GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja
 • Kultura | 
 • 2014 | 
 • Ogólnopolski sukces Bartosza Cierbikowskiego | 

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  MAJ – Festiwal Orkiestr Dętych
  Organizatorem tej imprezy plenerowej jest Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku gromadzi ona na plenerowej scenie w Głownie blisko 400 muzyków. Festiwal łączy w sobie prezentację muzyczną z piknikiem. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury złożone z wykształconych muzyków, kapelmistrzów i nauczycieli gry na instrumentach.
 • SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  SIERPIEŃ – Spływ kajakowy MROGA TROPHY
  To impreza z długoletnią już tradycją. W roku 2015 odbędzie się jej dwunasta edycja. Co roku na trasie spływu nurtem rzeki Mrogi rywalizuje kilkudziesięciu śmiałków. Swą wytrzymałość i determinację testują na około 5-kilometrowej trasie spływu z Dmosina do Głowna. Uczestnicy spływu zmuszeni są miejscami do przenoszenia kajaków i pokonywania rozmaitych przeszkód.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.

Treść strony

Ogólnopolski sukces fotograficzny Bartosza Cierbikowskiego

Utalentowany głownianin zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Radość życia".
Do konkursu, którego idea zrodziła się z chęci propagowania pasji fotografowania przez śp. ks. Jarosława Burskiego i jej szerzenia wśród młodzieży, zgłosiło się 276 uczestników z całego kraju. Nadesłali oni 645 prac. Jury konkursowe wybrało 52 zdjęcia 34 uczestników. Laureatów oraz osoby wyróżnione zaprezentowano podczas uroczystego wernisażu tych prac, który odbył się się 21 listopada 2014 r. w Galerii Fabryki Sztuki przy ulicy Tymienieckiego w Łodzi.

- To mój życiowy sukces. Już samo wyróżnienie mojej pracy wśród tych 52 zdjęć był dla mnie ogromnym sukcesem. - podzielił się z nami wrażeniami Bartosz Cierbikowski, zdobywca I nagrody - Powiedziałem sobie wtedy "Bartosz, ciesz się z tego, co masz". To, co spotkało mnie podczas wernisażu przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Szok i niedowierzanie, ale z drugiej strony radość i duma, której nie zapomnę do końca życia. Udowodniłem sobie, że dla takich chwil warto robić w życiu to, co się kocha. Pasja kształtuję mnie jako człowieka, a fotografia stała się już nieodłącznym elementem mojego życia.

Gratulujemy i zchęcamy do śledzenia twórczości fotograficznej Bartosza Cierbikowskiego na jego prolifu na facebooku. Wystawę jego prac zaprezentujemy na Peronie Sztuki czyli w odremontowanym budynku dworca PKP. O terminie wystawy poinformujemy niezwłocznie po jego ustaleniu.

KLUB FOTOGRAFICZNY GŁOWNO

Wszystkich miłośników fotografowania - i to zarówno tych bardziej doświadczonych, zdeterminowanych, jak i amatorów, którzy chcieliby poszerzyć swą wiedzę na temat fotografii i fotografowania, zachęcamy również do włączenia się w inicjatywę, której jednym z pomysłodawców jest właśnie Bartosz Cierbikowski. To inicjatywa, której celem jest chęć utworzenia w Głownie klubu fotograficznego. Więcej o niej tutaj.

Pierwsze spotkanie organizacyjne miłośników fotografowania już 5 grudnia 2014 r. o godz. 17.00 w Atelier Fotografii Artystycznej Hanny Kowalskiej, przy ul. Wojska Polskiego 20 w Głownie.

Docelowo spotkania i ciekawe warsztaty fotograficzne, wystawy fotograficzne mogłyby odbywać się na Peronie Sztuki. Wszystkie osoby zainteresowane współpracą w tym zakresie i współtworzeniem alternatywnego centrum kultury w Głownie zapraszamy do kontaktu z nami (te. 42/719-11-51 wew. 221).

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.