GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • SIERPIEŃ – Święto Miasta
  SIERPIEŃ – Święto Miasta
  Obchody Święta Miasta. Od roku 2012 odbywają się w formule jednodniowej. Impreza ta łączy koncerty gwiazd muzycznych z piknikiem i atrakcjami dla całych rodzin. Impreza ta przyciąga rokrocznie nad głowieńską Mrożyczkę kilka tysięcy osób, wśród nich nie tylko mieszkańców Głowna i najbliższych okolic, ale także mieszkańców dalszych zakątków Regionu Łódzkiego i kraju.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

Treść strony

Koncert wiosenny w MOK

W sobotę, 22 marca 2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbył się "Koncert wiosenny", który zainaugurował wiosenno-letni sezon muzyczny w MOK.

Otworzyła go Orkiestra Dęta pod kierunkiem Mariusza Szydlika, która wykonała m. in. "Kwiat jednej nocy", "Katiusze", "Quando, quando", "Tichuana taksi". Na parkiecie sali widowiskowej MOK zaprezentował się duet taneczny Państwa Aleksandry i Marka Markiewiczów, którzy przed kilkoma tygodniami wywalczyli w Nowym Targu prestiżowy puchar prof. Mariana Wieczystego oraz otrzymali tytuł Mistrzów Polski Pracowników Oświaty w Tańcu Towarzyskim. Para taneczna z Głowna podgrzała atmosferę wiązanką tańców latynoamerykańskich prezentując brawurową sambę, czaczę oraz zmysłową rumbę. W koncercie zaprezentowali się również młodzi, ale już utytułowani wokaliści Studia Piosenki MOK: Mateusz Warzywoda w piosence "Santa Monica", Marlena Karwacka w utworze "Nie wierz mi, nie ufaj mi" oraz Jakub Szcześniak z piosenką "Gdzie jest Arkadia".

Zespół Śpiewaczy "Czeremcha" zaprezentował publiczności m. in. "Dzieci Pireusu", "Czumbalalajkę", a także solowe popisy Krystyny Szreter w utworze "Białe, majowe bzy" oraz Karola Gabary w monologu "Zagadka Króla". Zespołowi towarzyszył instruktor Andrzej Gawroński, akompaniujący na akordeonie.

Punktem kulminacyjnym "Koncertu wiosennego" był występ Chóru Seniora "Słoneczny Krąg", którego członkowie to w większości emerytowani nauczyciele. Chór reprezentuje Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Głownie. Wśród gości koncertu nie mogło zabraknąć Prezes ZNP Oddział Głowno, Pani Marzeny Kowalskiej oraz Prezes Stowarzyszenia "Senior" w Głownie, Pani Zofii Ogórek. Instruktorem "Słonecznego Kręgu" jest Mirosław Chaberski, który przygotował nastrojowy zestaw pieśni. Publiczność mogła wysłuchać również solowych partii a capella w wykonaniu Anny Solarek.

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.