GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.
 • MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ – Rodzinny Piknik Biegowy To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku gromadzi blisko 400 zawodników w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.

Treść strony

Kolejne trzy nowoczesne ekopracownie z dofinansowaniem WFOŚiGW w Łodzi

W środę, 26 listopada 2014 r.  w Gimnazjum Miejskim im. Jana Pawła II w Głownie, w Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie otwarto ekopracownie utworzone i wyposażone dzięki dotacjom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, przy wsparciu Rad Rodziców tych szkół.

W uroczystościach udział wzięli m.in.: Burmistrz Głowna Pan Grzegorz Janeczek, przedstawicielka WFOŚiGW Pani Anna Sicińska oraz kierownik referatu ochrony środowiska Urzędu Miejskiego  w Głownie, Pani Maria Tałajko.

I tak, w Gimnazjum Miejskim powstała Pracownia ekomaniaków wyposażona w meble, sprzęt audiowizualny, badawczy, pomoce naukowe oraz tablice (w tym multimedialną). WFOŚiGW w Łodzi dofinansował to zadanie dotacją do kwoty 37.400 zł, zaś Rada Rodziców – wkładem finansowym w wys. 2.000 zł.

Dotychczasowa sala geograficzna została tu gruntownie wyremontowana i nowocześnie wyposażona. Uwagę uczestników uroczystości przykuła prezentacja doświadczeń z wykorzystaniem nowych pomocy dydaktycznych i sprzętu multimedialnego: tablicy interaktywnej, projektora, wizualizera,  głośników, sprzętu fotograficznego. Wszyscy obecni  „szeroko otwartymi oczami” przyglądali się magicznym zjawiskom: przemianie energii świetlnej w elektryczną przy użyciu ogniwa fotowoltaicznego, przemianie energii kinetycznej wiatru w energię elektryczną przy użyciu  turbiny wiatrowej do zasilania światła LED, wytworzeniu prądu elektrycznego przy wykorzystaniu wodoru jako paliwa w ogniwach paliwowych oraz hydro-samochodowi poruszającemu się dzięki wykorzystaniu paliwa wodorowego i „cytrynowemu zegarowi”. Uroczystość w gimnazjum zwieńczył poczęstunek z  „ekologicznym” tortem w roli głównej  i upieczonymi przez uczennice ciasteczkami.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Głownie utworzono Pracownię młodych ekologów z „Jedynki”. WFOŚiGW przeznaczył na ten cel dotację do kwoty 36.023 zł, zaś udział w wysokości 1.938 zł sfinansowała Rada Rodziców tej szkoły. Opiekunki pracowni: p. Mariola Bryk i p. Sylwia Jakiel Jasińska przygotowały lekcję otwartą. Do wspólnych ćwiczeń i eksperymentów zostali zaproszeni wszyscy zaproszeni goście. Zbadano próbki wody, czystość powietrza, natężenie hałasu i właściwości magnesu. Uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie modele wulkanów, a na tablicy multimedialnej w grze interaktywnej uczyli się segregować śmieci. Jeden z uczniów podzielił się z uczestnikami spotkania opowieścią o swej pasji, a jest nią hodowla papug.

W Szkole Podstawowej nr 2 powstała Pracownia  Eko-odkrywców. WFOŚiGW w Łodzi dofinansował to zadanie dotacją do kwoty 38.487 zł, zaś  Rada Rodziców tej szkoły – kwotą 2.100 zł.  Także i tutaj podczas uroczystego otwarcia ekopracowni nie zabrakło prezentacji nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych zakupionych dzięki dofinansowaniu WFOŚiGW w Łodzi. W ramach projektu ekopracownia została wyposażona w: sprzęt audiowizualny, pomoce dydaktyczne związane bezpośrednio z edukacją ekologiczną , meble, żaluzje, kącik hodowlany i rośliny doniczkowe. W tak wyposażonej pracowni przyrodniczej w SP2 realizowane są przede wszystkim lekcje przyrody w kl. IV- VI, zajęcia Szkolnego Koła Przyrody.

 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.