Od 2006 r. przy SP2 funkcjonuje Hala Widowiskowo- Sportowa. Przed południem ćwiczą w niej uczniowie szkoły. W godzinach popołudniowych mogą korzystać z niej mieszkańcy miasta.
W grudniu 2009 roku przy szkole powstał kompleks boisk wielofunkcyjnych w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012” .
HISTORIA SZKOŁY
Początki Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie datuje się na czasy prądów rewolucyjnych 1904-1905 roku, których rezultatem były ustępstwa rządu rosyjskiego na rzecz szkolnictwa. Z inicjatywy ludzi dobrej woli, przy czynnym poparciu Polskiej Macierzy Szkolnej, w Osinach powstała szkoła. Niestety w niedługim czasie na skutek represji po rewolucji szkola została zlikwidowana. Wysiłkiem wielu ludzi odrodziła się w Osinach szkoła polska wspierana przez gminę, a od roku 1918 utrzymywana przez Ministerstwo Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. Początkowo była to szkoła jednoklasowa, od 1922 roku - dwuklasowa, od 1925 - trzyklasowa. Kierownikiem szkoły został Edward Skarbek. Szkoła mieściła się w budynku zakładów Norblin. Liczba dzieci wzrastała, w latach 20. osiągnęła już ponad 100 osób, a na przełomie lat 20. i 30. ponad 200. W roku szkolnym 1929/1930 stała się szkołą czteroklasową, liczba dzieci wynosiła 250, personel nauczycielski składał się z 5 osób. Założono Spółdzielnię Uczniowską, Kasa Oszczędności, drużynę harcerską. Początek lat 30. zainicjował daleko posuniętą pomoc dla najbiedniejszych dzieci – wydawanie obiadów, mleka i bułek. Organizowano również okoliczne wycieczki. Sukcesywnie zwiększała się liczba klas. Rozwijała się samopomoc uczniowska, również w zakresie dożywiania. W 1932 roku kierownikiem szkoły został Stefan Kulczycki. W tym czasie zorganizowana została świetlica, z której dzieci korzystały również popołudniami i wieczorami. W marcu 1933 roku Rada Gminna podejmuje się budowy nowego budynku szkolnego. Wiąże się to z opodatkowaniem ludności w wysokości 5 złoty rocznie na przeciąg 5 lat, a właściciel majątku oferuje plac pod budowę tej szkoły. W dniu 10 lipca 1934 roku rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych osada fabryczna Osiny została wcielona do miasta Głowna. W związku z tym Kuratorium Okręgu Szkolnego podnosi stopień organizacyjny szkoły z pięcioklasowej na pełną siedmioklasową i przydziela dwa nowe etaty nauczycielskie. Grono pedagogiczne liczyłów w wóczaas osiem osób i 418 dzieci w dziewięciu oddziałach. Lokal szkolny składa się z sześciu izb lekcyjnych, kancelarii i pracowni zajęć praktycznych.
Urząd Miejski w Głownie Skrzynka podawcza na ePuap Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna: Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi: |
poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00 poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00 |