GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2017 | 
 • TK Alles Głowno - Żaczki czwarte w Wojewódzkiej Lidze | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  PAŹDZIERNIK – Ogólnopolski Przegląd „Taneczne Wiktorie”
  To prawdziwe święto tańca. Jego organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Imprezie patronuje Burmistrz Głowna, a odbywa się ona w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie. Ostatnia edycja przyciągnęła ponad 700 tancerzy z całej Polski.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.

Treść strony

TK Alles Głowno - Żaczki czwarte w Wojewódzkiej Lidze Żaczek do lat 12

W dniu 25.03.2017 w Kutnie odbyły się rozgrywki finałowe w ramach Wojewódzkiej Ligi Żaczek. Zawodniczki TK Alles Głowno wywalczyły czwarte miejsce. 

W pierwszym meczu zawodniczki Alles Basket Głowno zmierzyły się z KKS Pro-Basket Kutno - drużyną, która w tym sezonie wyszła zwycięsko ze wszystkich spotkań. Zawodniczki z Kutna od razu narzuciły swoje tempo gry, wyszły na prowadzenie i zwiększały swoją przewagę. Głownianki zachowały sportową postawę i dzielnie walczyły do samego końca meczu. Bardzo ciężki mecz skończył się dla reprezentantek Głowna porażką 26:54. W drugim meczu o 3 miejsce dziewczęta z Allesu zmierzyły się z PTK Suwary Pabianice. W pierwszej połowie meczu toczyła się wyrównana walka „punkt za punkt”, po pierwszej połowie widniał remis 15:15. W drugiej części spotkania, podczas gdy Suwary zaczęły się rozkręcać, głowniankom trudno było odnaleźć skupienie i popełniły kilka błędów, które przesądziły o losie tego spotkania. W rezultacie Pabianice wyszły na prowadzenie, które utrzymało się do końca meczu. Ostatecznie zawodniczki PTK Suwary zwyciężyły 46:31.
Żaczki Allesu zajmują 4 miejsce w Lidze, w której w tym sezonie zmierzyło się aż 14 zespołów.
Alles Basket Głowno- KKS PRO-Basket Kutno- 26:54
Alles: Miazek Aida 12, Bogusiewicz Adrianna 7, Kuper Amelia 2, Szychowska Weronika 2, Rakowska Julia 2, Deptuła Zuzanna 1, Kotecka Malena, Kubińska Aleksandra, Kotecka Maja, Borkowska Justyna, Lis Zuzanna, Frątczak Maria, Lis Aleksandra, Śliwkiewicz Zuzanna, Szadkowska Małgorzata, Krzeszewska Patrycja, Adamczewska Klaudia
Alles Basket Głowno- PTK Suwary Pabianice – 31:46
Alles: Kuper Amelia, Miazek Aida, Bogusiewicz Adrianna, Śliwkiewicz Zuzanna, Szadkowska Małgorzata, Krzeszewska Patrycja, Kubińska Aleksandra, Deptuła Zuzanna, Kotecka Malena, Kotecka Maja, Adamczewska Klaudia, Lis Zuzanna, Szychowska Weronika, Frątczak Maria, Lis Aleksandra, Rakowska Julia, Borkowska Justyna

Udział zawodniczek w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Koszykówki Dziewcząt był współfinansowany ze środków otrzymanych od Gminy Miasta Głowno w ramach dotacji na realizację zadania publicznego z zakresu wspierania i upowszechniana kultury fizycznej i sportu.

Autor: TK Alles Głowno

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.