GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Sport | 
 • 2017 | 
 • Siatkarki Stali Głowno - kolejne zwycięstwo i kolejny krok w walce o awans do Ekstraklasy | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Stal Głowno - Kolejne zwycięstwo i kolejny krok w walce o awans do Ekstraklasy

14 grudnia 2017 r. w Gimnazjum Miejskim w Głownie rozegrano zaległy mecz I Ligi ŁALS. Po przeciwnej stronie siatki stanęły zawodniczki Stali Głowno - aktualny lider ligi i drużyna Delia Cosmetics Łódź-wicelider rozgrywek.
Mecz wzbudzał dużo emocji już na kilka dni przed konfrontacją i zapowiadał ciekawe widowisko. Tak też się stało. Obie drużyny wyszły na boisko bardzo skoncentrowane i zdeterminowane. Pokazały to pierwsze piłki pierwszego seta. Walka toczyła się punkt za punkt po bardzo efektownych atakach i obronie zarówno gospodyń, jak i rywalek.
Zwycięstwo w tym secie ważyło się do końca. Ostatecznie zwyciężyły siatkarki Stali 28-26.
W drugiej odsłonie gra bliźniaczo przypominała rywalizację z 1 seta, ale i tym razem górą były głownianki, które wygrały 25 -23.
Do 3 części meczu rywalki głownianek znacznie poprawiły grę co przy licznych błędach siatkarek Stali, pozwoliło łodziankom odskoczyć na 7 pkt 9 -16. Od tego momentu siatkarki Stali zaczęły odrabiać straty i na tablicy wyników pojawiło się 21-19. Gdy do zwycięstwa brakowało już tylko 4 punktów w grę głownianek wdarł się chaos i kilka błędów w obronie co pozwoliło rywalkom przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Set zakończył się 21-25.
Czwarty set to już koncertowa gra siatkarek z Głowna które już na początku zaczęły punktować nękając rywalki dynamicznymi atakami i wymagającą zagrywką. Powiększały tym samym swoją przewagę i nie oddały jej już do końca. Wyraźnie pokonały przeciwniczki 25 -16. 
Ostatecznie po bardzo emocjonującym spotkaniu po raz pierwszy przy własnej publiczności siatkarki Stali wygrały 3-1 i nie zawiodły kibiców.
Tym razem lepiej dysponowane były siatkarki Stali, które wyróżniały się lepszą skutecznością i zasługują na uznanie, w szczególności atakująca Stali Paulina Sobierajska, która była najlepszą zawodniczką tego meczu.
Stal po tym zwycięstwie ma nakoncie kolejne 3 pkt. i umacnia się na pozycji lidera powiększając przewagę nad Delia Cosmetics o 5 pkt.
Dalej walczy o awans do Ekstraklasy. 
 

Stal zagrała w składzie:

Dominika Hemka – przyjmująca – kapitan
Ania Krzeszewska - środkowa
Ola Koprowska- rozgrywająca 
Kasia Łysio - rozgrywająca
Paulina Sobierajska - atakująca
Zuzia Janicka - przyjmująca
Kasia Lis - przyjmująca
Iza Oszczepalska- środkowa
Daria Stępniewska - rozgrywająca
Karolina Bartoszuk - libero

Trener:S. Jasiński

Autor: KS Stal Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.