GŁOWNO - Strona Miasta Głowna

Linki

Szybkie linki

Rotator top

Szybkie linki

Kalendarz

Dziś jest:
 13 września 2021

Wyszukiwanie

Nawigacja

Nawigacja

Menu dodatkowe:

Kalendarium

«wrzesień 2021»
P W Ś C P S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 dzień: 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
 • WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  WRZESIEŃ - Artystyczne Spotkania Seniorów „CZAR JESIENI”
  W roku 2013 odbędzie się już VI edycja tej cenionej zwłaszcza przez seniorów imprezy. Patronuje jej Burmistrz Głowna, a rokrocznie przyciąga ona do Głowna zespoły wokalne, instrumentalno-wokalne, kapele ludowe, solistów, gawędziarzy, kabarety oraz inne formacje artystyczne tworzone przez seniorów z terenu całego Regionu Łódzkiego.
 • SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  SIERPIEŃ – Rodzinna Re-Kreacja nad Mrożyczką
  W okresie wakacji w Głownie na terenie rekreacyjnym nad głowieńskim zalewem Mrożyczka (przy ul. Zgierskiej i Swoboda) odbywa się wiele plenerowych imprez weekendowych. W roku 2015 będą to tematyczne pikniki rodzinne w ramach Kreatywnego Lata Rodzinnego w Głownie.
 • MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  MAJ/CZERWIEC – Rodzinny Piknik Biegowy
  To impreza plenerowa łącząca sportową rywalizację z aktywnym, rodzinnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Patronuje jej Burmistrz Głowna. Co roku przyciąga kilkuset zawodników w wieku od dwóch do kilkudziesięciu lat.
 • MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  MARZEC – Ogólnopolski Festiwal Piosenek Anny Jantar
  Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Głowna i ma już dziesięcioletnią tradycję. Organizowana jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Co roku do sali widowiskowej MOK w Głownie przyciąga ona utalentowanych młodych wokalistów z całego Regionu Łódzkiego i najdalszych nawet zakątków kraju.
 • CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  CZERWIEC – Głowno w Projekcie Plażówka
  W sąsiedztwie plaży i kąpieliska na zalewie Mrożyczka w Głownie funkcjonują boiska do piłki plażowej, z których chętnie korzystają miłośnicy tej dyscypliny sportowej. W roku 2012 Głowno włączone zostało do Projektu Plażówka. Od tej chwili kolejne edycje turnieju odbywają się również w ramach Projektu Plażówka.

Treść strony

Z sesji Rady Miejskiej w Głownie

W środę, 4 października 2017 r. odbyła się XLIX Sesja Rady Miejskiej w Głownie, podczas której radni podjęli  uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego  dla części miasta Głowno obejmującego rejon ulic: Dorzecznej, Sosnowej, Łódzkiej, Brzozowej, Broniewskiego, Polnej, Św. Barbary, Sikorskiego, granic miasta Głowno oraz rzeki Brzuśni oraz uchwałę w sprawie zmian w budżecie Miasta Głowna na rok 2017. 


Na ww. zmiany w tegorocznym budżecie miejskim wpływ miało:
- podpisanie umowy z WFOŚiGW  o dofinansowanie zadania pod nazwą” Likwidacja źródeł niskiej emisji w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji WFOŚiGW w Łodzi w Gminie Miasta Głowno” – w związku z czym zwiększono dochody i wydatki o kwotę dotacji (I etap) – 36.044 zł;
- zwiększenie dochodów o kwotę tzw. wydatków niewygasających  w roku ubiegłym – 6.278,60 zł;
- przeniesienia między działami, rozdziałami i paragrafami w ramach budżetu SP1 w Głownie w związku z likwidacją oddziału przedszkolnego;
- zwiększenie dotacji  dla przedszkoli niepublicznych w łącznej kwocie  348.400 zł;
- przeciągające się sprawy sądowe o odszkodowania czego efektem było zmniejszono plan wydatków na ten cel o 120.000 zł;
- oszczędności po przetargach oraz oszczędności na inwestycjach już zakończonych, które spowodowały zmniejszenie planu wydatków inwestycyjnych o: 2.200,42 zł – z budowy kanalizacji deszczowej w ul. Nałkowskiej, części Ordona i części ul. Traugutta; 2.003,23 zł – z budowy ul. Wyszyńskiego od ul. Prawej do ul. Popiełuszki wraz z przebudową istniejącej kanalizacji deszczowej II etap); 8.000 zł – z wykonania projektu przebudowy ul. Południowej; 40.000 zł – z budowy ul. Wąskiej wraz z dodatkowymi  miejscami parkingowymi; 200.000 zł – z adaptacji nieruchomości położonej w Głownie przy ul. Łowickiej 74 na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie;
a ponadto:
- zwiększenie planu wydatków na usługi związane z utrzymaniem dróg gminnych – o 43.483,25 zł;
- przeznaczenie kwoty 40.000 zł na remont strażnicy OSP w Głownie. 

Jeśli chodzi o uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego  dla części miasta Głowno obejmującego rejon ulic: Dorzecznej, Sosnowej, Łódzkiej, Brzozowej, Broniewskiego, Polnej, Św. Barbary, Sikorskiego, granic miasta Głowno oraz rzeki Brzuśni, to przypomnijmy, że uchwałą z dnia 31 maja 2017 r. obszar ten podzielony został na trzy części celem przyspieszenia procedury. Uchwały podjęte na ostatniej sesji  skutkują tym, iż część Głowna położona od drogi krajowej nr 14 w stronę Huty Józefów, Sikorskiego oraz Osin będzie objęta już nowym planem zagospodarowania przestrzennego. 

W związku z wydanym przez Wojewodę Łódzkiego w dniu 11 września 2017 r., zarządzeniem zastępczym w sprawie wygaszenia mandatu Burmistrzowi Głowna Grzegorzowi Janeczkowi, w trakcie sprawozdania międzysesyjnego Burmistrz Janeczek zwrócił się do Rady Miejskiej w Głownie z pytaniem, czy zamierza ona skorzystać z przysługującego jej prawa i zaskarży ww. zarządzenie zastępcze? Przypomnijmy bowiem, że zanim Wojewoda Łódzki zarządzenie takie wydał, wezwał on Radę Miejską do wygaszenia mandatu – wówczas Rada Miejska w Głownie do tego wezwania się nie zastosowała i mandatu burmistrzowi nie wygasiła.  Podczas ostatniej swej sesji radni miejscy stwierdzili, że nie widzą potrzeby zaskarżania zarządzenia wojewody. W głosowaniu przepadł wniosek Radnego Grzegorza Orasia o zaskarżenie tego zarządzenia. 
Brak zaskarżenia zarządzenia zastępczego ze strony Rady Miejskiej faktycznie może być jednak postrzegany jako akceptacja dla wygaszenia mandatu Burmistrza Głowna i zgoda na decyzję wojewody. 
Niezależnie od powyższego, Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek zamierza wykorzystać wszystkie przysługujące mu w tej sprawie uprawnienia odwoławcze. W pierwszej kolejności oznacza to, iż zaskarży on zarządzenie zastępcze wydane przez Wojewodę Łódzkiego, do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 

Dane kontaktowe

 

Urząd Miejski w Głownie
ul. Młynarska 15
95-015 Głowno
Tel. (48) 42 719 11 51
e-mail: sekretariat@glowno.pl

Skrzynka podawcza na ePuap
/UMGlowno/skrytka

Konto dochodów Budżetu Miasta Głowna:
69 8787 0000 0024 6899 2000 0008

Konto opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi:
14 8787 0000 0024 6899 2000 0028

Godziny pracy

 

poniedziałek - piątek: 08:00 - 16:00

Kasa urzędu czynna:

poniedziałek - piątek: 08:00 - 15:00

 

Dojazd

 • Lokalizacja gminy Głowno na mapie Polski
do góry

Stopka

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.