GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2019 | 
 • ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI w MOK – najlepsi pojadą na Finał Wojewódzki do Łódzkiego Domu Kultury | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  GRUDZIEŃ - Mikołajkowy Piknik Rodzinny
  zimowy piknik w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z Mikołajem, Królową Śniegu, Elfami, a w roku 2013 - także z żywymi reniferami. Słowem - super rodzinna zabawa mimo chłodu!
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.

Treść strony

ŚWIERSZCZYKOWE WIERSZYKI w MOK – najlepsi pojadą na Finał Wojewódzki do Łódzkiego Domu Kultury

W środę, 15 maja 2019 r. Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zorganizował eliminacje miejskie Konkursu Recytatorskiego dla dzieci „Świerszczykowe wierszyki” w ramach  projektu „Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką. Głównym celem konkursu było zainteresowanie najmłodszych tematyką przyrodniczą i ekologiczną poprzez poezję, rozwijanie wiedzy na temat środowiska naturalnego i jego ochrony w oparciu o poezję dziecięcą, propagowanie czytelnictwa oraz zainteresowanie najmłodszych żywym słowem.                                                                                                                                                                                               
W eliminacjach miejskich udział wzięli młodzi recytatorzy wyłonieni w eliminacjach szkolnych i przedszkolnych z terenu miasta Głowna - łącznie 48 osób.

Występy młodych recytatorów podzielonych na dwie grupy  oceniało jury w składzie: Gabriela Synowiec i Joanna Pyziak - z Zespołu ds. Teatralnych Łódzkiego Domu Kultury, Aleksandra Guni dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Głownie oraz Ewa Fijołek  kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głownie. Doceniając wysoki poziom reprezentowany przez uczestników eliminacji miejskich jury przyznało tylko pierwsze i drugie miejsca w całym konkursie.

Pierwsze miejsca oraz kwalifikację do  Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 01 czerwca 2019 r. w Łódzkim Domu Kultury otrzymało  aż  20  wykonawców:
Magdalena Wojtczak, Aleksandra Kierus, Lena Goszczyńska, Kasandra Broszko, Nikola Cybulska, Marta Ochocka, Antonina Kłos ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Głownie,

Aleksandra Karpik, Otylia Marciniak, Antonina Kret, Martyna Sobieszek i Julia Czerwiec ze Szkoły Podstawowej  nr 2 w Głownie,

Piotr Urbański, Gabriela Graszka i Piotr Mabiki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie,

Iga Dańczak i Amelia Okońska z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Głownie,

Aleksander Siciński i Zofia Wieteska z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Głownie,

Hanna Ożóg i Hanna Matyjasik z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego ”Osinkowo” w Głownie.

Drugie miejsca otrzymali:
Mikołaj Góralski, Zuzanna Jastrzębowska, Antonina Michalak, Miłosz Kucharski i Krzysztof Ochocki  ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Głownie,

Amelia Krzeszewska, Aleksandra Kwiatkowska, Eryk Szymański, Paulina Szymczak, Sandra Słomowska, Marika Kopania, Zofia Białczak i Wiktoria Jastrzębska ze  Szkoły Podstawowej  nr 2 w Głownie,

Agata Rutkowska, Zofia Hara-Karlicka, Adam Dobrowolski, Oskar Zieliński, Maja Kozłowska, Nadia Zuchora , Stanisław Długołęcki, Emilia Wyrozębska i Weronika Kaczmarek ze Szkoły Podstawowej  nr 3 w Głownie,

Filip Pośpiech, Natasza Bornowska, Ina Kaźmierczak z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Głownie,
Julia Krzeszewska z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Głownie oraz Milena Zatorska  z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Głownie.

Wszyscy uczestnicy  konkursu   otrzymali  pamiątkowe dyplomy  oraz książki  zakupione przez MOK a nauczyciele przygotowujący dzieci do konkursu  podziękowania. Podczas obrad jury wszystkie dzieci miały słodki poczęstunek.

 

Autor tekstu i zdjęć: MOK Głowno

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.