymi trofeami, medalami oraz dyplomami przekazując każdej uczestniczącej w konkursie placówce zestawy zabawek. Grand Prix festiwalu otrzymało Przedszkole Miejskie Nr 89 w Łodzi na ręce opiekującej się grupą pani Marii Jaśkiewicz. Imprezę poprowadziła aktorka Teatru "Arlekin" w Łodzi, pani Beata Butwiłowska wraz z towarzyszącą jej rozgadaną papugą Klarą. Całość zakończył wspólny poczęstunek w ogrodzie MOK Głowno. Impreza przy współpracy Łódzkiego Domu Kultury oraz Regionu Kultury dofinansowana została przez Burmistrza Głowna, GKRPA dla Miasta Głowna oraz BS Zgierz. Organizatorem festiwalu był Miejski Ośrodek Kultury w Głownie oraz Miejskie Przedszkola Nr 1, 2, 3 w Głownie.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.